Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi volt a "leggonoszabb"...

Mi volt a "leggonoszabb" dolog amit a testvéred ellen csináltál gyerekként?

Figyelt kérdés

Ha nem is annyira gonosz, de a reakciója miatt felnőtt fejjel sajnálod, még akkor is ha valahol vicces.

Nekem nemrég meséltek egy ilyen sztorit ami tényleg szomorú de vicces is.

Sajátok közül most nem igazán jut eszembe a "leg" de ami eszembe jut:


1 évvel fiatalabb a húgom, és egy mesét néztünk a tv-ben, még nem kezdődött el, ő pedig odakészített magának egy Danone pudingot, meg egy túró rudit, hogy majd a kezdéskor elkezdi enni. (ezt egyébként ebédkor kaptuk, csak ő akkor nem ette meg)

Lerakta az ágyba a háta mögé, én pedig óvatosan elvettem a rudit, és megettem.

Ő ebből semmit sem vett észre, csak dúdolta egy reklám zenéjét, szóval ezen felbuzdulva a pudingot is megettem, és a túró rudi papírját beletömtem a puding dobozába, a pudingos doboz tetejét pedig visszasimítottam mintha bontatlan lenne.


Amikor pedig kezdődött a mese először a rudit kereste, majd vállat vonva mondta, hogy akkor előbb megeszi a pudingot.

Amikor összeállt neki a kép hangosan sírni kezdett, és mondta hogy ezt várta egész nap.

Már akkor is nagyon sajnáltam (nem volt több, szóval a szüleink sem tudtak neki másikat adni akkor és ott)

7 valamint 6 évesek lehettünk nagyjából, most valahol azért nevetek ezen, de lebelül még mindig emlékszem a hangjára, és sajnálom.


Szóval ilyen jellegű történetek érdekelnek, a lényeg, hogy gyerekkori legyen, az ilyen hardcore meg nagyon szomorú történeteket légyszni nem most osszátok meg kérlek :)



2022. okt. 2. 20:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Természetesen olyan is jöhet amit ellened követtett el a testvéred ha esetleg te vagy a legfiatalabb.
2022. okt. 2. 20:51
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Megütöttem
2022. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
A homokba szart egy macska rátettem egy adag nedvesebb homokot és mondtam hogy hozza ide. Szegény elhitte és telibe belenyúlt a szarba.
2022. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Igazából el lehet érte ítélni és utólag annyira hülyeségnek tűnik hogy el sem hiszem, de az én történetem a következő: Valamiért nagyon megharagudtam az öcsémre(nagyon hisztis voltam kiskoromban) már nem is emlékszem hogy miért, de amikor még aznap kimentünk bicikcilzni direkt mindig eléálltam a bicajommal hogy le kelljen fékeznie{micsoda kemény bosszú :)}. Egyszer egy lejtőröl jött le és hirtelen fékezett, ezért előrebukott és felszakadt az álla. Egy egész hónapon át kedvtelen voltam annyira gyötört a bűntudat. És ami a legrosszab az az, hogy ő azt hiszi véletlen volt. Én meg nem akarom ilyen gyerekkori baromságokkal zaklatni...
2022. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerencsére semmit a szokásos piszkálódásokon íkvül.
2022. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általában mindig volt valami, de 2 durvább dolog volt, ami nagyon megmaradt, mindkettő esetben én voltam a rosszindulatú személy. Ebben a sztoriban én vagyok az öccs, a másik fél a nővérem.

Én 6 voltam, ő 8, amikor az egyik nap anyánktól kaptunk 1-1 túrórudit. Mivel a nővérem nem volt otthon, így az övét betettük a hűtőbe, én pedig megettem a sajátomat.

Viszont amikor hazaért suliból, azt mondtam neki, hogy én nem kaptam túrórudit, így elfeleztük az övét. Miután megettem, röhögve hozzávágtam, hogy amúgy hazudtam neki, ami nyilván rosszul esett neki. A sztori vége az lett, hogy ő szólt anyának, így ő kapott később pluszba 2 csokit. Azóta is bűntudatom van, pedig már nagyon rég megbocsátott, sőt nevet is rajta, ha valaki felhozza.

A másik pedig az volt, amikor az udvaron csináltunk mindketten valamit. Annyira emlékszem, hogy én elbújtam, majd miután a közelembe ért, úgy ráijesztettem, hogy rosszul kapott levegőt. Szegény azóta már 19 éves, de még mindig nagyon ijedős, feltételezem emiatt. Bár ezt is megbocsátotta, még mindig iszonyatos bűntudatom van, és valószínűleg életem végéig a hátamon fogom ezt hordani, hiába bántam meg már számtalanszor.

2022. okt. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vagyunk ikrek, gyerekként helyezték rám a nyomást, hogy vigyázzak az öcsémre, én meg ezt a frusztráltságot rajta töltöttem ki.


Pl. hozzávágtam egy dinómosellt, aminek sok szarva volt, öcsém füle nagyon fájt tőle. Bolondnak és butának neveztem. Sokszor gyötört a bűntudat, bocsánatot kértem, rendeztük.


Egyszer egy szem epret hagytam csak neki, bár ott nem akartam ártani neki, csak ellepte az agyamat az eperfalási roham. 🤣

2022. okt. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Kedves kérdező. Én most jól megsajnáltam a tesód. Tudom ez milyen... Mond el neki kérlek,hogy mit érzel és meséld el mit szólt hozzá.
2022. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Anyám barátnőjéhez mentünk, akinek a lánya az én barátnőm volt. Jött velünk a húgom is. Ő 6 évvel fiatalabb. Sokszor szívesen játszottam vele, testvérileg szerettem, de a barátnőmmel való játékban a korkülönbség miatt nyilván csak zavaró tényező volt. Nem bízták őt ránk, de amíg a két anyuka beszélgetett, természetesen utánunk jött. Próbáltuk szép szóval meggyőzni, hogy hagyjon minket játszani, mert most kettesben szeretnénk, de kicsi volt hozzá hogy felfogja, folyton újra megjelent. Ezért jól látható helyre, az ágy szélére kiraktam egy nagy műanyag pókot. Mikor legközelebb bejött, a pók közelébe ért, és észrevette, annyira megrémült, hogy sikítva-sírva rohant vissza anyuhoz. Még jó, hogy nem esett el a lépcsőn. Iszonyúan félt a pókoktól. Rögtön megsajnáltam, mondtam is a barátnőmnek, hogy ez mégis durva ötlet volt tőlem. Szóval ekkora "kegyetlenséget" többé nem is csináltam.


Olyan jó olvasni, hogy vannak, akik ilyen kisebb gonoszságokat is sajnálnak, amit a tesójukkal szemben tettek. Velem számtalan sokkal durvábbat tett a nagyobb testvérem, és sosem mutatott semmi megbánást, szánalmat, együttérzést, akkor sem, ha már zokogtam és menekültem. Mindig elégedettnek tűnt, és nevetett. Vele csak annyi volt, hogy idővel egyre kevésbé volt durva, végül kamaszkora vége felé leállt. Felnőttként jóban vagyunk, de sosem beszéltünk ezekről. Szeretném hinni, hogy sajnálja.

2022. okt. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Belepisiltem a szájvizébe és a poharába.
2022. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!