Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a húgommal?

Mit csináljak a húgommal?

Figyelt kérdés

A most 15 éves húgom teljesen belebolondult az unokatesónk életvitelébe. A lány 18 évesen, egyszál érettségivel kiment Angliába még a járvány előtt és azóta nagyon látványosan él az Instája szerint: celebekkel bulizik, mindig van valahol, kábé olyan életet él, mint Zimány Linda.

Ez persze nagyon megtetszett a tesómnak és elhatározta, hogy ő sem tanul tovább, hanem érettségi után egyből külföldre megy bulizni meg élni.

Szerintetek kell aggódnom érte?


2022. márc. 30. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
És ez miért is nem a szüleid problémája? Miért kéne neked akármit is tenned?
2022. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most éppen az "olyan vagány vagyok, hogy letojom a szüleimet" korszaka van. Még talán velem van a leginkább beszélőviszonyban.
2022. márc. 30. 18:14
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Akkor majd a szüleid helyreteszik a kiscsajt, Továbbra sem neked kell nevelni.
2022. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom, csak jó lenne, ha később nem kéne égnem miatta.
2022. márc. 30. 18:24
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Kérdezd meg, miből tervezi finanszírozni az életvitelének költségeit :)

Egyébként ha normális szüleitek vannak, nem aggódnék. Normális szülő úgyse fogja hagyni, hogy egy 18 éves felnőtt valaki csak úgy bulikázgasson, héderezzen évekig a vakvilágban mindenféle cél nélkül. Szépen lehet tanulni vagy ha azt nem akar, dolgozni menni. Már egy 6 évesnek is vannak kötelezettségei, pl meg kell csinálnia a házi feladatát.

2022. márc. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Most 15. 18 éves koráig még sokat fog változni. Én annyira nem aggódnék. Amúgy azzal sincs baj, ha érettségi után nem tanul egyből tovább, hanem kimegy angliába dolgozni. (Nem prostinak nyílván). Főleg, ha nem tudja pontosan mit is szeretne tanulni, dolgozni. Bár én is így tettem volna...
2022. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Szóval nem miatta, hanem magad miatt aggódsz, nehogy leégessen később?


Rossz korszaktól független a szülő feladata nevelni a gyereket. Ha annyira nagylánynak hiszi magát, aki tudja, mire számíthat az élettől, akkor ahhoz is legyen annyira felnőtt, hogy félre tudja tenni a fennálló ellenérzéseket, és leüljön beszélgetni "az idős hülyékkel, akik csak az unalmast mondják minduntalan". Legalább szakmát szerezzen, aztán 18 éves koráig nem költözhet el, nem valósíthatja meg "a nagy tervet". Addigra kinőheti, észhez térhet.

2022. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De miatta aggódom. Főleg, mert a kiscsaj sokkal jobb képességű annál, hogy a testéből éljen, de mivel folyton azt látja, hogy az úgynevezett modellek hülyére keresik magukat pózolgatással, úgy érzi, hogy akkor neki se kéne széthajtania magát. :(
2022. márc. 30. 19:48
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
3 év alatt még rengetegszer emggondolja magát, főleg hogy 15 éves jelenleg.
2022. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Remélem, tényleg kinövi.
2022. márc. 30. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!