Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A mostohatesóm egyszerűen...

A mostohatesóm egyszerűen tönkretesz mindent, mióta közös a sulink! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval apa már négy éve elvált anyutól (aki sosem szeretett engem és az (19 eves) testvéremet, ivott, és jó magasról letojt minket). Másfél évvel ezelőtt megismerkedett egy nővel (a leendő mostohaanyám), aki tényleg szimpatikus, nagyon kedves, és mióta összeköltöztünk, úgy bánik velem és a tesómmal, mintha az igazi gyerekei lennénk. És ugye most lett egy mostohahúgom is, aki egy évvel kisebb nálam, de egy évfolyamba, sőt egy osztályba járunk.


Eddig az évfolyamban, meg igazából az egész suliban elég népszerű voltam, mert olyan "fiús" lány vagyok, és minden fiú valamiért velem akart járni (nem vagyok szép egyáltalán), sok barátom volt, meg minden. De most, hogy az én sulimban tanul a mostohatesóm... (Egyébként ő nagyon kedves, okos, nagyon szeret engem, meg minden.) Most hirtelen vele akar járni minden fiú, mert olyan szép, vicces meg intelligens, őt hívják mindenhová... Amúgy ő nem akart népszerű lenni, de valahogy összejött neki. Egyáltalán nem ilyen tudjátok: "Miss P..csa", de tényleg nagyon szép, okos, vicces és tehetséges, ami imponál a suliban.


Engem amúgy nem a népszerűség érdekel, csak az bánt, hogy eddig én voltam a "jó csaj"(na nem a szépségem miatt), az "okos csaj" meg mindenki a barátom akart lenni, most meg hirtelen a mostohatesóm vette át a helyem. Nagyon bánt. :(


És hogy miért pont nyáron írom ki a kérdést, mikor már vége a sulinak? Mert most jött a hab a tortán: a barátom tegnap szakított velem, és hosszas unszolás után bevallotta, hogy azért, mert ő már a mostohatesómba szerelmes!!! Ő igaz, nem akar tőle semmit, meg megmondta, hogy ha akarna, akkor sem lenne képes kikezdeni azzal, akit én szeretek, de akkor is! :( Leírhatatlanul fáj! :(


Jaj, tudom, hogy a mostohahúgom semmiről sem tehet, de nagyon bánt ez az egész! :(


Most mit tegyek??? :(


Köszönöm szépen a válaszokat!



2017. júl. 2. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Semmit. Lenyeled a békát és próbálsz jó képet vágni ahhoz, hogy letaszítottak a trónról ha nem akarod, hogy még irigy ribinek is nézzenek a többiek.
2017. júl. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek ilyenek. Mindig a jobb vonzza őket. Te meg nem vesztettél semmit. Megszabadultál egy csomó felszínes embertől. Hidd el lesz minek még örülj. Pl. amikor kiderül, hogy olyan emberekkel találkozol, akik önmagadért fognak szeretni. ;)
2017. júl. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2, de ők nem felszínes emberek. A sulinkban nem is nagyon vannak ilyenek, akikre te gondolsz, akik meg azok, azok nem barátkoznak velem. Es tényleg csak maga mert szeretnek. Ez a baj ezzel az egésszel...


De köszönöm a valaszt! :)

2017. júl. 2. 19:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"2, de ők nem felszínes emberek." - Ha ez tényleg igaz, akkor miért a szebb mostohatesódat kedvelik jobban?

"Es tényleg csak maga mert szeretnek." - Ha ez tényleg így volna, akkor a dolgok nem így alakulnának.

Jobb lesz mihamarabb beletörődnöd, hogy az embereket vonzza a "jobb". Például egy szép és okos nőnél a férfiak szívesebben próbálkoznak, min egy kevésbé szebbel. Olyan, mint az állatoknál a szupernormális inger. Ez így van és kész. Tetszik vagy sem de az emberiség kétharmada ilyen, a szubjektív véleményük együttes erővel szinte már objektíve. Viszont van néhány ember, akik szerencsére nem így gondolkoznak. Csak ők a tömegember számára érthetetlenek, mert máshogy látják a világot.

Drága kérdező, tetszik vagy sem, de az élet ilyen. Az emberek jönnek-mennek, kihasználnak cserben hagynak, tisztelet a kivételnek.

2017. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki igazán szereti a párját és rendben van a párkapcsolata, akkor nem dob el senki másért, mert neki Te és csak Te kellesz.

Ebben az esetben nem érdemelt meg. Ha nem éppen a mostoha tesód miatt hagy el, akadt volna más. Nem érdemelt meg. Éld meg a veszteséget és lépj tovább.

Lásd a jó oldalát: kaptatot egy jó anyukát és egy új tesót, barátot, akire egész életetekben számíthattok. Ritka az ilyen, becsüld meg.

2017. júl. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóval féltékeny vagy. Ne legyél az, viszont ha ennyire bánt a dolog, akkor ne járjatok a sulinak kívül egy társaságba. A pasidért pedig nem kár, ha egy kicsit szebb lány miatt otthagy.
2017. júl. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!