Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális, hogy hozzá igazodnak...

Normális, hogy hozzá igazodnak a szüleim?

Figyelt kérdés
Bátyám barátnője odaköltözött hozzánk, még a nyáron. Volt hogy egyszer bográcsozást terveztünk a hétvégére, én azon a hétvégén dolgoztam volna (diákmunkán voltam a nyáron), de megbeszéltem a főnökkel, hogy tegyük át másik hétvégére az aznapi munkanapomat. Másnap bejelenti a csaj, hogy neki nem jó a hétvége, mert dolgozik. Azt mondja apám jó, akkor legyen következő hétvégén, akkor mindenki szabad. De mondom én pont most kértem szabaddá a hétvégémet, vissza nem tudom csinálni, akkor potyára variáltam át. Azt mondta apám örüljek neki, legalább szabad lesz a hétvégém, és a munkáltatónak úgysem kell tudnia hogy lefújtuk a családi programot. De milyen dolog az, hogy egy idegenhez igazodik, nem a saját lányához, aki én lennék?? Fontosabb neki a bátyám barátnője, mint én? És akkor mi van ha nem tud ott lenni, nem családtag. Majd jön a következőre. Meg többször volt, hogy anyu azt főzte amit az a lány akart. Megkérdezte mi legyen a hétvégén, én mondtam valamit, aztán látom, hogy teljesen mást főz. Kérdeztem, nem úgy volt, hogy más lesz? Azt mondta ja, de a Fannika (így hívják a csajt) ezt akarta... A lüke bátyám meg mellé állt, mert nem mer neki ellent mondani, így ők ketten voltak, én meg egyedül, és az lett amit ők akartak. Én már megint le voltam ejtve, pedig elvileg én vagyok a lánya, nem az a csaj, aki pár hónapja itt lakik. Most meg azt akarják, hogy adjam oda nekik a szobámat. Mikor bátyám koliba ment, megkaptam a nagyobb szobát. Most azt akarják, hogy adjam oda bátyáméknak, mert ők ketten vannak, kell nekik a nagyobb hely, én meg megkapnám a bátyám szobáját. Hát mondtam biztos, hogy nem, én szeretek itt lenni, meg nehogy már én menjek kisebb szobába, a csaj meg kapja a nagyobbat. Elegem van, úgy érzem mindenki semmibe néz itthon, én nem számítok senkinek, míg azt a lányt meg körbeugrálják. Miért ilyenek a szüleim? Miért fontosabb nekik egy jöttment, mint a saját lányuk?
2021. febr. 10. 18:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
mert Fannika kiköveteli magának, ami kell neki, te meg csak hallgatsz. Kezdd el te is kinyitni a szádat, hangosan jelezd a nemtetszésedet, nyuszinak számítasz a családodban. A nagyszájú Fannika lesz az úr, ha hagyod. Majd kell nekik mind a két szoba, ahol most laksz, meg ahol korúbban laktál, ki fognak túrni a szüleid lakásából, ha ilyen csöndben maradsz. A nagypofájúak nyernek az ilyen harcokban.
2021. febr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%

Te tanítod meg az embereknek,hogy hol a határ.

Legközelebb,ha kérdeznek valamit akkor mond,hogy kerdezzék fannit úgyis az lesz amit ő akar hiszen ő a lányotok.

Ezen el fognak gondolkodni🙂

2021. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%
Nem, ez abszolút nem normális. Én már azt sem tartom normálisnak hogy a családi házba beköltözzöm az egyik gyerekem párja. Legalábbis én most abból amit írsz azt vettem le, hogy a testvéred még tanul, de már össze akartak költözni a párjával és ez lett a megoldás. Nem lenne ezzel baj, ha mondjuk azért laknának ott max egy-másfél évig mondjuk, mert így nem kell albérletet fizetniük és saját lakásra spórolnának. Na de ebben a helyzetben semmi ilyesmiről nincs szó ha jól gondolom. A tesód párjának is van bőr a képén vastagon, ha a családi bográcsolást képes a saját idejéhez igazíttatni. Ha nekem lenne lehetőségem a párom szüleinél lakni akkor egészséges keretek között biztos megpróbálnám magam meghúzni, de semmiképpen nem várnám el azt, hogy az ő életvitelük és programjaik hozzám igazodjanak.
2021. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
26%
Abból kiindulva, hogy fél év múlva egy hétvégén rugózol, gondolom, igazi rinyagép vagy, és már nagyon unják.
2021. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem mi bajod van. Anyád tizenx éven keresztül csinálta amit te akartál, most ha bátyád meg a nője mást akar, máris kettő az egy ellen. Ilyen esetben nem számít, hogy te vagy anyuka lánya, az lesz csinálva amit többen akarnak.

És igazuk van, két ember cuccának nagyobb szoba kell, mint egynek. Amúgyis az volt eredetileg a tied, ne rinyálj.


"És akkor mi van ha nem tud ott lenni, nem családtag"

De, már családtag, nálatok is lakik, több generációs háztartás lettetek. Ha nem tetszik, lelépsz suli után.


A diákmunka miatt sem értem minek vagy még mindig megsértve, mondhattad volna, hogy na bumm, kövi hétvége nem jó, mert most kértem át oda magam, legyen még egy hét múlva. Vagy kezdtetek volna délután, kajára simán beértél volna. Biztos lett volna megoldás. És nyilván jobban próbáltak meg nyalni bátyád barátnőjének még akkor, ez minden családban így megy eleinte. Téged már kényeztettek eleget.

2021. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

Eleve tök gáz, hogy oda költöznek, ebből mindig konfliktus van mondjuk főleg a szülők és a pár között szokott lenni. Én biztos sosem költöztem volna össze sem az én szüleimmel, sem a feleségem szüleivel. A lányom párja sem fog hozzánk költözni, már csak azért sem mert fiú és ha kell neki a lányom akkor gondoskodjon lakásról.

Egyébként az igaz, hogy el kéne felejtened főleg ha amúgy látszik hogy valamiért a kis kurváért vannak oda. Biztos egy szem kicsi fiuk miatt. Ne provokáld őket, mert akkor tuti ellened fordulnak.

2021. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%
7 vagyok. Lehet ha eltelt egy kis idő akkor már nem lesz nekik újdonság, és majd szépen kialakul az a konfliktus amit írtam, az anyós és a menye között. Mert általában azért van ilyen, főleg ha tényleg igaz, hogy a kicsi fiukat istápolják. Akkor ez elő fog jönni a csajjal is.
2021. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
25%

"Eleve tök gáz, hogy oda költöznek, ebből mindig konfliktus van mondjuk főleg a szülők és a pár között szokott lenni."


A kérdező szüleit láthatóan nem zavarja, innentől kezdve egyáltalán nem gáz, hogy ott vannak. Többgenerációs család hahó?


"ha amúgy látszik hogy valamiért a kis kurváért vannak oda"


Gratulálok, megcsillant az ész. :) A te lányod is biztos egy kis k*rva lesz, ugye?

2021. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
#3 Dolgozik mind a kettő, és be is szállnak a rezsibe. Saját házra/lakásra spórolnak, hogy minél hamarabb külön tudjanak költözni. De egy-két évbe így is beletelik mire összejön annyi...
2021. febr. 10. 19:15
 10/28 anonim ***** válasza:
53%
Nem egy "jött-ment", hanem a bátyád párja. A hétvégében igazad van, de nem azért, mert te ebbe a családba születtél, hanem mert te már cseréltél a kedvükért, és igen, hogy még most is ezen rugózol, az nem normális. A szobában sajnos nincs igazad, az igaz, hogy kettőnek nagyobb hely kell.
2021. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!