Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Társalkodó (Kodolányi) C1...

Társalkodó (Kodolányi) C1 angol szóbeli nyelvvizsga része, hogyan zajlik? Mennyire "nehéz"? Igazodnak a téma listához? Vannak itt olyanok, akik ott csinálták?

Figyelt kérdés

2018. máj. 31. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ott csináltam meg tavaly, a téma listát aznap reggel az aulában találtam meg véletlenül, így arról nem tudok nyilatkozni mennyire igazodtak hozzá.

(Kétlem hogy hozzám hasonlóan valaki elsiklik felettük, de azért leírom)

Viszont arra emlékszem, hogy vizsga menete olyan volt, mint a hogy a honlapon meghírdették, a mintafeladatsornak megfelelő.

Mind írásbelin és szóbelin is gyerekneveléssel foglalkozó témákat kaptam, amikhez nem igazán tudtam érdemben hozzászólni 19 évesen. Egyik levelemben az iskolát kezdő gyermekem és az alsós tanárok nehézségeiről kellett írnom. Szóbeliből pedig az maradt meg, hogy a családoknak járó (adó)kedvezményekről kérdeztek, nem nagyon engedték hogy eltereljem a beszélgetést egy kicsit hétköznapibb szintre, így jól megválogatott kifejezésekkel próbáltam elmagyarázni, hogy fogalmam sincs a téma ezen oldaláról.

Igazából nem mondanám nehéznek, csak hát mint minden szóbelinél benne van, hogy olyan témát kapsz amiről magyarul se tudnál értelmes beszélgetést folytatni. Azt tanácsolom, hogy ilyenkor ne ess kétségbe, próbáld a tartalmat technikai részpontokkal kipótolni.

2018. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm!

gondolom sikerült?!

2018. máj. 31. 15:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen :)
2018. máj. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

még egy kérdés. A szóbelin láttam, hogy van egy 200 szavas szöveg közvetítése, angolul és magyarul is. Ezek mennyire voltak elvont témák?

Emlékszel rá esetleg?

2018. jún. 5. 13:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egynyelvűt tettem így nem volt ilyen feladatom.
2018. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!