Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lebeszélnétek a rákos testvére...

Lebeszélnétek a rákos testvéreteket a természetgyógyászról?

Figyelt kérdés

Testvérem végstádiumban van, még foggal - körömmel kapaszkodik az életbe, amivel nincs bajom, támogatom mindenben, de elkezdett természetgyógyászhoz járni.

Őszintén szólva, ennél gusztustalanabb foglalkozás talán nincs is, mert szakmának nem nevezném a kuruzslást. Képesek megkopasztani egy haldokló, mentsvárat kereső beteget, ráadásul igen borsos óradíjjal "dolgoznak". Ember az ilyen?

Már így is annyi kamu vitamint meg csodagyógyszert vetettek meg vele, havi szinten 30-40e Ft.


Ne értsetek félre, nem akarok anyagiasnak, lelketlennek tűnni emiatt, de nem tudok támogatni áltudományokat. Tudom, hogy itt már a tudomány elérte a határát és jobbhíján maradt az alternatív orvoslás, amibe a vegső hitét vetheti, de ezek egytől-egyig a lehúzásra építenek.

Ott a család, a gyerekek akikből lehet erőt meríteni. Célozgattam már rá, de konkrétan nem volt még szívem kimondani, hogy ez tévút és hamis illúzió.



2021. dec. 6. 20:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
23%
Nem èrtitek, nem èrzitek át a kèrdező èrzèseit, problèmáját. Nem azzal van baj hogy a beteg hisz benne ès kifizet x összeget az úgymond "Csodaszerekèrt" hanem hogy ezek fèrgek tudják hogy semmit sem èr, haszál amit árulnak, csinálnak főleg a rákkal szemben. Hanem azzal hogy egy beteg ember remènyèt ès kapaszkodását az utolsó szalmaszálba is kèpesek kihasználni azèrt hogy elszedjèk a pènzèt. Nem a remènnyel ès azzal van baj hogy a beteg az utolsó szalmaszálba is kapaszkodik, hanem azzal hogy ezzel aljas módon visszaèlnek ès kihasználják miközben jól megkopasztják.
2021. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
80%
Ugyan nem rák téren, de egyéb területen nekem csak természetgyógyász tudta megoldani a problémámat. (Egyetlen egy konzultációra volt szükségem, és az összes tanácsát megfogadtam. A javasolt étrendkiegészítőket sem évekig kellett szednem, és nem is tőle kellett megvásárolni.) Orvosok közül mindegyik csak tüneti kezelésben volt képes gondolkodni. Nem mindegyik természetgyógyász kuruzsló. A normálisabbja pontosan tudja, hogy hol ér véget az ő kompetenciája, és hol kezdődik az orvosé. (Btw, vannak orvosok, akik természetgyógyászok is egyben, és elég szép sikerekről számolhatnak be a saját szakterületükön a holisztikus szemléletük miatt.) Amikor pedig már a híres kemo sem segít, akkor mégis miben bízzon az ember? Az isteni gondviselésben? Vagy várjon ölbetett kézzel?
2021. dec. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem beszélném le, minek? Ha a lelki békéjének ez jó, járjon, hiszen vszeg úgyis meghal előbb-utóbb.
2021. dec. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
76%

Egy próbát megér.

Rajtam is természetgyógyász segített, sőt, a szinte halálán lévő nagynénémnek is még 18 éves korában.

Mindenféle vallástól és tudománytól függetlenül egyszerűen úgy gondolom, vannak olyan emberek, akik képesek gyógyítani. A lélek betegsége előbb-utóbb fizikailag is megnyilvánul. A testvéred esetében ez a rák.

2021. dec. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
90%

Joga van azt tenni.amít akar az ő élete döntése.

Ha neked olyan felfoghatatlan a természetgyógyászat nem kuruzslás.Sőt sok esetben még az orvosokat is ledöbbenti hogy működik akkor mikor ők már mindenről lemondtak.

Sőt van orvos aki maga is használja

Ha nem csoda szer de hosszabíthat az ember életén.A hit örülj hogy van neki.Csodákra képes.Ne vedd el ezt tőle!A férjem is rákbeteg volt.Azt mondták nincs vissza kb.3hónap majd egy évig élt természet gyógyász segítségêvel.Még az orvosok is el voltak csodálkozva.Mindent meg kel próbálni!!!!

