Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meg tudnád bocsájtani ha a...

Meg tudnád bocsájtani ha a családod egy ilyen komoly dologban nem hinne neked?

Figyelt kérdés
A húgom amúgy is hisztis, szeszélyes volt mindig. Az élettársával pár hónapja szakítottak, és mindenki a férfinak adott igazat, aki ismeri a húgom természetét, mi is, a szüleink is, mert az élettársát meg komolynak és megbízhatónak ismerjük. Erre hirtelen előjött azzal a húgom, hogy őt verte az élettársa, ezért hagyta ott. Ezt pedig nem hittük el, mivel nem úgy ismerjük és őszintén szólva nem szavahihető a húgom számtalanszor kaptuk már hazugságon, gyakran ferdít is,bolhából elefánot csinál. Aztán már a húgom is azt mondta, hogy tényleg nem bántotta, csak ő találta ki. De tegnap este apa egy jó barátja látta, hogy a volt élettársa bántotta a húgomat, ő lépett közbe...Vagyis mégsem hazudott. Ha a minden igaz amit először elmondott akkor nagyon nehéz dolgokon ment át és nem volt mellette senki a családból. Hogyan tehetnénk jóvá?
2022. jún. 9. 15:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
29%
Miért kéne jóvá tenni bármit is? Igya meg a levét a sok hazudozásnak. Ezzel nem azt mondom, hogy jó, hogy verték, csak azt, hogyha senki nem hitt neki, az nem a semmiért van, és utólag már nem lehet ezzel mit csinálnotok. Saját maga érte el a húgod, hogy amikor kellett volna, hogy legyetek mellette (ha van rá igénye), nem voltatok támaszként.
2022. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
41%
Ha mindig hazudozott, akkor nem kell csodálkoznia, hogy most senki sem hitt neki.
2022. jún. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
De lehet, hogy régen sem hazudott!
2022. jún. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%

Uhh, azért elég borzasztó helyzet, hogy a párja is bántotta, és akkor mégti, a családja nemhogy nem segítettetek, még ellene is voltatok. Éltem át hasonlót. Nekem ott tört össze a bizalmam a rokonaimban. Azóta tőlük soha semmit semmikor. Szerintem ezt nem lehet jóvá tenni. Nem lenne min csodálkozni, ha innentől szemernyit sem bízna bennetek.

Ti meg szégyeljétek magatokat. Mélységesen. Az emberek ilyen horderejű dolgokról nem hazudnak. Ezt tudhatnátok. De az is szomorú, hogy előbb hisztek egy "idegennek", mint a saját családtagotoknak. Remélem a húgod megtalálja azokat az embereket, akikre számíthat. De azok nem ti lesztek.

2022. jún. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Eleveva húgom mellé állnék, akkor is ha miatta szakítottak. Őt támogatnám, nem egy idegent. Szóval nekem mindegy, hogy miért szakítottak. A húgom fontosabb egy idegen pasinál.
2022. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
34%

"őszintén szólva nem szavahihető a húgom számtalanszor kaptuk már hazugságon, gyakran ferdít is"


Ennek volt egyenes következménye, hogy most sem hittetek neki.

Semmit sem kell jóvátennetek. Neki kéne rájönnie arra, hogy ha azt akarja, hogy elhiggyék az effélét tőle, akkor soha nem szabad hazudnia.

Van az az anekdota a pásztorról, aki farkast kiáltott, mikor nem is jött a farkas. Aztán amikor mégis jött, és ismét kiabált a pásztor emiatt, már senki sem hitt neki és nem ment segíteni.

Ezt a történetet elmesélném a húgomnak, ha a helyedben lennék.

2022. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
32%
Egy notoruis hazudozodanak meg szep h nem hisz senki, meg a csaldja se. Ha nem lenne olyan amilyen akkor hinnenek neki, plane a családja akik mindennel jobban ismerik. Van is egy ilyen mese v tortenet. A fiu aki farkast kialtot talan ez a címe. Es ez a baj h mar mindenki csa hazudik, es nem fogjak fel h a szavuknak sulya sot kovezkezmenyei vannak. Pl. Az eroszak vadaknak nagy % csa bosszubol vagy mero roasz indulatbol keletkezik. Aztan kesobb kiderul h hazugság, a hazug viszavonja kovetkezmnye nincs akit meg bemartottak leht egy eletre tönkre megy, bortonbe kerul évekre stb. Aztan mar azt is megkerdo jelezik aki igazat mondd es a tobbi lavinat indítva el. Szoval kérdező nem kell senkit sehogy kárpótol v jovatenni. Együtterzes sajnalat a tortentek miatt es semmi több, esetleg utalagosan szankciokat lepni az uggyel kapcsolatban a par ellen.
2022. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
26%
Ilyen a karma.
2022. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%
Eleve azt nem értem, hogy lehet "igazat adni" a másik félnek családtaggal szemben egy szakításkor. Egyáltalán, miben kellene "igazat adni"? Hogy szakítsanak-e? Meg hogy jogos-e a szakítóok? Ez mind csak a (volt) párra tartozik, hogy a többiek - családtagok, barátok, szomszéd néni kismacskája - maximum kíváncsi nézőközönség lehetnek. Elhiszem, hogy a húgod kikészült, ha egyszer a családja ezerrel nyomatta, hogy jaj, szegény, igazságtalanul dobott exe...
2022. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
17%

9-re:

Gondolom azt mondták neki, hogy a rossz természetével, a folyamatos hisztijeivel ő tette tönkre azt a kapcsolatot.


Jó kérdés, hogy ezt helyes-e arcába mondanunk a gyerekünknek, testvérünknek.

Szerintem igen. Alapvetően, amíg tart egy kapcsolat, én nem mondanék véleményt róla, csak ha direktben megkérdeznek. Viszont, ha véget ért, utólag elmondanám, hogy én hogyan láttam, szerintem miért ment tönkre stb. Mert lehet, hogy pont erősíteni kell a gyerekemet, hogy ne hibáztassa magát, ennél csak jobb partner jöhet. De lehet, hogy el kéne gondolkodnia, hogy legközelebb ne tegye ugyanígy tönkre a kapcsolatát.

2022. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!