Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utálom a sógornőm,mit lehet...

Utálom a sógornőm,mit lehet ezesetben tenni?

Figyelt kérdés

Igazából együtt élünk összesen 6-an egy háztartásban,amibe van egy 2,5 éves kisgyerek is.


Jött az a gondolat,hogy kiköltöznek hozzánk a testvérem és a drága felesége a gyerekkel együtt,megpróbálnak új életet kezdeni,jobb munkalehetőséggel és fizetéssel,amivel nincsen alapvető probléma,mindenki előtt ott a lehetőség,hogy új életet kezdjen.


Én 24 éves vagyok,mozgássérült,2x voltam lebénulva 13 évesen,de tudok járni,nem vagyok tolókocsis és bottal sem járok,szóval tudok járni,de vannak korlátozottságaim,nehézségek.


Már ott problémák merültek fel,hogy (2 szintes lakásról van szó,én az emeleten laktam,és van egy tetőtér) én mozgássérültként muszáj voltam felköltözni a tetőtérre,mert Ők nem akartak.. Már 1x volt ,hogy leestem a lépcsőről,meg is volt a lábam zúzódva. Mindig a gyerekkel jött,hogyha pisilnie kell akkor hogyan fogja megoldani. Hozzáteszem,hogy még mindig pelenkás ,csak Ők nem akartak igazából felmenni,de ebből lett is egy kis vita.


Utána jött a többi probléma. A sógornőm nagyon,de nagyon lusta,nem csinál semmit a főzésen és a mosogatáson kivűl. És sosem pakol el a gyereke után,ha eszik. Volt,hogy 3 napig nem mosta el a gyereke után az edényt és a maradék is ott volt hagyva benne. A gyerek a tvt állandóan összefogdossa és sose takaritsa le utána,de ez a tegnapi nap folyamán ki is mondta,hogy nem az övé. Tesóm meg teljes mértékben papucs lett, nem szól rá sose ilyen téren,tegnap is volt egy nagy veszekedés és olyan mértékben tiszteletlenül beszélt az a 'nő' az édesanyámmal,hogy az nem emberi és nem hogy rászólt volna,hogy azért fogd vissza magad,hanem anyukámra szólt rá.


Nekem is van egy hibám,sajnos én nem birom a gyerekeket ,az ő gyerekük az én keresztgyerekem,tudom mivel jár/járna,de sajnos hozzátársul az is,hogy én rideg vagyok a gyerekkel,hogy nem szeretem az anyját és nem tudok ezen változatni. Én szerintem nagyon sok dolog rá van hagyva a gyerekre és elég akaratos,hisztis és vannak ezek az ok nélküli orditásai,kiabálásai amit én nehezen viselek el,de az fontos megjegyeznem,hogy ettől függetlenül szeretem,de sajnos az érzéseimet is nehezen fejezem ki előtte,sőt mindenki előtt is.


Ma kibeszélt minket a testvérének a sógornőm,hogy volt anyáknapja és,hogy én kaptam virágot testvéremtől és úgy tett a nő,hogy "én mióta vagyok anya,ha úgy viselkednék akkor talán megérdemelném". És,mikor épp enni akartam odajött a gyerek és kért Ő is,de mondtam neki,hogy mondjad anyának csináljon neked,és ez is nagyon szúrta a szemét,pedig én szerintem ebben semmi rossz,gonosz dolog nincs..De hát megszoktam,hogy mindig én meg a szüleim a hibásak.


Nem tudom mitévő legyek,szerintem egy 30+ éves nőnek tudnia kéne,hogy egy takaritás, egy háztartás nem abból áll,hogy főzök és elmosogatok,sőt a tiszta edényeket is elég nehezen rakja el a csepegtetőről,én szégyellem magam 24 évesen,hogy felnőtt ember után nekem kell takaritani és édesanyámnak.



máj. 13. 14:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű. Nyilván anyud a tesódnak próbál segíteni,hogy anyagilag helyre jöjjenek. Tudja, ha elküldi őket, akkor azt kockáztatja, h nem látja se a fiát, se az unokáját. A tesód asszonya agyában kellene rendet tenni valahogy... Vagy költözzenek el. Én úgy vagyok vele h nem egészséges ez. Nyilván van, amikor nincs más lehetőség, de akkor sem.. Beszélj anyuddal és álljatok oda a tesód elé, h változtassanak, vagy menjenek.
máj. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
91%
A legfontosabb, hogy kié a ház, amiben laktok?
máj. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 Rakott karfiol ***** válasza:
71%
Hogyan tervezel változtatni ezen a nehéz helyzeten?
máj. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:
Csak béreljük igazából. Én majd elakarok költözni párommal,ha Ő is kiköltözik
máj. 13. 14:44
 5/71 anonim ***** válasza:
39%

Testvereddel leulsz es kozlod vele, hogy vagy valtozas lesz vagy mittudomen, 2 honapon belul takarodas van.

Valaszthat.

Visszaelnek a joindulatoddal, nekem ehhez annyira nem lenne pofam. Ok jottek hozzad lakni, tessek mar viselkedni.

Ha nem megy, lehet menni.

máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
83%
De te is belefizetsz a bérlésbe meg a teatvéred is?
máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:
Én még betanitott munkán vagyok 6 hónapja,sajnos még nem kapok fizetést,de nagy erőkkel azon vagyok,hogy legyen normális munkám és fizetésem,de nyilvánvaló én is befizetnék erre-arra,vagy egyszer kétszer én állnám a nagy bevásárlást. Testvérem 400 eurót ad havonta a lakásra,de ennél kevesebbet akartak. A nője azt jelentette ki,hogy "nem úgy volt,hogy kijönnek és nekik nem kell semmit fizetni,mert gyűjtögetnek?" Szánalmas
máj. 13. 14:49
 8/71 anonim ***** válasza:
72%

Hát nézd, ha te egy forintot sem fizetsz a lakhatásodra és megélhetésedre, akkor maradj csendben. Majd a szüleid változtatnak a helyzeten, ha akarnak, a testvéred ugyanolyan gyerekük, mint te, neki is ugyanúgy illik segíteni.


Azt tudod csinálni, hogy csendben maradsz, mást nem, mert nem te vagy a főnök a házban. Ha nem tetszik a dolog, költözz el, de ne pampogj a szüleid házában helyettük, mert az is szánalmas.

máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
73%
5-ös, nem a kérdező lakása, hogy ő hozza meg a szabályokat és döntéseket.
máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
60%

"Testvereddel leulsz es kozlod vele, hogy vagy valtozas lesz vagy mittudomen, 2 honapon belul takarodas van.

Valaszthat."


Vagy a kérdező választhat, mert innen nézve az anyjanal el ő is

máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!