Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak már az öcsémmel?

Mit csináljak már az öcsémmel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az öcsém 8 éves, most megy 3.-ba, és nagyon rossz gyerek. Soha nem hagy békén, mindenhol ott akar lenni, ahol én is vagyok. Előfordult már olyan is, hogy olyat mondott nekem, amit egy 8 évesnek nem szabadna mondania. Mindig beszól nekem, és csúfol, de nincs oka rá. És ami a legrosszabb: A telefonomat néha kölcsön szoktam neki adni, de mától kezdve ez megszűnt, mert láttam, hogy a barátaimnak az én nevemben írt nagyon csúnyákat, amiket én soha nem írnék nekik. A suliban is rosszul viselkedett, amikor digitális oktatás volt, akkor nem akart bemenni az órákra egyáltalán, nekünk kellett rávennünk őt erre is. Kettesre zárta a 2. osztályt. A tanárok is egyfolytába csak panaszkodtak rá, mert nagyon csúnyán beszélt velük, és az osztálytársaival is. Mit tehetnék, hogy az öcsém ne legyen ilyen? :(

2021. aug. 8. 22:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid mit mondanak rá?

Nekik kéne figyelniük.

2021. aug. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett ilyen? El lett hanyagolva a szülők által? Magától nem tanul ilyet a gyerek.
2021. aug. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Édesanyádéknak nevelni kellett volna az öcsédet. Nem a te sarad, hanem az övéké, nekik kell megoldaniuk.
2021. aug. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
"Magától nem tanul ilyet a gyerek." Elég ha beül a tévé elé, vagy szabadon a nethez fér.
2021. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Te semmit, erre vannak a szüleitek. Nem adod oda a telefont, nem töltesz vele időt, ha pofátlanul beszól, akkor meg lerendezed.
2021. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Sajat tapasztalatbol tudok csak irni.


Ugyanilyen voltam. Tanarok gyuloltek, osztalytarsakat szekaltam es vice versa.


Tobbszor is megbuktam, mar also tagozatban.


Egy darab baratom nem volt, most sincs.


Mindenkit utaltam, szo szerint.


Egyetemet vegeztem, informatikus szakon a BME-n.


Viszont, mai napig lelki problemaim vannak. Skizoaffektiv depresszios vagyok. Vagdosom magam, tobbszor volt ongyilkossagi kiserletem, vannak hypomanias szakaszaim amikor nem tudok napokig aludni, de mar hanyingerem van mert a testem nem birja, az agyam meg porog es csinalnom kell valamit.


Az ongyilkossag mindennapos gondolat, amirol nem szeretek meg gondolkodni sem, mert tudom hogy arra jutnek megint, hogy meg kell tennem. Egyedul azert nem gondolkodok rola, teszek erte, mert orvosaim, masok szerint ez nem helyes. Legbelul viszont helyesnek erzem.


Mara kinottem ezt a regi gyerekkori mizantropiat, nem utalok mindenkit, de meg mindig nagyon negativan, pesszimistan allok az emberi kapcsolatokhoz.


3 fajta gyogyszert szedek, antipszichotikumtol kezdve stimulansokig, neha neha nyugtatok nagyon ritkan mert konnyu rajuk szokni.


Parkapcsolatom egy sem volt, de azt mondjak helyes vagyok, lehetett volna tobb parkapcsolati lehetosegem is, de mindegyiket "elutasitottam", mert felek hogy elhagynak es felek hogy hosszu tavon nem fognak elfogadni olyannak amilyen vagyok, mert sajnos nem csak a mentalis gondok miatt de alapbol mas vagyok mint az atlag ember, es nem a jo iranyban - de nem is a rossz iranyban. Fura vagyok inkabb, masoknak, amit latok es az alapjan meg tudok erteni.


Egy szo mint szaz, igy elso latasra magamat latom.


Kisgyerekkoromban leszart a csaladom, nem figyeltek ram, allandoan a batyam nyakan logtam, o is elkuldott mindig. Figyelmet akartam mindenhol, a suliban is, igy allandoan rendetlenkedtem. Ahogy irtam tanarok gyuloltek, tanulni gyuloltem, megbuktam, ez volt 3. ban es 5. ben. Kezeloorvosaim szerint a gyerekeknel tipikus tunete az aggresszio a depresszionak.


Amit tehetsz szerintem, hogy minel tobbet jatszasz vele, foglalkozol vele, ereztesd vele hogy szereted, benned megbizhat.


En nagyon orultem volna, ha lett volna egy ilyen ember az eletemben.


Lehet hogy pont te fogod megmenteni attol, amitol engem nem akartak/nem tudtak.

2021. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Most komolyan tutujgatnia kéne mikor szemétkedik vele? Hagy tanulja meg hogy teljesen oké a viselkedése...
2021. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Lelki probléma lesz a háttérben, azt kellene kideriteni.
2021. aug. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, esetleg nevtan, hogy nincs-e viselkedészavar. Ha van diagn)ózis, mert esetleg szükséges, akkor kaphat hivatalosan fejlesztést. Az pedig ég és föld különbséget eredményezhet.
2021. aug. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
"Lelki probléma lesz a háttérben, azt kellene kideriteni." Vagy csak neveletlen, és elkényeztették.
2021. aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!