Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérek és vagy szülők...

Testvérek és vagy szülők mennyi pénzt adjanak a másik testvérnek /gyereknek esküvőjére?

Figyelt kérdés
Nincsenek haragban, de nem is imádják már egymást... Nem élnek rég együtt, csak az illem meg a szokások ... Nem gazdag egyik szereplő sem, de nem is éheznek. Vidéki éttermes lagzi lesz hó végén.

2022. szept. 10. 11:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem Orbán a vezetékneved, utolsó? Vagy Mészáros?
2022. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
20%
Most lepontoztok, de én csak az igazat mondom. Nagyon rég óta ez a szokás nálunk, persze nem hívunk olyan sok főt, de ezt a szokást fent fogjuk tartani mindig.
2022. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Már amíg valaki azt nem mondja hogy még egy frászt, nehogy már hónapok keresetét VÁRJÁTOK el másoktól..
2022. szept. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

2-esre válaszul, hogy ki kinek a kicsodája...?

Szoros kapcsolatban állok egy családdal, szomszédok is vagyunk és néhány éve az én párom az "egyik testvér", aki hivatalos ebbe a bizonyos lagziba.

A párom jóval idősebb bátyjának lesz hamarosan esküvője. És a párom és szülei is kész tanácstalanok.


A nagytesó már rég elköltözött, állítólag mindig önfejű volt, a saját útját járta, gyerekként sem érezte jól magát a családban, voltak viták. Amint lehetett, lelépett otthonról. Már vagy 20 éve. Volt, hogy évekig nem is keresték egymást, kölcsönösen. Most meg hogy esküvője lesz, meghívta mégis a szüleit, testvéreit.

Akik viszont hogy mondjam... Finanszírozni tudnák akár az egész lagzit is, na de... Szorgos munkával és sok lemondással spórolták amijük van... A szülők háza nagyon régi, folyton újítgatni kell rajta valamit, jelenleg egy nagy projektre készülnek, a tetőt akarják kompletten cserélni és napelemet venni rá. Erre takarékoskodnak. A párom és én is szeretnénk hamarosan összeköltözni, lakást venni, mi is lagzit tartani, erre spórolunk.

A mindennapi költéseinket is hatszor meggondoljuk, szóval értitek...

A hátunk közepére sem hiányzik ez a mulatság most....

2022. szept. 11. 10:34
 15/15 anonim válasza:
100%

Nem kell rosszat látni ebbe a story-ba. Ha nem tartanám a kapcsolatot a családdal, akkor is elhívnám őket az esküvőre, de finanszírozást nem várnék el.

A helyetekben én adnék 50e/fő összeget, és kész.

2023. febr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!