Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan legyen újra jobb a...

Hogyan legyen újra jobb a kapcsolatom a testvéremmel?

Figyelt kérdés

Régebben sokkal több mindent megbeszéltünk, de az utóbbi pár hónapban nem sokat beszélgetünk, vagy ha igen akkor is csak felszínesen. Mostanában csak anyával beszéli meg a mindennapok történéseit, az "izgalmasabb" témákat (bulik, fiúk, ilyenek...) Engem meg általában kiküld pár perc után, vagy eleve el sem akar kezdeni beszélgetni mélyebb témákról. Nem tudok róla, hogy megbántottam volna valamivel.

Nekem az a tippem, hogy "megunt" valamennyire, én most végső elkeseredésemben arra gondoltam, hogy pár napig teljes mértékben szüneteltetném a keresését, nem beszélnék vele, kíváncsi vagyok mikor keres. Mit tennétek a helyemben?

Én 21/F, testvérem 16/L


2021. okt. 19. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
háát nem tudom lehet hogy csak nagyon sok a dolga és egyszerűen nem ér rád.
2021. okt. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De akkor anyával miért van ideje, kedve "fecsegni" olyan témákról, amiket régebben nem vele beszélt meg?
2021. okt. 19. 19:01
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
lehet hogy valamit mondtál neki amit te csak viccnek szántál de őt megbántottad vele
2021. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Azért mert 16 éves, lány, és pasikról meg csajos témákról már nem a 21 éves FELNŐTT BÁTTYÁVAL akar beszélni, hanem inkább az anyjával. Teljesen érthető.

TE viszont úgy viselkedsz, mintha te is valami 12 éves kis öcsi lennél, "jujjci, nem is beszélek többet vele, meglátjuk keres e". Lol, nem a 30 km-re élő felnőtt testvéredről van szó, aki soha nem keres.

2021. okt. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell aggódnod, könnyen lehet, hogy olyan női dolgokról beszélgetnek, amibe nem akarnak egy hímneműt beavatni. A fiúknak is vannak olyan témái, amit inkább az apjukkal vagy barátaikkal beszélnek meg, anyjukat, lánytestvérüket kihagyják belőle. 16 éves, most kezd nővé válni.
2021. okt. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem, hallom őket hogy miről beszélnek, én meg a korom ellenére 17-18 nak érzem magam, és a családtagok is annyinak látnak, éreznek
2021. okt. 19. 19:25
 7/14 A kérdező kommentje:

Eddig számára, mondhatni egy jó barát voltam, akivel elég belsőséges volt a viszony, hogy szinte bármit el mertünk mondani egymásnak. Ez szűnt meg az utóbbi pár hónapban. Csak akkor jön hozzám, ha valami szívességre van szüksége... :/

Nekem meg hiányzik ő, mint lelkitárs, akivel meg tudom beszélni a gondjaim...

2021. okt. 19. 19:37
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, lehet, hogy terheled: egy 21 éves fiatalember lelki gondjai nem egy 16 éves kamaszlány gondjaiba valók. Legyenek barátaid!
2021. okt. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Vannak, de nem olyan a viszonyom velük, hogy elmondhatnék ilyen dolgokat nekik sajnos.
2021. okt. 19. 20:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem? Lehet, hogy megértő fülekre találnál, csak nem mersz előhozakodni egy-egy témával. Ha meg komolyabb, akkor meg lehet, hogy pszichológusra van szükség, lehet az csak egy pár alkalom is. A húgod sem nemben, sem korban nem alkalmas erre a szerepre. Pár évvel ezelőtt még jobban együtt volt az aktuális életszakaszotok.
2021. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!