Igen pênzbe került a fene bánja Inkább száraz kenyéren és vízen élnék a mai napig csak élne!

2021. dec. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
89%

Hivatásos (nem praktizáló) (kitanultam-levizsgáztam) természetgyógyászként: iszonyú szomorú olvasnom a sok negatív kommentet... De sajnos totál megértem a hozzászólókat, mert nagyon sokan miután megkapják a papírt "Istennek" gondolják magukat és azt hiszik majd ők mindenkit meggyógyítanak. Pedig még véletlenül sem erről szól a természetgyógyászat. Mi segítők vagyunk. Mi hisszük, hogy a fizikai problémáknak főként lelki okai vannak. Ezeket a lelki okokat próbáljuk felderíteni, én kineziológiát is végeztem- izomteszttel megkeresem miből indul ki az alap lelki probléma - talpreflexológia- el se tudjátok képzelni a talpotokból mi minden kideríthető.. akkupunktúrát magyaráznom kell? Több ezer éves múltja van.. a kínai orvosok, az orvosi egyetem után tanulják még 3-4 évig, hogy ezzel foglalkozhassanak- (itthon ha akkupunktúrás kezelést szeretnék csak kínai orvost keresnék, mert egy magyar orvos is csak akkor praktizálhat akkupunkúrás orvosként, ha az orvosi egyetem után még kiment Kínába és elvégezte ezt a több éves sulit is...)

Bocsi már túlvittem a kérdésre a válaszodat. Csak nagyon bánt. Mert nem minden tgy kuruzsló és használja ki a betegeket és az én hitem-tanulmányaim miatt igenis van alapja, de egyértelműen tudnunk kell meddig mehetünk el, egyértelműen nem használunk ki egy végstádiumban lévő rákos beteget. Akár orvos-akár tgy, undorító. De kérlek titeket ne általánosítsatok.. mert mi természetgyógyászok sem vagyunk egyformák.. köszönöm!

2021. dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
62%

Megértem a kérdező problémáját, és bár le lett pontozva, de 21-essel is egyetértek. Magam orvosként végeztem, úgyhogy messze nem tudok hinni ezekben, nincs élettani alapjuk. De nagyon nehéz kérdés, mert amikor az ember benne van ebben a sztoriban, akkor nincs szíve elvenni a reményt. Nálunk nagyapám volt ebben a helyzetben, három hónapig ette a gyógygombát. Ő racionális ember, mégis kapaszkodott ebben, bár tudta valahol hogy időhúzás. Amikor a kontroll CT-n ennyi idő alatt duplázódtak méretben az áttétek, akkor abbahagyta... Lelkileg iszonyú volt. Nem tudtunk közbelépni, ahogy hetes is írta, némán asszisztáltunk hozzá. Anyósom kétszeres ráktúlélő, ő többszáz ezres edényeket vásárolt az egészséges életmód jegyében, mert ezzel húztak csőbe... Akkor is csak egy rokon volt aki kimondta, hogy ez egy ostoba marhaság volt.


Ismerek kineziológus-természetgyógyászatban utazó két embert. Azért foglalkoznak ezzel, mert ostoba emberek, akik belebuktak egy korábbi vállalkozásukba, és jelenleg több százmilliós végrehajtás zajlik ellenük, így semmilyen eredeti szakmájuknak megfelelő munkakört nem tudnak végezni, mivel tiltanák a fizetésüket. Így feketén ráolvasnak, és húzzák le a fájó hátú vagy éppen végstádiumban lévő betegekről a bőrt. Annyi eszük azért van, hogy nem beszélik le a hagyományos kezelésről a pácienseket... És tudjátok mit? Marha jól megélnek a kuruzslásból. Van fedél a fejük felett, háromévente új autó, évi két három utazás és wellness.


Az onkológia nehéz és hálátlan terület, iszonyú nagy egyedi különbségek vannak, és vannak akik rácáfolnak a statisztikákra, aztán ebből élnek meg ezek a kuruzslók. Egy hasnyálmirigy rák esetében az ötéves túlélés 1-5%. A nagy része a betegeknek egy éven belül meghal, de van aki akár évekig túlél. Nyilván ha ebbe a pár százalékba esik, akkor csodaként mutogatják. Na, ebből élnek meg ezek az emberek.

2021. dec. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!