Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vagy hagyom magamat (mint...

Vagy hagyom magamat (mint eddig mindig), vagy végre egyszer kiállok magamért az életben, és akkor én leszek a kis buta sértődött?

Figyelt kérdés

Óriásit csalódtam a testvéremben, kéretlenül beleavatkozott az életembe, méghozzá úgy, hogy elkezdett a hátam mögött sz.rt kavarni, hatalmas félreértéseket és tévinfókat hagyva maga után, amiket nem sikerül azóta sem tisztáznom, hiába igyekszem, a világos beszéd nem használ, csak egyre keszekuszábbak a szálak, tiszta agyrém. De ami a hab a tortán, hogy a barátnőmet környékezte meg elsőként, akivel a tudtomon kívül ki akart beszélni, elhitetett vele dolgokat, és most ők azóta is nagyon jó barátnők! (Mindhárman lányok vagyunk.)


A barátnőm erről csak utólag szólt, én sokáig nem is tudtam semmiről. Elkezdtem nekik pedzegetni, hogy azért ez így nem egészen fair. A tesóm részéről azért, mert kezdeményezte ezt az egészet, és káoszt keltett a hátam mögött, a barátnőm részéről meg azért, mert nekem nem szólt róla egy szót se, és nem állt ki mellettem, amikor a tesóm rólam pletyizett (sőt, még barátnő is akar vele lenni ezek után). Utólag mondta persze, hogy ő is furcsállta ezt az egészet, hogy mégis mi ez az akció a tesóm részéről, meg hogy ezt tényleg nem így kellett volna, de hát végül is egész jól eldumálgattak a végén, úgyhogy ez így neki tök oké... Erre én összeszedve minden bátorságomat, kifejeztem mindkettőjüknek a nemtetszésemet, és mondtam, hogy ez nekem eléggé fájt, meg a bizalmam megingott mindkettőjükben. De nem igazán érdekel senkit.


Nem haragszom rájuk, de csalódott vagyok nagyon, és így nincs kedvem egyikükkel sem kapcsolatot fenntartani, legalábbis amíg nem tisztázódnak teljesen a dolgok, és nem értik meg legalább egy minimális mértékben, hogy ez nem volt fair. Viszont amíg tart ez az állapot, addig is én vagyok a szemükben a sértődött, meg a haragtartó, meg aki rosszul kezeli a dolgokat. Mindig is félénk voltam, amolyan "bocsánat, hogy létezem" típus, meg "elnézést kérek, amiért belém rúgtál" típus, és ezen szeretnék változtatni, fejlődni. Meghúzni a határaimat, és kiállni az igazamért, amellett, amit etikusnak tartok, és az ellen, ami nálam már nem fér bele.


Ki lehet jönni ebből a helyzetből úgy, hogy ne azt hozzák ki az egész család előtt, hogy én milyen sértődött meg ilyen-olyan vagyok? Sajnos velem szemben senki sem nagyon elfogult a családban, én vagyok a legkisebb, aki nem számít, vele úgyis bármit lehet, ő csak úgy van. (Persze hívhatjuk sértődöttségnek is, ami most bennem van, de akkor ilyen értelemben véve ez egy jogos "sértettség". Egyszerűen nem veszi be a gyomrom.)



2021. febr. 15. 02:13
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
mi volt az a háttér pletyi amit csinált?
2021. febr. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha leírnád a konkrét szitut, akkor tudnánk is reagálni rá. De így most csak egy katyvasz amiből semmit sem lehet érteni.
2021. febr. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor ilyen helyzetben voltam és csak tovább kuszálódott a dolog amikor próbáltam megmagyarázni, akkor egy jó hosszú levélben fejtettem ki az egészet A-tól Z-ig. Tudom, ma már nem divat levelet írni, őskori módszer, de élőszóban azért nehéz egy nagy összekavarodott dolgot kimagyarázni, mert akinek mondod, az visszakérdez, közbeszól, és mindig elmegy másfelé a dolog. Meg az ember nem olyan összeszedett élőszóban, főleg ha felzaklatja a téma és ideges miatta.

Egy levélen lehet ülni jó sokáig, szépen érthetően, időrendben megfogalmazni a teljes mondandót, minden apró de fontos részletre kitérve.

Amikor nekem volt ilyen gondom (tinikoromban) akkor még nem volt iylen online világ, de ma már megteheted azt is hogy egy Word dokumentumban írod le az egészet, és azt juttatod el a felekhez.

Szóval nem a levélen van a hangsúly, hanem az írásos módszeren.

Pl a Messenger sem jó erre, mert ott is korlátozottak a lehetőségek. Gondolom annyira szövevényes a dolog hogy jó hosszú iromány lenne belőle, ha kifejtenéd nekik az egészet.

Ha összeszedetten kapják meg írásos formában, akkor nem tudnak közbeszólni, kénytelenek egyben elolvasni az egészet, és ha van egy kis eszük akkor így átlátják és megértik a te álláspontodat.

2021. febr. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Te mindenkinek meg akarsz felelni (most épp a családodnak, nehogy rosszat gondoljanak rólad). Amíg ezt le nem vetkőzöd magadról, addig sosem fogod tudni a saját érdekeidet képviselni. Velem ha valaki ilyet tett, ordítva elküldtem a halál fszára, és vége, többé nem volt rokonom, se barátom. Kidobtam az életemből a rokont is, ha ilyet tett.
2021. febr. 15. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Double Bind?

"Állj ki magadért!" és "Ne állj ki magadért!" ellentmondása megbénít.

Le kell őket fekáliázni.

2021. febr. 15. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha írnál valamilyen rövid, indulatmentes, "hátam mögött ilyen kavarás történt, de ezzel szemben meg az igazság, hogy..." típusú írást, megosztva az összes szereplővel, lehet segítene.

Egyébként a konkrét történet nélkül elég nehéz hozzászólni, gondolom félénkséged miatt nem szeretnéd leírni.

2021. febr. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Kis buta sértődött most vagy, ha kiállsz magadért, akkor rögtön nagyképű bunkó leszel.
2021. febr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!