Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan viselkedjek a testvérei...

Hogyan viselkedjek a testvéreimmel?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk testvérek. 30-45 évesek vagyunk. A nővéremmel nagyon jol kijövök. A bátyámmal és öcsémmel kevésbé. De ez vonatkozik a nővéremre is. Ő is mindig veszekszik a két fiúval. Az a baj, hogy nagyon nehéz természetük van. A bátyámnak van 2 gyereke. Nekem is 2, de nekem idősebbek. De mégis mindig ő akar nekem okoskodni meg én mindig rosszul csinálok mindent. Az öcsém meg egyszerűen sz@rik bele mindenbe. A lányommal (meg velem is) úgy beszél mint a kutyával. Nem is tartom velük a kapcsolatot. Az öcsémmel évente 2-3x találkozunk, de olyankor mindig beszólogat, le tehénez meg le hülyéz. A bátyámmal többet, mert az ő nagy gyereke, az én kicsimmel nagyon jóban vannak. De sokat nem beszélek vele.

Szóval nekem teljes az életem így, anyunak rossz, hogy a fiúk ilyenek. Most kiderült hogy az öcsém megkérte a barátnője kezét. Mind a 2 tesómat felhívta, meg szüleimet, de engem nem. A nővérem mesélte és mondta, hogy öcsém nem is akar felhívni. Engem ez egyáltalán nem érint rosszul. Aki úgy beszél a gyerekemmel mint egy kutyával az mehet a levesbe.

De egy semleges kapcsolatot, mégis jó lenne vele tartani.

Nem tudom hogyan reagáljak ha mégis felhív.

Legszívesebben el menekülnék a gyerekeimmel és magam mögött hagyni a családomat.


2022. okt. 2. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Semleges kapcsolat az annyi, hogy ne foglalkozz vele aztán kész. Vita sincs se semmi, semleges....
2022. okt. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Fu de elkuldenem ezt a kerdest mindenkinek, aki azzal baszogat, hogy a gyerekemnek legyen testvere, kulonben onzo es maganyos lesz! 😅😅


Na a lenyeg a lenyeg, hogy nem, nem kell semmilyen kapcsolat senkivel.

Semleges se. Tudom, hogy nehez elengedni a testvereidet, mert nyilvan megiscsak tesok meg igy illik, de az idiota bunko emberekkel akkor se kell tartani semmilyen kapcsolatot, ha rokonok vagytok.

Nem kell es kesz! Csak jot teszel ezzel magadnak, hidd el.

2022. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Viselkedj úgy velük ahogy érzel. Mond el kerek perec amit akarsz vagy nem akarsz.

2# 3 testvérem van mindet szeretem és jóban is vagyunk. Sok múlik a nevelésen..

2022. okt. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

2-es vagyok.


Igazabol itt most nem az a lenyeg, hogy testver vagy nem testver, szamos pozitiv peldat lattam magam korul (pl en is joban vagyok a noveremmel, ferjem is az o tesojaval), de persze lattam negativ peldat is rengeteget, szoval letezik ez is, az is.


Csak en szemely szerint unom a sok keretlen tanacsot ezzel a temaval kapcsolatban.


Szoval nyugi, nem vagyok a testverek ellen, nekem is van, de a gyerekem egyke marad, mert anyagilag biztonsagosan ennyi fer bele :)

Csak viccesen megjegyeztem, hogy ugy megmutatnam ezt a kerdest nekik, de nyilvanvaloan nem erne celt ez se, felesleges :D

2022. okt. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!