Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek a mostohatesómmal?

Mit tegyek a mostohatesómmal?

Figyelt kérdés

16 éves lányok vagyunk mindketten. Az anyám és az ő apja házasok és mi velük élünk.


Múlt héten volt a szülinapom és kaptam egy új telefont apámtól, ő meg kiakadt, hogy miért kell nekem új, miért nem jó a régi, neki jobban kijárna. Pedig nyáron kapott új telefont és nem tudom, hogy az én szülinapomon, az én apámtól miért kapna bármit is.


Kiakadt akkor is, amikor nyáron elmentem apámmal nyaralni.


Akkor is kiakad, ha vásárolni megyek a barátaimmal vagy anyukámmal, mert ő miért nem mehet. (Volt már, hogy felajánlottuk neki, hogy jöjjön, de elutasította mindig.) Ő a saját barátaival megy vásárolni, én persze nem panaszkodom, menjen, engem nem érdekel.


Az lenne a lényeg, hogy ha nekem egy pillanatig is jobb, mint neki, akkor kiakad. Kiabál, sír, hisztizik, hogy megkapja, amit akar. Általában meg is kapja. A nagyobb baj az, hogy nekem is minden napomat elrontja. A barátaim nem akarnak átjönni, mert mindig rajtunk lóg, kritizál minket és elrontja a hangulatunkat.


Mit tegyek, hogy leszálljon rólam?



2021. okt. 3. 14:33
 1/7 Thispain ***** válasza:
24%
Miket szokott mondani a különböző szituációkban?
2021. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A két szülőtől próbálj segítséget kérni, bár nem biztos, hogy bejön. Ha ő ilyen természetű és utálja ezt a mozaikcsalád helyzetet, akkor nem fogod megváltoztatni. Te hogy viszonyulsz az ő apjához és ő a te anyukádhoz?

Próbáld meg, hogy peregjen le rólad minden hisztije, engedd el a füled mellett, ne izgasson. Csak akkor hagyja abba, ha nem ér el vele hatást. Végül is a további együttélésetek korlátozott, ha egyetemre mész, elköltözhetsz kollégiumba, az a pár év hamar eltelik.

2021. okt. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Erre lennének a szülök, normál helyzetben.
2021. okt. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2,3: Az a baj, hogy már a szüleink se tudnak mit kezdeni vele. Nem működik se a büntetés, se a beszélgetés, se az, ha megkap mindent. Szerintem már ők is belefáradtak. Én egyébként jóban vagyok a nevelőapámmal, ő úgy viselkedik anyámmal, mint velem. Eleinte próbáltam vele barátkozni, mostanra már inkább csak figyelmen kívül hagyom, már amennyire lehet.
2021. okt. 3. 22:48
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Hát, akkor csak azt tudod csinálni. Megtűröd.
2021. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Próbáld elmagyarázni neki hogy a te apukád nem él veletek.Nem anyukád tesz különbséget köztetek.Valószínű féltékeny rád.Probálj jóba maradni vele!Próbáld okosan kezelni őt.Valószínű hiányzik az anyúkája nehezen dolgozza fel ezt a helyzetet.Kedvességgel barátságosan közelítesz felé talán ő is változik.
2021. okt. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
84%

A leghatásosabb, ha határozottan kiállsz magadért. Hiába hisztizik, te higgadt maradsz, és tisztelettel, DE határozottan elmondod neki, hogy nem vagytok kíváncsiak a véleményére, ők a te barátaid, és most időt fogtok tölteni, nélküle. Addig fogja ezt csinálni, amíg látja, hogy hatást gyakorol rád, de, ha semlegesen, határozottan elnyomod, akkor egy idő után érzékelni fogja a határaidat és be is fogja tartani.


A lényeg, hogy kíméletlenül határozott legyél vele, ne mutasd ki, ha bármilyen érzést kivált belőled! Ne szólj be neki, ne tegyél megjegyzéseket rá, hogy ,,csúnya a hajad, hisztis vagy" stb., hanem csak a te oldaladat mondd el.


Pl. a nyaralásos szituációnál apuddal:


,,Attól még, hogy elváltak a szüleim, az anyukám ugyanúgy az anyukám marad, és az apukám ugyanúgy az apukám marad. És továbbra is lesznek vele közös programok. Az én apukám nem a közös szülőnk, mint ahogy a te anyukád sem. Teljesen normális, hogy elvitt nyaralni, nélküled. Te neki nem vagy senkije, mint ahogy én sem a te anyukádnak. Legyél szíves ezt tiszteletben tartani! Ha pedig ez téged zavar, akkor sajnálom, de én továbbra is jól fogom magam érezni az apukámmal, és fogunk közös programokat szervezni, akár tetszik, akár nem. Én ezt elmondtam. Azt kezdesz az információval, amit csak akarsz, de a továbbiakban ignorálni fogom az ezzel kapcsolatos megjegyzéseidet. Úgyhogy nyugodtan idegeskedj ezen, nem fog meghatni és nem is érdekel. Köszönöm! Szia!"


Kb. egy ilyenre gondolok. Amitől lefagy. Ha beleszól, akkor határozottan megmondod, hogy ,,Most csendben maradsz és meghallgatod, amit mondok!".


A kulcs ott van, hogy ő magabiztos, hisz az igazában. Te pedig bizonytalan vagy, nem tudod, hogy mit kezdj vele. Holott nagyon is jogosak az érzéseid, és jól látod a dolgokat, úgyhogy igenis állj ki a véleményed mellett, és védd meg a határaidat! Legyél biztos a dolgodban! Helyesen gondolkosz!


A legtöbbször nem azért nyernek meg emberek veszekedéseket, mert kiváló érveket hoznak fel, hanem, mert határozottak. És hiába van pedig a másik félnek jó érve, ha nem biztos magában és nem áll ki magáért, akkor a hülye, de határozott fog nyerni. Neked, kérdező, jó érveid vannak, és határozottsággal helyre tudod rakni a mostoha tesódat! Akár gyakorold is határozott, erőteljes hangnemet, és, amikor kész vagy rá, akkor mondd meg neki a tutit.


Mutasd meg neki, hogy veled nem lehet szívózni!!!!

2021. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!