Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a húgommal?...

Mit csináljak a húgommal? Teljesen ürít a tanulmányaira.

Figyelt kérdés

Hetedikes létére annyit nem tud, hogy hogy számoljuk ki az átlagunkat. Múlt félévben épp hogy átcsúszott a tantárgyakból, most meg a minimumot se hozza és valami csoda kell, hogy átmenjen.

Nem hallgat rám, nem tudok sehogy sem hatással lenni rá. A segítségem a házifeladatnál nem fogadja el, de órán sem ír. 0-24 csüng azon a végbéltermékes gépen és 10-kor ül le "tanulni" (bepakolni a füzeteit a táskába)

Folyton a fiúkat lesi, ami nem is lenne baj, ha nem bukott, cigiző 14 éves kakiháziakba lenne szerelmetes kéthetente.

Próbáltam minden büntetést, próbáltam szép szóval, próbáltam a lelkére hatni, közös programokkal éreztetni vele, hogy a szórakozásnak is megvan a helye. Próbáltam beszélni arról, hogy én hol rontottam el a tanulmányaimmal és ne essen abba a hibába de SEMMI sem használt.

Mi egyebet tehetek?

18/l (bocsi a fura szavakért, cenzuráznom kellett a sz**ar szót)



2018. máj. 21. 20:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Miért neked kell foglalkozni az ő tanulmányaival meg az ő büntetésével/jutalmazásával? Ez sokat elmond a helyzetről.
2018. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudsz mit csinálni. Ilyen korban a lecseszés nem ér semmit főleg testvértől. Én azt mondom hogy alapból van valami tanulási nehézségi és rájön az hogy ezt otthon pont leszarják.
2018. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Az most lényegtelen. Litániákat kellene írnom, hogy miért alkalmatlan anyám a nevelésére és miért jobb, hogy nem is foglalkozik velünk. Ha akarod privátban taglalom, de most a fő problémára gondoljunk inkább
2018. máj. 21. 20:54
 4/22 anonim ***** válasza:
98%
Ez a fő probléma, hogy a szülei pont leszarják és e mellé még van egy nehézsége is amit eddig hagytak fajulni. Amúgy is nehéz rossz képességű gyereknek lenni de főleg akkor hogy ha 0 segítséget kapsz azoktól az emberektől akiktől elvárnád. Tudom a húgom is nehéz tanuló volt és még sok segítséggel is nagyon megszenvedett az iskolával.
2018. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%
Én nem akarom, de ne hidd már azt, hogy nem része a dolog a fő problémának.
2018. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Én hagynám, hadd menjen a saját feje után, sőt, lobbiznék, hogy buktassák meg, mert pont abban a korban van, amikor csak abbóol tanul, ha valami a saját bőrén csattan, hiszen mindent tud a világról, és mindenki más hülyeségeket beszél. Bár lehet, ennek se lenne sok foganatja. Régen szégyen volt a bukott szamár jelzővel élni, ma már "menő" osztályozót tenni bizonyos körökben... szégyen ez a világ.
2018. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Tiszteletre méltó, hogy te próbálsz segíteni neki, ezzel nincs gond, csak nem kéne egyedül maradnod ezzel a problémával.


Egyébként meg tényleg nem tudsz sokat tenni, ha anyukád elrontotta a nevelését már korábban, akkor kamasz korában nem fogod vele megértetni, hogy azzal, mit csinál most, tönkreteszi a jövőjét.


Talán valami kompromisszumot kéne kötni vele: csak akkor gépezhet/telefonozhat, ha megírta az összes leckét és tanult a dolgozatokra is. Ha egyáltalán nincs benne szorgalom és lelkiismeret, akkor nehéz dolgod lesz. Beszélj anyukátokkal, ezzel tényleg nem neked kéne főként szenvedned.

2018. máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Része a fő problémának, de vegyük úgy, hogy nem létezik. Mikor kicsi volt is szanaszét kallódott a figyelme és nehezen, de ment neki. Az elsők között volt. Amióta elköltöztünk nagymamánktól (aki sokat segített neki) nagyon elhanyagolta a tanulást. Pedig nem hülye, ha csak kicsit figyelne órán akkor itthon alig lenne dolga, de minden hiába. Az is aggaszt, hogy ennyire nincsenek céljai. Ebben a korban ha gyerekes is, de vannak az embernek. Neki semmi. Vigyem pszihológushoz, vagy mit tegyek?
2018. máj. 21. 21:01
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

"Része a fő problémának, de vegyük úgy, hogy nem létezik."

Wew, ez azért meredek.

2018. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%
Mivel te nem vagy gondviselője, te nem viheted pszichológushoz, csak a szüleitek. Apukátokkal mi van?
2018. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!