Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen az élet egy idősebb...

Milyen az élet egy idősebb testvérrel, akivel jó a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Van egy édes kistestvérem, másfél éves, én 20 vagyok. Nagyon szeretem, ő a mindenem, tényleg olyan mint egy angyal és nagyon jó érzés ,hogy itt vagyunk az életben egymásnak. Most elég sokat kell tanulnom az egyetem miatt, kicsit be is vagyok depizve, mert irdatlanul sok a mennyiség. Ilyenkor eszembejut milyen jó lenne egy idősebb testvér, akivel hasonló szituban vagyunk, akivel sokféle programot lehet csinálni. Mesélnétek egy kicsit, hogy milyen érzés, amikor idősebb a testvéretek pár évvel mondjuk? Milyen jellegű programokat csináltok és milyen gyakran? Puszta kíváncsiság 😊

2021. jún. 5. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem elkeserítésképp, de valószínűleg nálatok ilyenek nem lesznek, olyan nagy a korkülönbség. Mire ő annyi idős lesz, hogy lehetne programot csinálni, neked valószínűleg megleaz a saját életed, akár saját gyereked is.


Nálunk én vagyok a nagyobb testvér, szóval nem tudom milyen nagyobb tesóval, de az öcsémmel nagyon jó a kapcsolatunk.

Ő 23, én 29

2021. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát én mindenképpen törekedni fogok arra, hogy a korának megfelelően vigyem programokra ide-oda, nyilván meglesz addigra a saját életem, de hiszem, hogy attól még megmarad a szoros kapocs, és sokat tudunk majd együtt lenni. 😊
2021. jún. 5. 12:00
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
4-5 ev mulva mar a sajat gyereked lesz fontos, nem a kistesod.
2021. jún. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Én 12 évvel vagyok fiatalabb, mint a testvérem. Nekünk nagyon jó volt a viszonyunk, sokat foglalkozott velem mindig, mindent meg lehetett vele beszélni. Ugyanúgy foglalkozott velem azután is, hogy megszülettek a gyerekei, én is sokat vigyáztam rájuk, sokat voltam ott. Mindig más életszakaszban voltunk, de ez nem feltétlenül gond, így mindig tudott nekem tanácsot adni, segíteni. Nyilván nem találkozunk minden nap, de kb minden nap beszélünk.
2021. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
4-es vagyok. Amúgy mindenféle programot. Amíg gyerek voltam vitt állatkertbe, vidámparkba, moziba,.. Amikor tini voltam, elvitt inni-bulizni vagy csak engedte, hogy nála aludjak bulizás után, de jártunk ebédelni, vacsorázni, nyaralni,.. A feleségével is mindig jóban voltam. Most már mindketten felnőttek vagyunk, én a húszas éveim közepén-végén, ő a 30-as legvégén. Most szoktunk borvidékekre menni, túrázni, vacsorázni. Nyaralni is együtt megyünk legalább 2 évente egyszer (nyilván férj, feleség, gyerekek ezekben a programokban mind ott vannak)
2021. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Apuméknál a nővére 16 évvel volt idősebb. Falun éltek, a nővére pestre költözött 18 évesen, aztán férjhez ment, gyereke lett.

Mai napig nagyon jo a kapcsolat, de sosem voltak olyan igazi testvérek mint akik együtt nőnek fel, kis korkönbséggel

2021. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4-es ezt tök jó olvasni 😊
2021. jún. 5. 12:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint imádom a tesóimat, de annyit voltam már velük, hogy nem igazán szoktunk közös programokat csinálni. Kiállok mellette, szeretem, segítek neki, ha bajban van, de most így együtt elmenni mozizni, megnézni egy filmet stb...mi nem szoktunk ilyeneket csinálni, bár én vagyok a legidősebb testvér, lehet én rontottam el ezeket a szokásokat valahol.
2021. jún. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk se én vagyok a fiatalabb. Az idősebbik kistesóm csak 1-2 évvel fiatalabb nálam. Jó a viszonyunk. Kb olyan, mintha egy jó barátom lakna a szomszéd szobában. A kisebbik kistesómmal 5-6 év a különbség, vele is jól kijövök, meg tudunk beszélni rengeteg dolgot.

Igen, van olyan, hogy valamelyik tesóm látja, hogy nincs energiám, lusta vagyok stb és kirángat sportolni, vagy legalább sétálni. Így vizsgaidőszakban ez nagyon jó, mert ha rajtam múlna egész nap a jegyzetem fölött ülnék. Ők adnak energiát.

Egyébként ilyen közös tesós program (előre tervezve) nem szokott lenni. Spontán viszont kialakulnak a közös dolgok, legyen az egy közös zenélés vagy filmnézés/beszélgetés/társas valaki szobájában. Családi programok vannak, de azokat a szülők szervezik.

2021. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet így is pedig, köztünk is 19 év van, most másodszorra is lehetek gyerek, eljátszunk :)
2021. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!