Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ez komoly, tönkre akkarja...

Most ez komoly, tönkre akkarja tenni az életemet vagy mi? Válaszoljon erre valaki.

Figyelt kérdés
Az történt, hogy nem rég jelentették be a szüleim hogy utqzunk tavaszi szünetben Olaszországba. Ez lehet hülyén fog hangzani de én nem akkarok menni, mert egyből utána angol vizsgám lesz és lesz egy nagyon fontos tánc versenyem is. Mindegyik szünetek el megy kirándulással és mivel a barátaim csak a tanszüneti napokon érnek rá találkozni ezért szinte sose szoktam velük sulin kívűl találkozni. És ez nagyon bánt mert nem foglalkozik velem senki. De most még vizsgám is lesz meg versenyem és most szólnak erről hogy ők már fél éve meg vették a jegyeket. Ez felháboritó. És most anyukám azzal fenyeget, hogy ír a tánc tanáromnak, hogy milyen rossz vagyok, de most komolyan mi köze van ehez a tánctanárnak!? Rólam azt kell tudni hogy nagyon fontos nekem a tánc és ha az anyukám ír akkor biztos ki zesznek a csoportból. És oda jár még az egyetlen igazi barátom is és ha ezt meg haljanhogy az anyukám ilyenekért a tánc tanárt zaklatja akkor biztos barát nélkül aradok és én ezt nem akkarom. Lehet hogy ez másoknak semmi de én nagyon stresszes vagyok és ez az egy dolog amivel letudom vezetni. És még azt sem engedi hogy elmondjam amit akkarok azt hogy létszives szóljanak m@r előbb hogy ha kir@ndulni megyünk! Egyébként 14 vagyok. Ti mit gondoltok erről? :'(

#büntetés #veszekedés #tánc #rosszat akkarnak
2018. febr. 8. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Még van idő eladni a jegyedet, én otthon maradnék a helyedben.
2018. febr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
14%
Szia. Gondolj bele anyukad szemszogebol. Hisz ő csak jót akar neked, es ő nem tudja hogy neked ennyit számít a tánc. Örülj az útnak es menj el. Ha kihagysz egy versenyt gondolom nem tesznek ki vagy de? Ha aztmondod hogy beteg voltal. Nem hiszem. Az angol vizsgat meg masokor is meglehet csinalni. Nezd pozitivan.
2018. febr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Fiatal vagy, ráérsz még. A tánc az amúgy sem kötelező, vagy most az egyszer kihagyhatod. Lesz még táncverseny bőven, ne aggódj. A vizsgádra meg tanulsz utazáskor meg esténként lefekvés előtt.

Menj el nyugodtan a szüleiddel Olaszba.

2018. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
78%

Dehogy akarnak neked rosszat! Egyszerűen csak máshogy látják a helyzetet. :)

Én így látom: (lehet szüleid is hasonlóan)

A vizsgára igazából tudnál kinn is tanulni. Ha a többiek elmennek valahova, te ott maradsz a szálláson és tanulsz. (Tapasztalatból mondom. Érettségi előtt pár héttel elutaztam és így oldottam meg.)

A táncverseny nem tudom milyen típusú, de ha 1-2nél több próbát nem kell kihagynod az utazás miatt akkor nem leszel hátrányban a többiekkel szemben, tudnak úgy próbálni, hogy kihagyják a helyed, te meg kinn gyakorolsz egyedül. (13 éve táncolok, hobbihoz képest profi szinten) Esetleg beszélj a tánctanároddal, hogy kihagyhatnád-e a próbát.

Ha semmiképp nem akarsz menni, akkor szerintem azzal kezd, hogy elmondod nagyon köszönöd a lehetőséget, de most egyszerűen rosszkor jött. Utána sorold föl az érveidet higgadtan. Biztosan nem értik, hogy miért lenne neked olyan fontos otthon maradni, próbáld meg ezt összeszedetten elmondani.

