Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak?többi lent

Mit csináljak?többi lent

Figyelt kérdés

Egy kis községben élek a szüleimmel és a 3 bátyámmal.

Amióta az eszemet tudom a legidősebb bátyám,nárcisztikus és hatalomra vágyó,manipulatív ember,én egy késői gyerek vagyok közöttünk bő 15 év van.

Gyerekkorom óta írányít,parancsolgat és uralkodik felettem ez által ki is alakult nálam egy erős,állandó szorongás,és motiválatlanság,depresszió.

A másik 3 bátyám és közte 2-4-7 a korkülömbség,úgy tudom sokat veszekedtek gyerekkorukban és szinte mindig a legidősebb bátyám kezdte,legtöbbször azért verte meg a többieket ha valami neki nem siekrült nekik meg igen,meg ha nem teljesítették az akaratát,de ahogy ők is felnőttek akkor már ki bírtak állni magukért,nálam ez a nagy korkülömbség végett nem volt lehetséges.Miután felnőttek ők 4-en nagyon jól kijönnek egymással.Én is kijövök mindenkivel,3 fiatalabb bátyám elköltözött velük ritkán találkozom a legidősebb bátyámmal is jól kijövök ha csak ketten vagyunk,de ha valki ott van beindul nála ez a hatalom mánia,és probál jelentéktelennek titulálni,ez úgy nyílvánul meg hogy ha az illeltő próbálna is velem beszélni,ő bele szól,ha nem fekszik neki a téma és nekem meg igen akkor gyors téma váltás stb..


Ebben a községben ahol élünk,szinte mindenki ismeri,mindenkivel jól kijön,sok haverja van,beszédes,közvetlen az emberekel,itt 2000-2500 an élnek lehet nem túlzok ha a felével jóba van és ismeri..

Én nem sok embert ismerek,de akit én igen és ő nem akkor valahogy rávesz hogy mutasam be neki,hogy összehaverkodhasson az illetővel.


Konkrétan nemrégiben történt hogy vittem szerelőhöz a kisgépeimet,már közel 10 éve oda járok,ő máshova vitte de ott nyugdíjba ment az idős így megkért hogy kérdezem meg hogy vihetné-e oda ahova én,magamba tudtam mi lesz belőle de mondom oké megkérdeztem és most már ő is ide jár,a srác akivel eddig jóba voltam most megváltozott,máshogy beszél velem máshogy nézz rám,kevésbé rugalmas stb de ez nem az első eset,ahol nincs jelen ott kedvesebbek velem az emberek,ez tény!

Gondolom elmond mindent esetleg rá is tesz egy lapáttal,konkrétan hogy depressziós,nem csinál semmit,motiválatlan,félős stb,mondjuk nem csak gondolom mert egyszer már halottam vissza ilyesmit csak nem ilyen szépen fogalmazott.


Szüleimmel hullámzó a kapcsolatuk,sokszor nagyon csúnyán beszél velük annak ellenére hogy sok mindent kapott ő is, szépen felnevelték

és elindították az életben mint mindanyiunkat.Én nem szoktam megengedi magamnak azt a hangot amit ő,talán még egyszersem fordult elő,ennek ellenére ha ő ott van és a szüleimmel beszél,akkor én hiába vagyok jelen,szolhatok,de mintha ott sem lennék,mindig is kedvenc gyerek volt...Nekem ennek ellenére nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel amíg nincs jelen,utánna mintha ott sem lennék,de mondjuk ez nem csak náluk van így hanem gyakorlatilag mindenhol..ez is tény..

összeségében úgy gondolom hogy ebből alakulhatott ki a szociális fóbiám.

Ezekre mindre kapok gyógyszert,gyakorlatilag egyik sem hat,szerintem azért mert csak tünetet kezelné,de a kiváltó ok az folyamatosan nap mint nap itt van.11 éve próbálkozok pszichiterekkel és gyógyszerkkel egyenlőre eredménytelenül.


Gondolkodoba estem hogy lehet elkellene költöznöm,feleségem nem szeretne,és van egy 3 éves kislányunk is,így anyagi bizonytalanságba nem szeretnék kerülni,itt meg van minden amit eddig felépítettem,szerencsére nem élünk rosszul,de lehet mégiscsak hátra kellene hagyni mindent és újra kezdeni...

Megbeszélni kár,mert néhány próbálkozásom után majdnem rosszabb lett,nekem akkor úgy tünt megbeszéltük de szerintem nála ez úgy játszódik le hogy mit akar ez a senkiházi?Mit követelőzik majd én megmutatom neki..néha mintha két személyisége lenne,amikor ez nem jön fel és ketten vagyunk akkor tök jól el tudunk beszélgetni bizinyos témákról.


Szerintetek mit tegyek?költözzek el?



2022. aug. 27. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen a költözés a megoldás,de ne abban a faluban ahol élsz ha nem máshol így biztos sokkal könnyebb lessz neked
2022. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Költözéshez viszont nem két forint kell azért.
2022. aug. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen,főleg mostanság..főleg egy kisgyerekkel,ha csak egyedül lennék rég megléptem volna.

Még van egy lehetőség ,csak nem tudom hogy csináljam.

Az nyilvánvaló hogy ki beszél,már egyszer vissza is hallottam,visszájára kellene fordítani,ezt úgy értem hogyha az emberek rá jönnének hogy viselkedik velem és a szüleimmel,és meg tudnák azt hogy jó formán ő miatta vagyok beteg akkor szerintem vissza fogná magát,de ehhez kellene az is hogy összeszedett legyek,hogy kicsit úgy tűnjön hogy nem mondott teljesen igazat.Bár így lemegyek az ő szintjére,de akkor is valahogy le kellene buktatni,túl régóta tart már ez,a családommal se tudok úgy viselkedni mint egy családapa,nem megyünk sehova,hogy fog így felnőni a gyerekem?nem bírok majd elmenni az első iskolai fellépésére,ballagására stb..

2022. aug. 28. 07:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"a családommal se tudok úgy viselkedni mint egy családapa,nem megyünk sehova"

Minél többet legyél a családoddal, és kérd a feleséged segítségét, tartsatok össze, minél többet legyetek együtt és menjetek emberek közé.

Minél kevesebbet legyél a bátyáddal vagy a közelében.

Kibeszél - aki hallgat arra, amit ő mond a hátad mögött, az úgysem lenne a barátod. Magadért szeressenek és tiszteljenek, a rosszakarókkal ne foglalkozz.

2022. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 🙂 Igazad lehet.
2022. aug. 28. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!