Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan legyen újra jobb a...

Hogyan legyen újra jobb a kapcsolatom a testvéremmel?

Figyelt kérdés

Régebben sokkal több mindent megbeszéltünk, de az utóbbi pár hónapban nem sokat beszélgetünk, vagy ha igen akkor is csak felszínesen. Mostanában csak anyával beszéli meg a mindennapok történéseit, az "izgalmasabb" témákat (bulik, fiúk, ilyenek...) Engem meg általában kiküld pár perc után, vagy eleve el sem akar kezdeni beszélgetni mélyebb témákról. Nem tudok róla, hogy megbántottam volna valamivel.

Nekem az a tippem, hogy "megunt" valamennyire, én most végső elkeseredésemben arra gondoltam, hogy pár napig teljes mértékben szüneteltetném a keresését, nem beszélnék vele, kíváncsi vagyok mikor keres. Mit tennétek a helyemben?

Én 21/F, testvérem 16/L


2021. okt. 19. 18:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ne akard ennyire, hanem csak finoman, megvan a saját élete, ha ugymond rámászol akkor lehet csak ellenkezöjét éred el.
2021. okt. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11 igazad van lehetséges
2021. okt. 19. 21:52
 13/14 anonim ***** válasza:
52%

"Nekem meg hiányzik ő, mint lelkitárs, akivel meg tudom beszélni a gondjaim..."

Hoppá!

A kérdés éppen fordítva lett feltéve. Hogy a húg szeretett eddig beszélgetni veled, de most már nem teszi. Mi lehet a hiba? Menet közben meg kiderül, hogy te használod lelki szemétládának és neked nincs kinek elmondani a gondjaidat. És valójában ez az ami hiányzik. Ejnye de nem szép dolog a csúsztatás, a füllentés. Gondolom ezt most kezdi érzékelni a húgod, és elege lett abból, hogy a 21 éves de magát 17-nek tartó [ez is egy csúsztatás], bátyja állandóan őt használja pszichiáternek és lelki szemétládának. Hagyd abba a csúsztatást és a ködösítést - ebből később ennél jóval nagyobb problémáid lesznek.

De, hogy a kérdést megértve egy részére válaszoljak is, a beszélgetések akkor fognak visszatérni, ha a tesódra figyelsz. És hagyod őt beszélni. Ha továbbra is amiatt várod türelmetlenül azt, hogy beszélgethess vele, hogy a saját problémáidat elmondhasd, akkor nem akar majd beszélgetni veled...

2021. okt. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13-as, légből kapott feltételezésekből vonsz le következtetést: semmi alapod azt állítani, hogy a kérdező ne hallgatná meg a húgát, ha hozzá fordulna. A saját problémáink megosztása ezt nem zárja ki.
2021. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!