Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kezeljem az öcsém?

Hogyan kezeljem az öcsém?

Figyelt kérdés

12 éves öcsém, mégis nagyon gyerekes, megalázó, bunkó velem. Néha ütöget is, hogy provokáljon, idegesítsen, azt akarja hogy visszaüssek. Én meg eléggé hamar ideges leszek, amivel eléri a célját. Mindig szépen mondom neki hogy fejezze be, de mintha meg se hallaná, ilyenkor persze magasabbra emelem a hangom, meg ilyesmi, de ez se használ. Néha szólok szüleimnek, ami valószínűleg gyerekes, de muszáj mert különben sose hagyná abba.

Ami nagyon megalázó nekem, hogy mikor megyek haza, és ő hamarabb hazaért, direkt bezárja az ajtót és bent hagyja a kulcsot, így nem tudok bemenni. Egy idő után aztán beenged.

Mostanában meg elég sokat kell tanulnom a vizsgámra, mégis bejön a szobámba különböző indokokkal, és hangoskodik. Pedig mindig mondom neki, hogy csak akkor jöhet be ha csöndben marad, ha meg nem tud akkor menjen ki.

Ilyenkor meg szoktam kérdezni tőle, hogy mit ártottam neki amiért nem hagy békén. Egyáltalán nem vesz komolyan, olyanokat mond: az a baj, hogy megszülettem.

Máskor, meg velem akar játszani gépen, vagy filmet nézni, akkor nem annyira bunkó.

És az a baj, hogy néha még el is sírom magam miatta, pedig tudom, hogy nem kéne idegeskednem rajta.

Nagyon tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek. 16/L



2022. ápr. 23. 14:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

A szüleidnek kellene megnevelnie, bár ezzel láthatóan elkéstek, ha lesz*rják, hogy rád zárja az ajtót, vagy nincs eszközük tenni ellene.


Lehet, hogy a következő ilyennél elővenném a nagykést a konyhában, azzal mennék be a szobájába és jelezném, hogy legközelebb durva dolgok jönnek. Nyilván nem, de érted.

2022. ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szüleim nem tudnak erről, hogy ki szokott zárni. El kéne mondanom nekik, ugye?
2022. ápr. 23. 14:35
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2-es Nyilván, nem is értem, hogy miért titkolod. Az ajtódat meg kérd meg, hogy tegyék zárhatóvá.
2022. ápr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az ember nem rohan mindenért a szüleihez, na de hogy kizárjon a lakásból...
2022. ápr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy 3-as írja. Szobád ajtaját zárhatóra, olcsó rigli az obiból megteszi, az alap legyen. A kizárásos játékot is ma vagy holnap meséld el szüleidnek, ez nem pálya, hogy egyik testvér így hatalmaskodjon a másik fölött. Szerintem eléggé ki lesznek akadva, esetleg el tudja hitetni, hogy véletlen csinálja és anya megsajnálja, akkor más eszközök kellenek. Fizikailag mennyivel vagy erősebb?
2022. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
A családban a fiú a szent nyilván, a lány meg nem számít.
2022. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem gyerekes szólni a szuleidnek, hogy az öcséd egy kis görény. Nekem is van egy öcsém sajna az én szüleim nem hittek nekem, hogy szemétkedik velem, azt mondták én piszkálom, pedig pont hogy fordítva volt. Aztán egy szép napon úgy fel húzott, hogy kést ragadtam és azt mondtam ha nem hagy békén bele vágom. Nagyon szégyenlem magam, de rettentően kétségbe voltam esve és semmi sem segített. Azóta megjavult, jó testvérek lettünk
2022. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Itt a szüleiddel nem kéne foglalkoznod, hanem egyszer kellene egy ilyen után, de nagyon, megverni az öcsédet. Kit érdekel, mit hisztiznek a szüleid, ÚGY elkalapálni, hogy utána rémüljön meg, ha csak ránézel. Más nem használ. Ismétlem: ne foglalkozz vele, a szüleid mit pampognak erre. Pszichológushoz kellett volna vinniük, elmulasztották a kötelességüket ezzel.
2022. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Azert is csinalja ezeket mert, nem lesz neki semmi belole…mindig megusza, menj a szuleidnek mond az ajtot mond hogy nem tudsz tole tanulni. Ne jatsz vele ne filmez vele erezze a torodest, en tolem kapna egy budos nagy fejbe vagast is es nem erdekel hogy leszidnak.. majd mondanam veletlen volt.. aztan hatha eszhez ter.
2022. ápr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy 12 eves mar nem csecsemo. Szandekosan feszegeti a hatarokat, ha latja hogy ideges lettel tole, meg inkabb.


Mivel 'beszelni' ugyse lehet vele mert teljesen egyertelmuen direkt g.cizik veled , a kovetkezo alkalommal amikor utogetni kezd es nem hagyja abba akkor sem amikor raszolsz, zavarj le neki egy irdatlan maflast. Ne csak legyintgess, kapjon egyetlen pofont, de akkorat hogy voros legyen a feje estig. 'Humanusabb' megoldas teljes lelki nyugalommal felallni, kimenni a konyhaba, hozni egy liter hideg vizet es a legnagyobb lelki nyugalommal nyakononteni vele.


A kizarasrol annyit, hogy el kell tole venni a kulcsot es ha netan hamarabb er haza, majd var az ajtoban.

2022. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!