Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehetne rásegíteni a jó...

Hogy lehetne rásegíteni a jó testvéri viszony alakulására kiskorban? Nektek mi segített (volna)?

Figyelt kérdés

Mint anya, egyensúlyra törekszek, próbálok nem kivételezni, így igazságosnak maradni. De észreveszem, hogy csak nem harmonikus és rossz látni 😞

Lányom 11, fiam 7 éves.



2022. ápr. 18. 09:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Ültesd le őket társasozni. Tudom hogy ebben is lehet veszekedés, de ha együtt játszanak jobban megtanulják értékelni egymást. Mi tesómmal kiskoromban sose játszottunk, és így 18 évesen nem is szoros a kapcsolatunk. Ha bemegyek a szobájába 5 perc múlva kiküld, fordítva is ugyanez van. Próbáld meg őket megbízni valamivel, pl valamit keressenek meg. Ha megvan, mindkettejüket dícsérd meg.
2022. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem a szülőktől függ szerintem. 2 bátyám van, 4 és 7 évvel idősebbek, a szokásos testvéri verekedés, hisztizés, veszekedés, nyúzás, visongás stb. megvolt hármunk között. Mikor kamaszok voltak bátyáim, akkor volt, hogy hónapokig nem szóltak egymáshoz, mert úgy összevesztek. Most felnőttként nagyon jó a kapcsolatunk, bármiben számíthatunk egymásra, bármikor felhívjuk egymást, órákig tudunk dumálni stb.

Szóval ne idegeskedj ezen, gyerekek... Nem neveléstől függ, hanem a korkülönbség és a személyiség, kamaszodás stb is benne van. Van, hogy felnőttként nem is tartják a kapcsolatot a testvérek. Ez előfordul sajnos, de ilyen az élet.

2022. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

Tévhit, hogy mindenből egyenlő mennyiségűt kell adni, és akkor van igazság, meg jó. Minden gyereknek a szükségletének megfelelően kell adni!

Ha az egyik gyerek nem szereti a marcipánt, de szeretni a csokit, akkor nem azon görcsölni, hogy nanogramra egyenlő részre osszátok meg a marcipánt, hanem hogy mindenki azt kapja, amit szeret.


Ugyanez van a figyelemmel is.


A gyerekek a szülők mintáját követik, tehát ha azt látják, hogy anya apa veszekszik folyton, civakodnak, stb. akkor ők is ezt veszik át.


A példamutatás mindennél többet ér.

2022. ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Más életkor, más érdeklődés, más baráti kör. Csak úgy lehet harmonikus a kapcsolatuk, ha nem erőlteted. A nagynak ne legyen kötelessége vigyázni a kicsire, legyen privát szférája, ne hagyd, hogy a kicsi feszegesse nála a határokat. Remélem, van külön szobájuk! A közös családi programokon túl ne legyenek egymásra kényszerítve, viszont ha látod, hogy maguktól leülnek mondjuk játszani, támogasd.
2022. ápr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

26 évig jóban voltunk a bátyjámmal, mindig számíthattunk egymásra és elválaszthatatlanok voltunk, mind addig amíg nem fordított hátat az egész családnak egy pénz éhes buta kis prosti miatt. Azóta teljesen megváltozott, kimosta a kis k*rva az agyát és már köszönni sem bír.

A szülőkön is sok múlik két testvér kapcsolata, de nézd meg, pedig úgy neveltek minket hogy soha ne forduljunk el egymástól, még is bármi megtörténhet ha az egyik fél egy idióta barom.

2022. ápr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

5

Nem a nő a hibás hanem a tesód. Sajnos tapasztalat. Az én egyik bátyám is így volt, hátat fordított stb… mindenki a családban a feleségére fogta. Én hiába mondtam hogy nem a nő a főbűnös hanem a tesónk.

Na elváltak tizenöt év után. A család örült, visszakapta az elveszett bárányt stb..

Talált egy új nőt. Mit ad Isten, ugyanaz a szitu mint a feleséggel volt. Tehát megállapíthatjuk hogy az a hibás aki mindenkit eldobott. És aki egyszer dobott az másodszor is fog.

2022. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 4 évvel fiatalabb húgom van. Nálunk sokat javított volna a helyzeten, ha a szüleim nem kivételeztek volna vele oly módon, hogy mindig, kritika nélkül, gondolkodás nélkül neki adtak igazat minden helyzetben. Tesóm persze így már bátran feszegette a határaimat, mert úgyis ő lesz megvédve, úgyis neki lesz igaza. Sikerült elérniük, hogy én voltam 9 éves, ő volt 5 éves, és szó szerint utáltam, mint a szart.

Később sem változott, köszönhetjük a szüleinknek.

2022. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
2-es vagyok, na igen, igaza van a 7-esnek. Így hogy írta, nálunk tényleg nem volt nagy kivételezés. Szüleink, nagyszüleink nem kivételeztek, nem különböztettek meg minket. Hiába voltam én a legkisebb és lány, maximum annyi volt, hogy több játékot, ruhát kaptam, mert lány voltam. De tesóim meg több pénzt kaptak, mert idősebbek voltak. Na szóval, megváltoztatom a válaszomat: ahogy a 7es írja, kivételezni nem szabad - igazságosnak kell maradni, figyelni a gyerekekre és nem feltétlenül büntetni, hanem meghallgatni őket és kibeszélni a problémákat, megoldani azokat. DE ez sem automatikusan azt jelenti, hogy minden rendben lesz, de legalább feszültség e miatt nem lesz.
2022. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Hárman vagyunk tesók kis korkülönbséggel.Amellett, hogy igazságosak voltak velünk (ez alap),sok szituációs játékot játszottak velünk ,sőt sokszor volt, hogy nekünk , gyerekeknek kellett megoldanunk valami problémát ugy ,hogy egymásra voltunk utalva . (persze távolról figyeltek bennünket, csak mi ezt nem tudtuk) Ez nagyon összekovácsolt bennünket, annyira,hogy felnőttként is nagyon jóban vagyunk. Ja, és sokszor elmondták, hogy nem kell eldobni az agyunkat ,ha szerelmesek leszünk, mert ez kémia, pár év alatt elmúlik, sőt házastársakat akár meg is gyűlölhetünk, ezek változó tényezők lehetnek az életünkben. De hátsó szándék nélkül csakis egymásra számíthat a szűk család.
2022. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Sehogy.

Majd ők eldöntik.


Nálunk öcsém és köztem volt 6 év, teljesen okés kapcsolat.

Közte és a másik öcsém között 5 év, és folyamatosan gyilkolták egymást.

2022. ápr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!