Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérek között lehet feltéte...

Testvérek között lehet feltétel nélküli szeretet?

Figyelt kérdés

2022. aug. 13. 22:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Minden szeretetnek van feltétele, csak némelyiknek több, mint a másiknak.
2022. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Azt gondolom, hogy igen.

Nekem 2 testvérem van, az egyikkel nagyon jó a viszony, a másikkal nem.

Nincs harag, sosem veszekedtünk, de olyannyira különbözünk, hogy egyszerűen nem tartjuk igazán a kapcsolatot.

Ellenben ha bármi baj, gond volt az életünkben, szó nélkül ott termettünk segítséget nyújtva, vica verza.

Azt hiszem, ez annak nevezhető. :)

2022. aug. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Igen.
2022. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
persze
2022. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak nem valószínű. Jellemzőbb hogy megvan a kivételezett a családban, a másik tesó ad és ad, ő meg alapnak veszi.
2022. aug. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Az anyai szereteten kívül nincs feltétel nélküli. Imádom a testvéreim, az egyik folyton a legjobb barátjának hív, én is szeretem, de azért tudom, hogy ha nem lennénk rokonok, jó eséllyel nem lenne a barátom. Szeretem, mert a testvérem, és ismerem annyi ideje, hogy nem hagynám az út szélén. De tűzbe tenném-e érte a kezem? Jó kérdés. Ha a feleségemmel lenne vitája, az oldalára állnék? Semmiképp sem.
2022. aug. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. aug. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Feltétel nélküli szeretet max anya-gyermek között van, mert ő szülte. Ezért van, hogy sorozatgyilkost is látogat az anyja a börtönben.


Testvérek között lehet szeretet szerintem, de nem feltétel nélküli. Mi két teljesen különböző személyiség vagyunk a testvéremmel, sokszor veszekszünk is, nagyon csúnyán, de soha nem szakítottuk meg a kapcsolatot.

Pedig ő, ha csak egy random barát lenne, már rég elhagytam volna a fenébe. Minket viszont összeköt a testvérség, soha nem hagynám az útszélén.


Kivétel, ami nem feltétel nélküli szeretetté teszi ezt; én nem tudnám megbocsátani, ha ölne, csalna, bántana valakit. Akkor viszont tényleg megtudnám szakítani a kapcsolatot.

Választanom kellene közte és a családom (férjem, gyerekeim) között? Utóbbiakat választanám.


Tehát létezik testvéri szeretet, de nem feltétel nélküli és nem az első a sorban, ha az embernek például már van családja.

2022. aug. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
persze. aki jóban van a tesójával, annak ez természetes
2022. aug. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
6: ha igaza lenne a vitában akkor sem? Szerintem annak kell igazat adni,akinek az van. S ez nem azt jelenti hogy elárulod a nejed ha nem bántóan állsz hozzá,csak közlöd hogy most éppen drágám nincs igazad! S legyél annyira egyenes hogy közlöd a tesóddal, hogy te nem tekinted őt a legjobb barátodnak,sőt ha nem lennétek rokonok nem is barátkoznál vele. Ne ringassa illúziókba magát...
2022. aug. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!