Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a hugommal? 13f

Mit csináljak a hugommal? 13f

Figyelt kérdés
Kedden lesz mindkettonknek osztalykorandulas..o 5.es en 7.es vagyok..Es tudom h nagyon gaz de nincs telefonunk.Anyat ma megkertem h hagyj vigyem el a telefonjat majd kedden..es erre a hugom,elkezd sikitozni h o akarja elvinni, es ő 2 honappal ezelott mar kijelentette..Tehat en 7es fiu vagyok o meg 5es lany,es ő azt akarja, hogy en semmit se vigyek ő meg anyukank telefonjat hagyj vigye..Mit tegyek?
2017. jún. 3. 13:15
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
50%
Minek neked oda telefon?
2017. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem is nincs értelme vigyed! Ha valakivel akarsz majd telefonálni, elkéred valaki mástól.
2017. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
16%
rakd össze a zsebpénzedet és vegyél egy olcsó,használt telefont magadnak ha annyira akarsz. jahogyaznemájfón. hadd vigye a húgod. te meg élvezd a kirándulást,azért mész,nem azért hogy az internetet bambuld még ott is.
2017. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
35%
Oszinten, minek barmelyikotoknek is? Gondolom, tanari felugyelettel mentek, aki ha barmi baj van, tud szolni. Ti meg ne kujtorogjatok el a csoporttol es akkor ha megis kell a telefon, majd kertek valamelyik tarsatoktol. Erdekes, 30 eve meg nem volt am mobil, megis elvoltak a gyerekek az ilyen-olyan taborokban akar tobb szaz km-re is a szuleiktol.
2017. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
80%

Jobb helyeken ma is azzal kezdik a táborokat, hogy begyűjtik a mobiltelefont, semmi értelme, hogy ott legyen.

(Kolleganőm lánya pl. ezért akar második telefont, hogy egyet lead, egyet eldug... :D Kis rafkós.)


Én is szoktam gyerekeket táboroztatni - pont hasonló korúakat, mint ti :) - mi mindig az első szülői értekezleten elmondjuk, hogy ha lehet, ne hozzanak telefont, nem vállalunk érte felelősséget, amúgy sem lesz ideje telefonozni a gyereknek. Cserébe nálunk felnőtteknél mindig van olyan telefon, amiről korlátlanul lehet telefonálni, így mindenki minden nap beszélhet anyuval. :)

Persze, a 15-16 éves nagyfiúknak már nem tudjuk megtiltani, de egyébként én szívem szerint azt tenném. Baromi frusztráló, mikor azért nem megy be a Balcsiba a gyerek, mert akkor kint kell hagyni a telefont, és mi van, ha pont akkor ír valaki...


Kérdező, esetedben szerintem az lehet a megoldás - mivel egy telefon van, ti meg ketten -, hogy megbeszélitek anyuval, hogy senki ne vigyen telefont, mert igazságtalan lenne a másikkal szemben. A húgod csúnyán viselkedik, hogy azt akarja, hogy neked semmi ne jusson, de ő is ugyanígy érezheti rosszul magát, ha te viszed el a telefont, ő meg nem kap, pedig korábban kérte.

Úgyhogy szerintem itt is az a megoldás, hogy akkor ne legyen egyikőtöknek sem. :)


Egyébként szerintem egyáltalán nem gáz, hogy nincs még mobilotok, ne érezd magad te sem annak. Attól, hogy néhány osztálytárs menőzik, neked még nem kell. Akkor fontos csak, hogyha pl. sportolsz, emiatt sokat utaztatnak ide-oda, vagy hasonló.

Nekem 16 évesen volt először telefonom (az is használt, rokonoktól), pedig már akkoriban is volt olyan osztálytárs, akinek 11-12 évesen vettek a szülők. Bár akkoriban még nem volt ennyi okoskütyü, mint most. :) Viszont a húgomék is csak "butatelefont" kaptak a te korodban, használtan, családból, és azt is csak edzésre vihették, hogy tudjanak szólni, ha jönnek haza.

Szóval no para, nem vagy lemaradva semmiről. :)

2017. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
32%
Tanároknak van telefonjuk így teljesen felesleges bárneikőtöknek is telefon vinne kirándulásra
2017. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
28%
Semmi szükségetek telefonra, ne azt nyomkodjátok...
2017. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
66%

Ezek szerint azt mondjátok hogy 0% az esélye hogy egy gyerek a kiránduláson eltűnik, lemarad, elveszik stb.. Hogy lehetnek az emberek ennyire idióták? És ezt a szülőin el is mondani? Komolyan? Nekem alapból kötelező volt vinni az ilyen vészhelyzetekre. És szülőket se hívni soha? Én felnőttként írok a szeretteimnek hogy ha épségben megérkeztem valahová. Pedig én mérnök vagyok, nem egy 12 éves kislány.


Válaszoló: A húgodnak jól jön a telefon, bármi is történjék vele, tudjon hívni valakit és ne maradjon egyedül. Neked is kellhet, de te már jobban feltalálod magad.

2017. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell oda telefon, érezd jól magad anélkül.
2017. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
13%
Én az osztálykiránduláson este telefonoztam, de akkor sem sokat, mert sakkoztam az osztálytarsammal. 17f
2017. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!