Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lebeszélnétek a rákos testvére...

Lebeszélnétek a rákos testvéreteket a természetgyógyászról?

Figyelt kérdés

Testvérem végstádiumban van, még foggal - körömmel kapaszkodik az életbe, amivel nincs bajom, támogatom mindenben, de elkezdett természetgyógyászhoz járni.

Őszintén szólva, ennél gusztustalanabb foglalkozás talán nincs is, mert szakmának nem nevezném a kuruzslást. Képesek megkopasztani egy haldokló, mentsvárat kereső beteget, ráadásul igen borsos óradíjjal "dolgoznak". Ember az ilyen?

Már így is annyi kamu vitamint meg csodagyógyszert vetettek meg vele, havi szinten 30-40e Ft.


Ne értsetek félre, nem akarok anyagiasnak, lelketlennek tűnni emiatt, de nem tudok támogatni áltudományokat. Tudom, hogy itt már a tudomány elérte a határát és jobbhíján maradt az alternatív orvoslás, amibe a vegső hitét vetheti, de ezek egytől-egyig a lehúzásra építenek.

Ott a család, a gyerekek akikből lehet erőt meríteni. Célozgattam már rá, de konkrétan nem volt még szívem kimondani, hogy ez tévút és hamis illúzió.



2021. dec. 6. 20:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem beszélném le. Hogy jövök én ahhoz, hogy a legutolsó reményét is elvegyem?
2021. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Leszarnám a pénzt, mellette lennék és támogatnám hogy próbáljon ki mindent amit csak lehet. Egyrészt ha ott van 0,000001% esély hogy valami működik egy csoda folytán, az máris több esély mint ami akkor van neki ha nem tesz semmit csak beletörődik, másrészt nem mindegy hogy milyen lelki állapotban távozik. Sokkal jobb neki ha úgy távozik hogy ő megtett mindent, és nem marad benne kétség hogy megpróbálhatott volna még valamit ha egy kicsit nyitottabb.

Biztos hogy nem keseríteném meg az utolsó kis idejét azzal, hogy a képébe vágom hogy tök feleslegesen ragaszkodik az életéhez.

2021. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
18%
Válaszvadász kamu. A végstádiumú már nem jár sehova, mert már nem tud járni.
2021. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem beszélném le. Nem hinném hogy segít rajta, de a reményt nem venném el a testvéremtől. Mert egyebe sincs...
2021. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
59%
Milyen rákja van?
2021. dec. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem beszélném le. A pénz meg mit számít? A halál után már nem kell neki, költse el, amíg él. Ha ez teszi boldoggá, legyen, nem veszem el a kevés örömét
2021. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

Mi is pont így voltunk a férjem anyukájával pár éve :(

Teljesen egyetértek, undorítóak ezek az emberek akik ezzel foglalkoznak, menthetetlen betegek utolsó reményéből csinálnak pénzt. :(

Azonban mi nem beszéltük le róla, csendben tűrtük, kifizettük. Ha másra nem is volt jó, neki megadta a lelki megnyugvást és ez megérte a pénzt. Sajnálom a testvéredet! Kitartás nektek!

2021. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
98%

Havi 30-40e Ft? Ha fél évig fog még élni, (márpedig, ha MOST végstádiumban van, akkor aligha fog), az 180-240e Ft. Egy gyenge havi fizetés fél év alatt. És ha ennek köszönhetően enyhébb szenvedésekkel éli meg ezt az időt? Vagy pár hónapig tovább él?

Nem fogjátok ezt évtizedekig fizetni, hidd el. Egyébként pedig, ha munkaviszonya van, és táppénzen van, vagy nyugdíjas és nyugdíjat kap, akkor simán kigazdálkodja a fizetéséből. Hadd költsön már ennyit a saját fizetéséből saját magára! Ha egészséges lenne, kozmetikusra vagy utazásokra is költhetne annyit, márpedig ő ezekre már aligha fog.


Egy másik példa: annak idején Bajor Imre színművész (kísérővel) elrepült Kínába és vissza csak azért, hogy egy kínai orvos is megmondja neki, hogy menthetetlen az agytörzsi daganata. Ráadásul ő csődben volt (étterme csődbe ment és mindene elúszott) és a barátai adták össze rá a pénzt. De ha a barátai önként adtak neki, mi köze hozzá bárki másnak? Én erre nem adtam volna, ill. Bajor helyében nem fogadtam volna el, de más azt csinál a pénzével, amit akar.

2021. dec. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%

Én nem hiszek a természetgyógyászatba, de tapasztaltam már olyat, hogy egy természetgyógyász tényleg hitt abban hogy amit csinál működhet és volt akiket ingyen is “gyógyított”….

És ha bár ez áltudomány, nagyon sok, nem mainstream dologról tudott a témában, amit így vagy úgy, de meg kellett tanulnia és ha nem is működik a dolog, akkor is munkája van benne.


Szóval én csak akkor ítélem el az ilyen embereket, hogyha látszik hogy csak lehúzzák a haldoklókat…


Viszont aki maga is hisz benne, az meg miért is ne kérhetne el ezért pénzt, amiért akár adózhat is?


Egy pap is kap pénzt.

Hasonló dolog az, annyi hogy elfogadottabb dolog a mi kultúránkban.

2021. dec. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%

"Egy pap is kap pénzt.


Hasonló dolog az, annyi hogy elfogadottabb dolog a mi kultúránkban." Tökéletesen egyetértek. A papok se érnek többet mint a természetgyógyászok, ennek ellenére köztiszteletnek örvendenek.

2021. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!