2018. febr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Tavaszi szunet marcius 29-aprilis 3. Vagy tevedek? Most februr 8 van. Idoben szoltak!

Tanulj addig nagyon szorgalmasan, jarj tancprobara, hetvegen nem lehet extra proba? Vagy nem tudsz reszben egyedul is gyakorolni. Bocs nem lattam, hogy ez tarsastanc vagy valami csoportos pl neptanc. Mert ez utobbit mondjuk nehezebb a tobbiek nelkul gyakorolni, de nem.lehetetlen. paros tancnal a parodat kell csak ravenned.

Na es mennyivel egybol utana lesz? Egy nap vagy ketto-harom? Ha ketto harom akkor mit vagy ugy oda. Ha majd idosebb leszel bizony sok iylen helyzet lesz es ennel durvabbak is es nem fogsz kudarcot vallani.


Jegy Olaszorszagba gondolom repulojegy. Elso valaszolonak is: repulojegyet nem lehet csak ugy masnak eladni. Megha az adott legitarsasagnal at is lehet iratni masik nevre, akkor is az is plusz penzbe kerul.


Olaszorszagban kepzeld nem magyar a hivatalos nyelv es nem is nagyon lesz magyar nyelvu tajekoztato, szoval ha nem az anyamek tonkre akarnak tenni foglalna le a buradat, akkor rajohetnel, hogy angol vizsga elott ez hatalmas lehetoeg, hogy elesben gyakorold az angol tudasod (megha az olaszok eleg viccesen is beszelnek angolul), es pl. ismerkedj akar olaszokkal akar mas kulfoldiekkel angolul. Persze akik irtak hogy estenkent tanulj stb. az is igaz.

Persze amit irtal, hogy szol a tanctanarodnak anyukad az kicsit meredek es gyerekes, de neha a szulok is mar csak ilyenekkel tudnak jonni kinjukban, ha a gyerekuk olyan jol fogadja a kulfoldi csaladi ut bejelenteset majd ket honappal a tavaszi szunet elott :-))).

2018. febr. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Mekkora szemetek!! El akarnak vinni magukkal olaszba!? Példátlan!
2018. febr. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Azért aki azt szerint maradjob a szálláson mikor a többiek mennek a városba, gondolkozik is?


Ugy aztán rhadtul megéri elmennie Olaszországba, ha benn gubbaszt 80 százalék, mert tanulnia kell... gratulálok a logikához :/


Kérdezö, nyugi, a vizsgádra tanulhatsz még elötte, BÖVEN vab idöd, ott gyakorolhatsz veszélj angolul, jot tesz.

EGY verseny NEM a világ vége, ha kinarad.


Megértem hogy ez most milyen rossznak tünik, én is utálok cuccolni elökészülni, de az utazások mind szuperek szoktak lenni, csak a rákészülés a rossz.

2018. febr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
14 évesen amugy SEM maradhatsz otthon napokig felügyelet nélkül. Elég egy rosszindulatu szomszéd-ismerős, aki szol a hivatalnak és a szüleid máris irto nagy szrban lesznek.
2018. febr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Ó, a magyar felső-középosztálybeli kamaszok borzasztó élete, külföldre kell utazni a szülőkkel, jajj-jajj. A két kis kacsómat összetettem volna, ha akár csak egyszer eljutok szüleimmel valahova. Angol vizsga miatt meg hisztizni tényleg nonszensz, aki 2018-ban 14 éves korára nem beszél legalább középfokon, az inkább már most induljon árkot ásni.


Ennyi idősen dolgoztam, mert karácsonyfára sem volt pénzünk, te meg azon rinyálsz, hogy Olaszországba fuvarozzák azt a kényes popódat. Nagyon nem tudok veled együtt érezni. Lányom, egy olyan országban élsz, ahol sokezer gyerek nem kap elég ételt ebédre.

2018. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Ne hisztizz már, örülj, hogy világot láthatsz. A szünet az szünet, nem akkor kell tanulni.
2018. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!