Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kinek milyen a kapcsolata a...

Kinek milyen a kapcsolata a sógornővel, sógorral? Miért szólnak néha bele mindenbe?

Figyelt kérdés

2021. nov. 23. 12:51
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

#8

Ez az egy kívülálló családtag lesz egy nap amit illene tiszteletben tartani és elfogadni. Azzal semmire se megy, hogy ő mindent jobban tud és okoskodik kérés nélkül!

2021. nov. 23. 13:57
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Anno nagyon jó. Mindketten a nulláról indultunk. Aztán teljesen megváltoztak, a pénz lett az Istenük. Az utolsó tíz évben már kifejezetten rossz volt a kapcsolatunk, csak sátoros ünnepeken találkoztunk, ha muszáj volt. Végül teljesen kisemmiztek minket a szülők örökségéből, és nagyon csúnyán eláztattak a rokonok, ismerősök előtt (nem részletezném). Az volt az utolsó csepp a pohárban, azóta megszűntek számunkra. Ez már néhány éve volt.
2021. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

#10

Hát sajnálom, hogy nem jössz ki mindkét sógornőddel ugyanolyan jól de ugye nem lehet és nem is kell mindenkit szeretni.

Én is elég jól kijövök férjem nővérével csak néha okoskodik picit de azt még talán el lehet nézni neki azzal a címszóval, hogy ő csak jót akar.. 😉

2021. nov. 23. 14:05
 14/35 anonim ***** válasza:
77%

Nem túl jó..

Férjemnek 2 nővére van, az egyik a nagy ősanya, aki nagyon tudja, hogy mit hogy kell csinálni a gyerek körül, ezért azt hiszi nagyon okos, az egész család issza a szavait, úgy ugrál, ahogy Ő akarja.


A másik se semmi, az 30+-os, otthon él az apjukkal meg a nagymamájukkal, se kutyája, se macskája és onnan okos általában.


Nem gondoltam, hogy ez ennyire 'általános' jelenség, azt hittem csak Én jártam ilyen szerencsétlenül..

2021. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

#12

Sajnos vannak akkor nagyon rossz példák erre ebben a világban. Sajnálom, hogy ennyire kihasználtak benneteket de mostmár legalább nem kell elviselni őket a közeledben.



#14

Az ilyen "én mindent jobban tudok és mindenhez jobban érték" tipusoktol a falra tudok mászni. Utálom ha valaki osztogatja kéretlenül a tanácsokat és közben a család mindent be is nyel az ilyennek.. Nem könnyű ilyen sógornőkkel. Kitartás! 🙂

2021. nov. 23. 14:12
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Neked milyen a kapcsolatod velük / vele?

2021. nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

#16

Az ikerhúgom párjával jól kijövök és szerencsére a férjem is úgy a húgommal mint annak párjával.

A sógornőm a férjem testvére nagyon ragaszkodó típus, ő az a fajta aki mindent jobban tud. Ettől függetlenül elég jól kijövünk egymással. Néha jobban, néha kevésbé.. Mondhatom mint a testvérek szinte 😅

2021. nov. 23. 14:22
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Minimális. Nem rossz, de nem is jó. Köszönünk, beszélgetünk pár szór, az udvariassági köröket lefutjuk azt ennyi.
2021. nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Metionin ***** válasza:
94%
Párom hugát 16 éve ismerem, régebb óta, mint magát a páromat, mert egy koliban laktunk anno. Akkoriban kedveltem, később viszont nagyképűvé vált, mostanság meg hogy jó anyagi körülmények közt él, lenéz mindent és mindenkit, így nem kommunikálok vele. A férje egy okos de rendkívül bunkó fickó, jól el lehetne vele beszélgetni, ha nem lennének neandervölgyi megnyilvánulásai. Többször szólt be olyat a sógornőmnek, hogy csak pislogtam, általában olyan dolgokat, amik alacsonyabb rendűnek állítják be a nőt de hát nem az én dolgom, ha a csaj tűri mindezt a pasi pénzéért cserébe, akkor nekem nyolc.
2021. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk semmilyen. Semmi közös nincs bennünk. Még családi összejöveteleken sem találkozunk, mert nem tartunk, szegény anyósom tartott ilyeneket, de már meghalt. Mi pedig nem mozdulunk egymás irányába. Férjemmel is olyan semmilyen a kapcsolata, mert ha akarnának, nyilván kezdeményezhetné bármelyikük a találkozást.

Karácsonykor egy SMS.

Én kb. 15 éve láttam utoljára, jól van ez így (150 km).

(N/46)

2021. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!