Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Felsőoktatásban tanuló,...

Felsőoktatásban tanuló, otthonra kényszerültek, van más is akinek a testvére rendszeresen, többszöri kérés után sem hagyja tanulni/beadandót írni, stb? Mit csináltok ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom hogy teljes csend és nyugalom kell (mondjuk nem árt de mindegy), de konkrétan a szomszéd szobában nagyon hangosan hallgatja a zenét, röhögcsél a haverokkal, barátnőkkel. Általános iskolás, én meg a felsőoktatásban tanulok. Most is majdnem vizsgaidőszak van, zh-k és beadandók tömkelege jön. De nem fogja fel, ha ilyen hangos, nem tudok dolgozni... Arról nem is beszélve hogy hajnalokba nyúlóan megy ez az egész.... (Füldugó + fejhallgatón tanulós, szöveg nélküli zenével is hallom... Mást már nagyon nem tudok kitalálni...) Valakinek valami tippje? Esetleg bevált dolgok?

2021. ápr. 25. 12:53
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

#1

Először is, mind a ketten lányok vagyunk.

Másodszor testvérek vagyunk.

Harmadszor ez nem a képzeletedben lévő idióta jelenet hanem a valóság, tudod...

Negyedszer meg mi a fsz.....

2021. ápr. 25. 12:57
 2/35 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk a szüleid leállíthatnák a kislányt.
2021. ápr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
96%

Én a helyedben megkérném a szülőket, hogy szóljanak rá.

Amúgy egyszer nyugodtan átmehetsz hozzá ordibálva, akkor legalább a barátai is hallják.

2021. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
98%
Gimis vagyok, de ugyanez a probléma a húgommal. Nem tudod rávenni, hogy fülhallgatózzon? Akkor legalább csak őt hallanád és a zenét meg a haverjait nem. A szüleidnek nem tudsz szólni esetleg? Lehet kicsit helyretennék. Remélem majd azért sikerül valahogy megoldani.
2021. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%
Menj át egyszer, mikor ott vannak a barátai és üvölts rájuk, hogy maradjanak kussban, mert te tanulnál. Szerintem azután nem lenne ilyen problémád.
2021. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Sajna ha szülő "megfenyíti" úgymond és rászól, kb 10-20 perc múlva ugyanaz megy utána. A barátai meg itt vannak élőben, nem telefonon, azért megy a zene is.....
2021. ápr. 25. 13:08
 7/35 A kérdező kommentje:
Volt már egyszer, hogy harmadszorra mentem át szólni 00:30 fele hoyg mostmár legyenek csendben, aznap 2 vizsgám volt, előtte este kb 3 órát aludtam, nagyon kivoltam, akkor üvöltöttem is hogy mostmár maradjanak, de be voltak bszva és nem fogták fel....
2021. ápr. 25. 13:10
 8/35 anonim ***** válasza:
98%
Akkor meg közöld velük, hogy ide nem jöhetnek. Inkább a húgod menjen hozzájuk. Anyádék tudjak, hogy isznak?
2021. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

#9

Nyolcadikos és nem kamu. Sajna...


#10

Párszor lebukott már... De nem nagyon tesznek ellene semmit. Nagyon megendgedő nevelésmódot alkalmaznak. Semmi következmény... Ez mondjuk nem rossz, hogy mehetnének máshoz is.

2021. ápr. 25. 13:14
 10/35 anonim ***** válasza:
91%
Komolyan beszélni vele még egyszer. Komolyan beszélni a szülőkkel még egyszer. Utána befenyegetni, hogy vérciki helyzetbe hozod a haverok előtt. Biztos tudsz olyant róla, amivel élete végéig cikizni fogják. Ez gusztustalan húzás ugyan, de csak akkor tedd meg, ha nem használ a szép szó, fenyegetés. Szülőket is meg lehet fenyegeti, hogy felnyomod őket a gyermekvédelmiseknél az ivás miatt.
2021. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!