Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnék csinálni a bátyámma...

Mit tudnék csinálni a bátyámmal, hogy ne legyen ilyen ?

Figyelt kérdés
Van egy nálam 6 évvel idősebb bátyám, aki már kicsi korom óta alkoholos dolgokkal kínálgat engem valahányszor van rá valami alkalom, de néha csak akkor is ha egyedül vagyunk itthon. Nem heti szinten de elég sokszor hogy idegesítsen vele. Ő egyetemre jár de az online oktatás miatt most mindketten itthon ülünk egész nap és talán ezért egyre sűrűbben hozza fel. Én nem vagyok az az ivós fajta, és ő se különösebben, de mégis ha itthon van néha hülye lesz. Engem nem zavarna ha őneki ez jó, csak nem értem mért akarja rám erőltetni, és egyre jobban félek attól, hogy anyumék egyszer meglátják rajta, mer azt se szeretném, hogy baj legyen belőle

2021. febr. 15. 14:12
1 2
 1/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
41%
Mert udvariatlanság úgy inni, hogy nem kínálod meg a körülötted lévőt. Attól pedig semmi baja nem lesz, ha néha megiszik egy-egy kupicával otthon. Vagy a szüleid ennyire tiltják?
2021. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg csak túl reagálom... :) Nem mondanám hogy annyira tiltanák, elvégre 22 éves már. Csak olyankor én látom rajta és szerintem a szüleinknek is csak azért nem tűnik fel, mert nem feltételeznék róla és ez egy kicsit furcsa helyzetbe hoz
2021. febr. 15. 14:40
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy, de nem muszáj elfogadni a kínálást. köszön!d meg, de ne igyál!

Egyetemista bátyád felnőtt ember, saját magáért felelősséggel tartozik. Ha észreveszik rajta az italozást, álljon ki magáért!

2021. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
16L Igen igazad van, inkább nem foglalkozok vele. Nem is szoktam elfogadni, max nagyon ritkán, de már nekem kellemetlen mindig visszautasítani, a legjobb lenne ha meg se kérdezné
2021. febr. 15. 14:55
 5/15 A kérdező kommentje:
Kicsit attól parázok, hogy mivan ha szándékosan itatni akar, de lehet hogy tényleg csak én gondolom túl.... ??
2021. febr. 15. 15:00
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Ő megkínál, te visszautasítod, ennyi.
2021. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Túlgondolod, én is ha rágyújtok valahol közösségben mondjuk mindenkitől megkérdezem, hogy kér-e, akkor is, ha tudom, hogy nem dohányoznak. Illik. Mennyire gyakran kínálgatja?
2021. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel baj, en is mindig kinalgattam a 7 evvel fiatalabb öcsemet lány letemre, akkor en mar majdnem nagykoru voltam emlekszem ott söröztunk a pinceben sunyiban. Nincs ebben semmi, bar nalunk nem volt olyan rendszeres. Mivel kis visszahuzo volt mindig, gondoltam jot tesz neki. Többször fröccsöztunk is, azt már anya tudtaval, likőr, pezsgo, jager is neha. Mar majdnem 25 vagyok, ő eppen felnott korba lepett, jogsink van, azota nem nagyon iszunk mar tarsasagban sem.
2021. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Eddig igazából ritkán merült fel, talán havi szinten egyszer, de mostanában már egy héten többször is rákérdez, például ma is amiért a kérdést írtam
2021. febr. 15. 15:53
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedvesen kérdezd meg tőle, hogy ihatnékja van-e, hogy kínálgat?
2021. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!