Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha ti nagyvárosban laknátok,...

Ha ti nagyvárosban laknátok, ahol könnyebb elhelyezkedni, milyen feltételekkel engednétek meg a testvéreteknek, hogy hozzátok költözzön munkakeresés céljából?

Figyelt kérdés

2012. aug. 1. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Őőő, őszintén? Semmilyen feltétellel. Örülnék neki, ha végre egyedül lakhatok. Pedig semmi bajom velük.
2012. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hogy munkát talál.....és utána fizeti az albi és a rezsi rá eső részét, és maga után rendet tart....
2012. aug. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem egészen jól írod 2-eske!

... és én utánam is összepakol. :))))

Ez az ára, hogy hozzám költözhessen.

2012. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

1. Max. 1-2 hónapról lehetne szó.

2. Intenziven keres munkát, és a megbeszélt idö után kiköltözik, függetlenül attól, hogy talált-e valamit.

3. Amig nálam lakik, addig úgy él, ahogy nekem tetszik (akkor jön-megy, csöndben van, ha nekem arra van igényem)

4. A házimunkából kiveszi a részét.

5. A rezsibe befizet, ennivalót meg vagy magának vesz, vagy a saját fogyasztását fizeti.

2012. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom én szeretem a testvéremet szó nélkül "befogadtam" feltételek nélkül (ismertem hisz laktunk együtt) és semmi gond nem volt....a testvérével miért ilyen kritikusak az emberek?
2012. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabnék feltételeket. Segítenék neki. De gáz valaki kérne a rezsibe pf. mikor szegény munkát keres..
2012. aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%

-max. egy-két hónap

-házimunkából kiveszi a részét, és alap, hogy maga után ő takarít, mos (kiv. persze, ha nagyon megbetegszik vmi miatt)

-a legtöbb dologban ő enged... alkalmazkodik az életvitelünkhöz, életritmusunkhoz, pl. nem cigizik nálunk

-nem nálunk éli a szerelmi és egyéb magánéletét

-engedély nélkül senkit nem hív fel a lakásba, és csak megbízható embereket

-ha van vmennyi pénze, akkor beszáll a rezsibe, és ő veszi magának a kaját (nem az van, hogy nem kínáljuk meg, de ne egye el előlünk a kaját, amit mi vettünk), engedély nélkül nem vesz el semmit, nem nyúl semmihez... ha meg nagyon akar, akkor amint lehet, pótolja

-a személyes cuccainkhoz nem nyúl kérdezés nélkül (főleg ilyenekre gondolok, hogy laptop, hajszárító, tv, mert azok fogyasztják az áramot rendszeresen)

2012. aug. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

utolsó vagyok... azoknak üzenném, akik mondják, hogy milyen szívtelenek vagyunk, mert testvér így meg úgy...

azért amikor az ember különköltözik, akkor nem arra rendezkedik be, hogy kvázi a nyakába szakad még egy ember, akinek a teljes ellátását még neki kell kicentiznie. Főleg mondjuk egy olyan fiatal pár esetében, akik alig tudnak megélni, vagy épp terveznének gyereket.

Másrészt meg az én öcsémmel nem az a tipikus jótestvéri viszonyunk van. A viszonyunk kimerül abban, hogy akkor jön hozzám, ha pénz kell vagy segítség, egyébként le sem tojja a fejem, vagy ott, ahol ér, szekál, piszkál és flegmáskodik. És nem kis éretlen tinik vagyunk, én 23 vagyok, ő 22 lesz még idén. Amilyen parazita egyébként is a természete (amit kölcsönkér, úgy kell visszakunyerálni tőle, kölcsönkért pénzt szinte sosem ad vissza, a segítséget elvárja, de aztán ha én kérek vmit tőle, húzza a száját meg nem tesz semmit), nem vagyok benne biztos, hogy nem használná ki 100%-ban a lehető legrosszabb értelemben azt, hogy nálunk lakhat. Ingyen kéró, ingyen kaja, kész hotel.

2012. aug. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam teljesen otthon érezhetné magát..Talán annyit kérnék tőle,hogy segítsen otthon.
2012. aug. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok mindentől függ. Ha saját lakásom lenne akkor csak a rezsibe kérném hogy szálljon be. Ha bérlemény akkor értelemszerűen a rá eső részt is kérném. A testvéri viszony nem szülői, mint amikor haza mész. Igenis, itt az együtt élés során elvárható hogy ne te fizess mindent. A szülői szeretet az feltétel nélküli de felnőtt testvérről nem vagy köteles gondoskodni. Ha csak pár hétről van szó akkor nálam ingyen lakna. De már huzamos idő (hónapok után) elvárható hogy ne legyen senki a másik nyakán ingyen.
2012. aug. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!