Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék, hogy ne az én...

Mit tehetnék, hogy ne az én életemmel foglalkozzon ennyit a nővérem?

Figyelt kérdés

A nővérem ahogy anyám is nagyon vallásosak én viszont egyáltalán nem.

A testvérem mostanában nagyon rám szállt azzal, hogy menjek férjhez pedig tudja, hogy meleg vagyok. Jön nekem ezzel a pokolra jutok szöveggel, meg a család fontosságáról. Mondjuk ő például a férjével elég aktív szexuális életet élt mielőtt megházasodtak tavaly és ezt nem is titkolták. Persze ezzel felőlem semmi baj, csak hát amikor rávilágítottam, hogy a Biblia szerint ez sem helyes, jól kioktatott, hogy az maradiság, nem az ókorban élünk és ez manapság egyáltalán nem bűn csak a homoszexualitás, aszexualitás meg egyebek mert az Isten egy férfit és nőt teremtett szent egységbe vagy mibe.

Mondtam neki, hogy én nem fogok megváltozni és nem ártok ezzel senkinek, és felejtse el az én dolgaimat de nem hajlandó rá. Üzeneteket küld ,hogy bemutat keresztény férfiaknak stb.. Azon gondolkodom, hogy letiltom egy időre de mégiscsak a testvérem...


2021. febr. 25. 22:55
 1/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
81%

Tudod, mindig az a modern, az elfogadható amit az adott ember csinál és az a maradi, esetleg elítélendő, amit pedig a másik :)

Más szemében a szálkát is, a sajátjában a gerendát sem veszi észre.

Nem véletlenül mondják az ilyen emberekre, hogy először a saját háza táján sepregessen. Nem hiszem, hogy fel kéne venned a beszólásaikat, amikor éppen ki akarnak oktatni, szépen tereld el a szót (ne támadj vissza, mert csak magadat idegesíted fel), vagy menj ki a szobából. Vagy egyszerűen ne is beszélj velük :)

2021. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
81%
Nekem anyukám elég vallásos, én pedig egyáltalán nem abban hiszek, amiben ő, így már számtalanszor próbáltam neki elmagyarázni, hogy az én esküvőm nem templomban lesz, de egyelőre még nem nyugodott bele... Mindenkinek a saját dolga, hogy miben hisz, de ne erőltesse rá senkire, idővel jobb esetben beletörődnek. Egyébként pedig teljesen igazad van, semmi joga nincs a nővérednek kioktatnia, ha ő sem tartja be a vallásának minden ,,szabályát’’, mert ennyi erővel ő is a pokolban fog elégni a szex miatt. Illetve nem is igazán lehetne gyereknemzésen kívül csak úgy ,,funnolni”. Viszont semmiképp ne tiltsd le, ahogy az előttem szóló mondta, ignoráld a hallottakat, ne beszélj ezekről a dolgokról velük.
2021. febr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ajánld nekik, hogy tanulmányozzák erősen Máté 7:1-3 -t
2021. febr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1%
Napi kamu ratyiszopó kérdés.
2021. febr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4%
Olyan mindegy. Nőjj fel, keress állást, költözz el és ne nézz vissza. Ennyi. Ha eltudnál költözni és mégis ott maradsz akkor meg csak mártír vagy.
2021. febr. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a nyílt, indulatmentes, őszinte kommunikáció segít: "Figyelj ide, nem fogom azt tenni, amit szeretnél, ezzel kapcsolatos üzeneteket ne küldözgess, e szempontból életemmel ne foglalkozz." "Szeretném ha a jó kapcsolat köztünk megmaradna, de az említettekre szeretnélek megkérni."
2021. febr. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Mutasd meg neki a brian életét.
2021. febr. 26. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Ritka unalmas élete van az összes ilyen bigott idiótának, hogy mindig másokkal vannak elfoglalva...


Mondd azt, hogy én vagyok a pasid, akkor nyugton maradnak... :D

2021. febr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!