Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyit adjak az ajándékba?

Mennyit adjak az ajándékba?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek. Én még egyetemre járok, nincs fix bevételem, az egyetem előtt dolgoztam, most abból gazdálkodok. A két idősebb tesóm régebben diplomázott, mindketten dolgoznak.


Általában max egy csokit adunk egymásnak szülinapra, de apukánknak kerek szülinapja lesz, és anyukánk szeretett volna egy nagyobb ajándékot venni velünk közösen. Megbeszéltünk egy összeget, mindannyian annyit adtunk volna bele az ajándékba.


Eddig oké, eléggé spórolnom kéne, de belefér. A gond az, hogy közben a többiek kitalálták, hogy adjunk bele kétszer annyit, mint ahogy megbeszéltük, ráadásul közben az idősebb tesóm meg is rendelte, amit ők kinéztek, merthogy szerinte így is necces, hogy ideér-e, és most elvárják, hogy a nemlétező fizetésemből a megbeszélt összeg dupláját fizessem ki, lehetőleg a héten, mielőtt jön a futár...


Szerintem ez nem fair, megbeszéltünk valamit, és azt csak úgy felülírták, meg se kérdeztek. Ha az eredetileg megbeszélt összeget adom oda, akkor én leszek az irigy disznó, aki még ennyit se képes tenni a szüleiért, de ha a dupla összeget fizetem, akkor az egész éves költségvetésemet át kell terveznem, mert nem fogok kijönni a maradék pénzemből...


A helyzetet bonyolítja, hogy még a szüleimmel élek. Kajába, rezsibe fix összeget adok, plusz az egyéb kiadásaimat (telefonszámla, bérlet, állateledel és alom, ruha stb.) én fizetem, de lakbért nem kell fizetnem, és így elég ciki lenne kijelenteni, hogy nem tudok többet adni, de ha többet adok, akkor nem tudom, hogy lesz-e elég pénzem minden másra, főleg ha jövő nyáron is gyerekekre kell vigyáznom, és megint nem találok normális munkát...


Mit csináljak? Olyan rossz ez a helyzet... :(


2021. szept. 21. 20:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
De hiszen a közvetlen családtagjaid. Beszélj velük! Mondd el nekik azt, amit itt leírtál!
2021. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz többet beleadni, ez van, a fejed fölött döntöttek, oldják meg. Aki téged vádol, hogy erre sem vagy képes, az el van tájolva. Ha a hitelük kifizetése lenne a tét, hogy ne vigye el a bank a házukat, akkor még az éves költségvetés felborítása is jogos lenne, de egy ajándék miatt hülyeség. Akinek van rá kerete, az többet dob bele, akinek nincs rá pénze, az kevesebbet. Szerintem ennyi, nem lelkiismereti kérdés.
2021. szept. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
20%

mégis mekkora összegről beszélünk? ha pár ezer Ft akkor odaadnám és meghúznám a nadrágszíjat

ha mondjuk 10-nél több, akkor azért az aggályaimat is közölném

ha dolgozol ennek bele kellene férnie, ha meg nem dolgozol, akkor nem is értem, miért várják el hogy beszállj a költségekbe

2021. szept. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

bocs 20:31-es vagyok az első mondat felett elsiklottam :)

nos így hogy nincs bevételed én sem adnék többet, mint ami meg lett beszélve

2021. szept. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék többet, mert egyrészt nincs miből, másrészt hogy jönnek ahhoz, hogy a fejed fölött döntsenek? Meg se kérdeztek, hogy neked ez belefér-e, csak kiadták az utasítást. Hát tudod, kinek.
2021. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Annyit adj, amennyit megbeszéltetek, ennyi lett megbeszélve. Nyilván saját egzisztenciával rendelkező testvéreid megtehetik, ha rábólintottak. Veled nem beszélték meg, akkor fizessék a különbözetet.
2021. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tudom, velük kéne megbeszélnem, csak kínosan érzem magam, amiért nem tudok ennyit adni. Összeget direkt nem írtam, mert nem olyan sok (eredetileg 15.000 Ft), és így még cikibb, hogy nem tudok duplázni. Az idősebb tesóim dolgoztak egyetem mellett, de nekem nem megy, nagyon sz@r az órarendem, sokat utazok, hétvégén meg muszáj tanulnom, ha nem kettesekkel akarok átcsúszni a vizsgákon. És néha pihenni is szeretnék, én is csak ember vagyok. Már ezért is kapom folyton a célzásokat, ezért sem szeretek velük ilyesmiről beszélni.


A jó hír, hogy valószínűleg meg tudom oldani, most beszélgettem az egyik ismerősömmel, és mesélte, hogy mennyire rossz lett a lánya szintfelmérője matekból. Mondta, hogy gondolkodik rajta, hogy elkezdi magántanárhoz járatni, hogy idén ne maradjon le, én meg felajánlottam, hogy segítek (kb. feleannyiért, mint egy olcsóbb magántanár, de így is jól járunk mindketten/mindhárman).

2021. szept. 21. 21:10
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp elmondanám, hogy mennyire rosszul esett, hogy úgy döntöttek, hogy nem voltam ott. Eszükbe sem jut, hogy te így hirtelen nem tudsz ennyit adni?? Hogy neked ez milyen kellemetlen így? Biztos ki tudják fizetni a részed, legalább haladékot kérj míg megszerzed. Ha hőbörögnek, akkor kérdezd meg, hogy miből adjál? Amiből utazol, amiből eszel vagy amiből tanszert vettél?
2021. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még otthon élsz szerintem anyudnak tudnia kellene mennyiből gazdàlkodsz és bedobhatta volna a részed vagy a megemelt összeg és a régi különbözetét. Nekem anyum vagy apum biztos bedobta volna a hiányzó részt főleg ha a másiké lesz az ajándék. Furcsa, hogy nem tudják mennyiből élsz és, hogy nem lehet velük beszélni

Ha egyetemre jársz akkor miért kell mindenbe beszállni? Még szép hogy lakbért nem kérnek. Szerintem ezek nem normális dolgok. Ha meg annyira rászorulók a szüleid, hogy ilyenekért egy diáktól pénzt kérnek, akkor miért kell több tízezerért ajándékot venni.

2021. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már engedd el. Eredetileg meg lett beszélve valami, ők nélküled változtattak a terven.

Ők dolgoznak, te nem.

Ne várják el, hogy erődön felül teljesíts.


Ha el is mész tanítani azt tedd el szűkösebb időkre. Ne egy ajándék miatt vállald magad túl. Úgyis fogsz még a munka világában eleget szívni.

2021. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!