Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez mennyire gyakori rokonságban?

Ez mennyire gyakori rokonságban?

Figyelt kérdés
Van egy 2 évvel fiatalabb testvérem, mindketten fiúk vagyunk. Apukám a fiatalabb testvéremet sokkal jobban szereti, és próbál a rokonságban is mindig őt előnyösebb perspektívába helyezni. Apukám kibeszéli a rokonságban a problémáimat. Ezután az egész rokonságba rólam beszélnek, főleg a hátam mögött. Ez még nem is lenne baj, de a rokonok mindig minket, tesókat hasonlítanak egymáshoz. Pl ki az erősebb, ki a magasabb..... Persze apukám meg mindig az öcsémre mondja a jót. Ezért már kb semmi önbizalmam nincs. Ez nálatok is így van?

2021. júl. 19. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Sokaknál így van sajnos, hogy az egyik szülő hasonlítgatja az egyik gyereket a másikkal. Nagyon nem szeretem az ilyen szülőket.

Hidd el, attól hogy apukád szerint a tesód jobb, te is ugyanannyira vagy jó mint ő. Szeresd önmagadat, ne figyelj apukádra. Magasról tegyél rá amiket mond.

2021. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Apropó, az én anyukám nővérét is jobban szeretik, csak azért mert ugráltatni lehet, anyumat pedig nem.

2-es vagyok.

2021. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
85%
Ez egy normális családban nem így van. Egy szülő a gyerekeit ugyan úgy szereti, nem szabadna különbséget tennie. Nagyon visszataszító ez a sunyiskodás apukád részéről. Talán meg kellene vele beszélned, hogy miért csinálja és hogy téged ez zavar.
2021. júl. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Hány évesek a rokonaid?? Kb óvodások között szokott ilyen lenni hogy az alapján ítélünk meg embereket hogy ki a magasabb 🤦‍♀️
2021. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én az egész rokonságról beszéltem. Minden korosztályból vannak
2021. júl. 19. 21:16
 6/14 A kérdező kommentje:
Szóval például egy nagycsaládi összejövetelnél rólam beszélnek
2021. júl. 19. 21:18
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
önbizalom belülről fakad és nem abból, hogy más emberek mit mondanak rólunk.
2021. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van ilyen. Elég gyakori, azt hiszem. Le kell rázni magadról, mint kutya a vizet. Eleinte nehez, de később egyre könnyebb lesz.
2021. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem apám alázott mindig és főleg a rokonság előtt. Ki is készültem tőle, depressziós lettem. Aztán belegondoltam hogy nem csak az apámra kell figyelni, másoknak így is megfelelek, összeszedtem magam és hiába alàzott továbbra is az egyik fülemen be, a másikon ki. Nem érdemes ezen rágódnod mert csak tönkremész bele
2021. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem példátlan dolog.
2021. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!