Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akinek meghal a testvére, az...

Akinek meghal a testvére, az mit válaszoljon a "van testvéred?" kérdésre?

Figyelt kérdés

Öngyilkos lett az egyetlen testvérem.

Nem tudom, hogy mit kellene válaszoljak, hogyha megkérdezik, hogy vannak-e testvéreim. Olyan rossz kimondani azt, hogy volt, de már meghalt, nincs köztünk, és akkor jön a válasz, hogy "Oh, sajnálom, nem tudtam. Részvétem.", és ez mindig eszembe juttatja a történteket.


2022. szept. 3. 20:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%
Lehet ezen hisztizni, de aki halott az már nincs, csak volt. Nem kell letagadni, de azt se mondhatod hogy van.
2022. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%
Nincs vagy volt. Ahogy érzed. Nyilván függ attól, ki kérdezi.
2022. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%
Idős apukámnak két testvére van, akik közül az egyik már elhunyt. Ha megkérdeznék tőle, hogy hány testvére van, biztosan azt mondaná, hogy kettő. Csak valószínűleg hozzátenné, hogy egyikük már nem él.
2022. szept. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Volt, de meghalt. Mi ezen a nehéz?


Igen, jönnek a sajnálkozó válaszok vagy épp a kínos csend, de az a másik félnek kellemetlen, nem neked.

2022. szept. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

De a hetes logikája alapján nekem még van édesanyám. Nem, nincs. 21 éve nincsen.


Volt, már nem él.

2022. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen mindegy,hogy mit mondasz,mert már a kérdésről eszedbe jut.
2022. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%
Ha nincs akkor is van hisz az emléke benned él tovább!!!
2022. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is eszedbe jut így is úgy is, de a természetes válasz számomra az, hogy "volt, de elhunyt sajnos" vagy hogy "ketten voltunk". Ha olyan ember kérdezi, akinek igazából nincs köze hozzá, és tudod, hogy soha nem akarod megosztani vele a történetet, akkor mondhatod azt, hogy "egyedül vagyok". Ezt a másik nyilvánvalóan félre fogja érteni, de te sem mondod azt, hogy soha nem is volt testvéred.
2022. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
76%

Kellemetlen tud lenni a helyzet, de ne tagadd le a testvéredet.

Ilyen esetben a másik beszélgető partner is felelős azért hogy ne alakuljon ki a kínos érzés.

2022. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!