Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám megházasodott és...

A bátyám megházasodott és elköltözött itthonról, mit csináljak? Kérlek csak komoly válaszokat írjatok és ne hülyéskedjétek el!

Figyelt kérdés

Van két kisebb testvérem, akikkel nem mindig felhőtlen a viszonyom, a bátyám volt az aki mindig tudott minket kezelni és mindig segített nekünk. Azt hittem eddig, hogy én felelősségtudatos nagy testvér vagyok, meg minden, de most hogy a bátyám elment, egyedül maradtam és nem tudom mit csináljak! Hogyan mutassak példát? Hogy legyek az a nagy testvér akire szükség van? Nem tudom mit tegyek!?!?

Eddig mindig volt itthon egy nálam idősebb testvér, akire számíthattam, de most jószerivel én nekem kell annak az idősebbnek lennie, akire számíthatnak.



2017. aug. 6. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb ha bátyádat kérdezed meg erről. Hiszen ő tudja, hogy milyen a Ti nagytestvéreteknek lenni (ő ismer titeket ilyen szempontból, mi csak általános tanácsokat tudunk adni, ő pedig konkrétabbat).
2017. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 15-23 éves srácként nem éreztem, hogy húgomat nekem kellene istápolnom, mert az 5 év korkülönbség miatt tök más életmódot éltünk, én is, ő is el volt a saját baráti körével. Mikor végeztem egyetemen utána rendszertelenül segítettem egy kis zsebpénzzel, kb. ötöd annyival mint fateromék, de tesómnak ez is sokat számított egyetemistaként, cserébe úgy viszonyult hozzám, mint egy istenhez, pár barátnőjének bemutatott...
2017. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Természetes dolog, hogy tartasz tőle, hiszen ez egy nagy változás, egyfajta gyász, stressz. Majd megtanulod, belenősz a feladatba. De ne őt akard utánozni, hanem a saját stílusodat tartsd meg.
2017. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet a szüleiddel? Hiányoznak a leírásodból.
2017. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ők még itt vannak (hála az égnek) de egy nagytestvérnek mindig nagy szerepe van/volt a családban, legalábbis nálunk. Azt se tudom, mit tegyek és félek az egésztől.

És létszámunkból kifolyólag sokszor egymásra támaszkodunk, de főleg az idősebbre és nem tudom hogy lehetnék én támasza két fiatalabb testvéremnek, akik eddig mindig a bátyámra néztek fel és istenítették, egyszerűen imádták. Hogy lépjek a helyébe úgy hogy megmaradjak saját magamnak?

2017. aug. 6. 22:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túlragozni, majd maguktól alakulnak a dolgok. Nem te vagy a szülőjük, nem a te felelősséged a nevelésük. Legyél önmagad mesterkélt viselkedés nélkül. A korodból eredően úgyis érettebb vagy, mint ők.
2017. aug. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!