Hogyan vehetném rá?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves öcsém, aki nem tanul, mindig csak ígérgeti. Rosszul áll bizonyos tantárgyakból. Nem a legmagasabb értelmi szintű környezetben élünk, rengeteg probléma van a családban (nem csak a szűk körben). Hogyan vehetném rá öcsémet, hogy tanuljon?

2022. jún. 5. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Peldaul ugy, h jo peldat mutatsz neki.

Esetleg mukodhet a jutalmazas is, amennyiben megteheted es motivalo hatasu lehet szamara. Tehat mondjuk allatkerti belepo egy jo osztalyzatert, ilyesmikre gondolok.

2022. jún. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Az első nagyon jól mondja.
2022. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt sokan mondták már. Ha példát venne rólam, akkor nem lenne gondja a tanulással. Imádok tanulni, amit tudatok is állandóan vele, elmagyarázom mennyi előnye van, stb. De mintha süket fülekre találna. Igazából a szűk és tágabb családi körben sincs más, aki szeretne tanulni.
2022. jún. 5. 18:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

De csak 12 eves, persze leszarja vastagon.

Motivacio?

Te mennyi idos vagy?

2022. jún. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A környezet van a legnagyobb hatással ránk.

Ha link embereket látunk, akkor az kezd normálissá válni, ha pedig szorgalmas embereket, akkor az.

Egy 12 évest érvekkel nem nagyon fogsz tudni meggyőzni.

Tölts vele annyi időt, amennyit tudsz és ha lehetőséged van, akkor próbáld olyan társaság irányába terelgetni, ahol értelmes dolgok ragadnak rá.

Nem úgy értem, hogy csak és kizárólag eminens diákok és diplomás szüleik a jó társaság, hanem rokonságban szomszédok, osztálytársak kötött is akadnak olyan példák,ahol valaki sportol, ügyesen barkácsol, horgászik vagy bármi ilyesmi,ahol egy 12 éves jól érezheti magát.

Érdeklődhet, kérdezhet és válaszokat kap.

Esetleg kipróbálhatja magát olyasmiben,ami felnőttes dolog.

Pl a szomszédom gazdálkodó,a fiam meg mindig nézegette a traktorokat.

Néha átmentünk, hogy megnézze.

Aztán megengedték, hogy beüljön.

Végül átjárkàlt mikor szereltek, takarították a gépeket.

15 évesen kiment két szendviccsel egész napra szántani az egyik ott dolgozóval.

Úgy jött haza, hogy képzeld megengedték, hogy vezessek! Kint a földeken szántott meg tárcsázott és úgy jött haza, mint aki Disneylandbe volt.

Aztán itthon elkezdett mindenféle kisebb gépeket szerelni, mint pl fűnyíró.

És valahogy ebben az irányban talált társaságot magának.

Tanul,de biztos, hogy nem lesz öltönyös állása.

Nekem meg mindegy, ha ő boldog.

Az a lényeg, hogy lásson a világból, mások életéből többet, mint a közvetlen környezete.

Ha nincs előtte jó példa,akkor meg kell próbálni irányítani, ne ragadjon bele a visszatartó családi közegbe.

Lényegtelen, hogy mennyire lesz "jó" tanuló.

Egy szorgalmas és értelmes ember megtalálja a helyét a világban.Nem érzi kényszernek az önfenntartáshoz szükséges munkát vagy energia befektetést, mert megelégedettséggel tölti el, hogy nem mások oldják meg az életét és a problémáit.

Egyébként szerintem már az is nagy pozitívum, hogy egy ilyen testvére van, mint te, hogy felismerted a helyzetet és megoldást keresel.

Sok felnőtt nem képes erre.

Le a kalappal előtted!

2022. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok.


"A környezet van a legnagyobb hatással ránk."

Tudom, épp ezért is aggaszt, hogy hiába mondom, nem ér semmit.


