Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek az öcsémmel? Így...

Mit tegyek az öcsémmel? Így tönkre teszi az életem, de mégis féltem mert a testvérem.

Figyelt kérdés
25 vagyok, az öcsém 22. Alkoholista szerintem, vagyis nagyon sokat iszik. Részegen hozzám jön fel az éjszaka közepén, valahogy szerzett kulcsot pedig zárat cseréltettem már. Ilyenkor nagyon agresszív, pénzt lop a fiókból, táskámból, bárhonnan. Ha nem találja meg a pénzt elkezd fenyegetni, falhoz szorít, erősen “ráz engem”, kiabál. A barátommal 1,5 hónapja vagyunk együtt, nem mertem neki szólni, mert az előző párom ezért szakított. Már 1,5 hete nem volt nálam az öcsém, gondoltam jobb időszaka van, ezért fel mertem hívni a barátomat magamhoz. Olyan hajnal 2 magasságában az öcsém megjelent, és az egész éjszakát tönkre tette, a barátom meg ő összevesztek, és végül kirakta én pedig mint valami kisgyerek sírtam el magam a szégyentől. Félek az öcsémtől és félek hogy ha elkergetem valaki másban vagy magában tesz kárt. 2 éve anyukánk meghalt, és azóta csak én vagyok neki, akkoriban kezdett el inni, de egy éve lett ennyire durva, magát hibáztatja anyu haláláért. Szerintetek mit tegyek?

2021. márc. 11. 10:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokat xarnék rá én is hogy az öcsém vagy sem, ha rajtam múlna már a kóterban lenne.
2021. márc. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
9%
Most csak vicceltek, ugye? Az öcséd és támogatnod kellene, elbeszélgetni a fejével és közös programokat csinálni. Mindenkiből mást hoz ki a gyász. Én sajnálom az öcsédet. Ha az én testvéreim lennének ilyen helyzetbe mindent megtennék, hogy javuljon a helyzet és nem eldobni őket.
2021. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
89%
Kedves 12-es, fizikailag bántalmazza a nővérét, és lop tőle. Ide nem a tesós programok kellenek, hanem egy pszichológus.
2021. márc. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%

12-es, támogatna a halál egy agresszív majmot, aki nem tud magával mit kezdeni, meglop és bántalmaz.


Pontosabban támogatnám abban, hogy mielőbb sittre kerüljön. A tesó nem egy gyerek, hanem felnőtt férfi - elvileg.

Ha problémája van, el lehet menni orvoshoz, pszichológushoz, nem terrorizálni a másikat.

2021. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%
Kedves kérdező! Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél,kerültetek. Megértem, hogy miért sajnálod az öcsédet és az is természetes, hogy segíteni akarsz rajta. Az itteni válaszolok empátia hiánya az, ami elborzasztó. Ha esetleg normális körülmények között is tudtok kommunikálni, akkor próbáld meg elmagyarázni neki, hogy segítségre van szüksége,pszichiáterre. Addig is a saját biztonságod érdekében zárd az ajtót, ahogy a többiek is írták, szükség esetén a rendőrség értesítésétől se riadj vissza. Valószínűleg magától amúgy sem vonulna be semmilyen intézménybe.
2021. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Menyjetek el pszihológushoz.
2021. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ölesd meg két ukránnal!
2023. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!