Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális, hogy az unokatestvér...

Normális, hogy az unokatestvéremnek mindig az autista testvére miatt kell szégyenkeznie?

Figyelt kérdés

Van két unokatestvérem, akik ikrek, az egyik sajnos autista. Amióta az eszemet tudom, nem telt el, úgy egy családi rendezvény, hogy ne csinált volna valami műsort. Azt kell tudni róla, ha rájön az 5 perc akkor nekiáll toporzékolni rosszabb esetben törni zúzni.

Nyilván nagyon sajnálom, hogy ilyen, tudom, hogy nem tehet róla, viszont kicsit azt igazságtalannak tartom, hogy emiatt a másik unokatesóm kerül hátrányba.

Az általános iskolai ballagására elvitték a testvérét is és valami nem tetszett ott neki, aztán elkezdett ott őrjöngeni, a vége az lett, hogy az apja haza vitte őt, így ő nem is vett részt a ballagáson.

Nem rég a szalagavatóra könyörgött a szüleinek, hogy ne hozzák el, de ők csak erősködtek, hogy márpedig neki is ott a helye.

Végül az lett, hogy a gyerek beakart nézni az egyik lány szoknyája alá aki keringőzni készült, rendesen felemelte neki, az apja csak mosolygott az egészen. Amikor vége lett a szalagavatónak, elmentünk a másik unokatesómmal meg a barátaival kocsmázni. Az unokatesóm ott akarta hagyni a sulit, mert félt, hogy mindenki rajta fog röhögni. Szerencsére sikerült elintézni, hogy ne legyen ez téma.

A ballagásra kijelentette, hogy nem lehet ott a testvére, a szülők erre úgy berágtak, hogy megmondták neki, akkor ők se mennek el rá.

Tényleg az egészséges unokatestvérem lenne a gonosz ezért?



2022. márc. 18. 18:10
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

11-es:

Pont, hogy megértésre törekszem..

A 13-mas ki is fejtette, hogy, ha láthatóan egy ilyen gyerek nem bír viselkedni rendezvényeken, akkor mi értelme van elvinni őt?

2022. márc. 18. 19:35
 12/31 anonim ***** válasza:
92%
Semmi. Úgy akarnak tenni mintha egy jól működő család lenne, de ez sose lesz az.
2022. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
25%
Nyugi a komoly bajok akkor jönnek mikor majd neki kell gondozni a testvérét.
2022. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
85%
#1-7-9, ha gyógypedagógus vagy, úgy igazán lehetnél empatikusabb a testvér felé is. Neked az autista gyerek egy fejlesztésre váró valaki - és ne értsd félre, tisztelem azokat, akik ezt a munkát vállalják -, de a másik gyerek most röppenne neki az életnek, és neki nagyon fontosak a kortársak. A kortárscsoport márpedig rohadt kegyetlen tud lenni.
2022. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
95%

Nekem van egészséges,és auti kisfiam is. Így "belülről" írom azt,hogy itt a szülők a hibásak. Az egészséges gyerek is meg tudja érteni,hogy a testvérével többet kell foglalkozni,pl neki fel kell vágni a rántott húst,de a szülőnek sem kellene minden figyelmet csak az autistára fordítani. Ezzel csak azt érik el,hogy meggyűlöli a testvérét.

És még valami: valaki megemlítette,hogy ha a szülők idősek lesznek,nem fogja a tesó ellátni a beteg testvérét. Én nem is várnám el az egészséges gyerekemtől,hogy feladja az életét,ne legyen családja,vagy bármije a tesója miatt. Mi pl r akunk félre pénzt,ha ne adj isten nem tudjuk ellátni,mert öregek,és betegek leszünk,vagy meghalunk,akkor megfelelő otthonba kerülhessen.

2022. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
97%

Átérzem, bàr szerencsére nálam egy fokkal jobb a helyzet. Öcsém ADHD-s, folyton csinálja a műsort, egy percre nem tud nyugton maradni, többet üvölt torkaszakadtából mint amennyit csendben van. Nem jött el a szalagavatómra, ballagásomra sem fog, mert a szüleim is tudják hogy mindenkinek nehezebb lenne, ők sem tudnának rám figyelni, engem is zavarna. Szerencsére nagyszüleim tudtak rá vigyázni, akik covid miatt amúgy sem akartak eljönni a nagy tömegbe.

Szerintem ha megoldható, nem kéne vinni a beteg gyereket, ez nem az ő napja, senkinek nem lenne jó. A kapcsolatuk is megromlik emiatt ha a másik látja, hogy még a szalagavatóján is minden a testvére körül forog, csak frusztrációt okozna.

2022. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
4%
Nem tehet róla miért kéne szégyenkezni?
2022. márc. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

17-es:

Mert botrányt csinál. Ès ha ő nem is tehet róla, attól még a szülők tehetnek, mert tisztában vannak, vele, hogy a gyerek kiszámíthatatlan . És nyílván ha ez ember hozzátartozója botrányt csinál egy ilyen eseményen, szerintem természetes reakció, hogy legszívesebben elsüllyedne szégyenében.

2022. márc. 18. 22:24
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem normális.

Az én unokatesóm is autista, bár nincsenek még ennyire durva megnyilvánulásai, de ott is az egészséges testvér rovására megy sok minden.

Tudom, hogy nehéz egy ilyen helyzetet, életet kezelni, de a szülő sok esetben teljesen csőlátású lesz a beteg gyerek iránt és mindenhol, mindenkinek bizonyítani akarja azt, hogy a beteg gyereke is “jó”. Én azt látom, hogy annyira ezen görcsöl sokszor, hogy az egészséges gyerek lelkivilága nincs figyelembe véve, neki mindent meg kell értenie és háttérbe van szorítva, minden a beteg gyerekről szól.

Ha valakinek beteg gyereke születik biztos, hogy ajánlanám neki a pszichológusi segítséget a feldolgozáshoz, mert ez a mindent kompenzáló attitűd teszi tönkre a másik gyereket, ha van.

Sajnálom az unokatesód!

2022. márc. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van lyen ismerős, és egyébként cuki a gyerek, viszont amikor kiakad, na akkor tör-zúz, hisztizik, őrjöng, üvölt és MINDENKI kiborul tőle.


Sok eseményre már nem is hozzák a szülei, mert ők - so sérült gyereket nevelővel ellentétben - megértették, hogy senkinek nem jó, amikor Máté tünetezik, mert gyakorlatilag x ember munkáját teszi vele tönkre.

2022. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!