"Tölts vele annyi időt, amennyit tudsz és ha lehetőséged van, akkor próbáld olyan társaság irányába terelgetni, ahol értelmes dolgok ragadnak rá."

Lehet hihetetlennek tűnik, de az egész rokonságban mindannyian ilyen emberek vannak, és bár rendelkeznek autóval vagy érdekes dolgokkal, de soha nem engednék játszani, a hozzáállásuk öcsémhez pedig olyan, hogy nem a saját gyerekük, minek foglalkozzanak vele.

Ezen gondolkoztam már sokszor, de mivel nincsenek barátaim és haverjaim, így nehéz lesz. Régóta járok pszichiáterhez, mert a környezetem annyira "megnyomorított", hogy nagyon sok problémát okozott az életem legtöbb területén.


"Úgy jött haza, hogy képzeld megengedték, hogy vezessek! Kint a földeken szántott meg tárcsázott és úgy jött haza, mint aki Disneylandbe volt."

Bevallom, kissé elérzékenyültem, nagyon érzékeny típus vagyok. Biztos büszke lehet rád, hogy ilyen édesapja van.


"Le a kalappal előtted!"

Köszönöm szépen, ahogy előtted is. De szerintem ennek kéne a normálisnak lennie, de nem úgy látom, hogy ilyen irányba haladna a világ. :\

2022. jún. 5. 20:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
papíron tényleg szülők dolga lenne.
2022. jún. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nincs előtte tekintélyed.


"Igazából a szűk és tágabb családi körben sincs más, aki szeretne tanulni."


Ebből csak azt látja, hogy tényleg felesleges tanulni.

Valószínűleg a rokonság Téged is mimimum egy kicsit furcsának tart. Talán hallott is néhány megjegyzést.


Egy szakmai levelezőlistán írta egy villamosmérnök, hogy ő lakatosnak tanult, középiskola 3. osztályában megbukott, ezért fogadtak melléje egy egyetemistát, aki korrepetálta. A vele való beszélgetés változtatta meg a hozzáállását.


A tanulás módszertanával is lehet gond. Ettől a kortól kell hosszabb anyagokat feldolgozni, és ez nem megy mindenkinek magától.

2022. jún. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg a rokonság Téged is mimimum egy kicsit furcsának tart. Talán hallott is néhány megjegyzést."


Ez biztos. Volt, hogy hallottam olyan beszélgetéseket, ahol engem ócsároltak. Valószínűleg az a legnagyobb bajuk, hogy nem vagyok olyan, mint ők. Nem tudom mit tehetnék, de szeretnék jobb jövőt neki. Tegnap is nem indult a gépe, és az első a gépe verése volt, ahogy apámtól látta, és amikor mentem volna segíteni, ne segítsek neki, majd apám segíteni fog.



"Egy szakmai levelezőlistán írta egy villamosmérnök, hogy ő lakatosnak tanult, középiskola 3. osztályában megbukott, ezért fogadtak melléje egy egyetemistát, aki korrepetálta. A vele való beszélgetés változtatta meg a hozzáállását."


Erről én is tudok, hogy egy ember, egy esemény is megváltoztathatja az ember életét. Nagyon régóta próbálkozok, de eddig nem sikerült semmit elérni. Már azon is gondolkoztam, hogy feladom.



"A tanulás módszertanával is lehet gond. Ettől a kortól kell hosszabb anyagokat feldolgozni, és ez nem megy mindenkinek magától."


Mit tanácsolsz, hogyan vegyem rá? Próbáltam már sok dolgot, de mindig halogatás lesz belőle.

2022. jún. 9. 11:49
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

Állj le egy kicsit. Legfeljebb csak akkor próbálkozz, ha nagyon ütős érvelésre van alkalom, és akkor is röviden beszélj. A kevesebb gyakran több, és valószínűleg már úgyis elege van belőled.

Helyette dolgozz magadon, főleg, hogy magad is pszichiáterre szorulsz. Ha kézzel fogható eredményeid lesznek, mások is elismernek majd.

8-as voltam.

2022. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!