Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen feltételekkel adnál a...

Milyen feltételekkel adnál a testvérednek nagyobb összeget kölcsön? Adnàl egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nagyon nem tetszik az ötlet, félek hogy nem fogja tudni visszaadni, és csak elmérgesedik a viszony. Viszont ha nem adok, akkor azért fog elmérgesedni.

2022. okt. 15. 11:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
84%
Kamuzd már be, hogy nem tudsz adni.
2022. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%

Lapapírozva.

De nincs jó viszony eleve, ez látszik a kérdésből. Minek akkor adni?

Egyszerűen mond meg, hogy n adsz, mert nem vagytok olyan viszonyban a rokonságon kívül. Mi lesz, ha ezt mondod? Mitől félsz? Minek a játszmázás?

2022. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem semmi esetre se adj, ha már most látod hogy nem tudja visszaadni. Most ha nem adsz max felhúzta az orrát kicsit. Ha adsz és nem adja vissza akkor évekig harag lesz.

Nem kell neked feltétlen felesleges pénzednek lenni. Mond meg hogy nincs. Erre nem mondhat semmit.

Én mérlegelném hogy mennyi az a nagyobb összeg? Mire kell neki? Ha nem tudja vissza adni, belefér e nekem hogy ajándékká válik? Mert kölcsönadni csak úgy szabad, ha nem adja meg az sem ver a földhöz. Illetve mennyire vagytok jó testvérek. Mert ha nagyon jóban vagytok az is baj lehet ha nem segítesz. Itt ezeket is nézned kell.

2022. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
92%
Nem adnék.
2022. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
86%
"nincs miből"
2022. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
30%
Csak annyit, amennyit nélkülözni tudsz. Mert lehet, hogy soha nem látod viszont. Legalább többet nem kell adnod, ha nem adja vissza.
2022. okt. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
2%
Adj kevesebbet.
2022. okt. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
93%
Annyit adnék, amennyit nem bánnám, ha nem tudna később visszaadni.
2022. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim válasza:
42%

Most egy elég mély sebet szaggattál fel a kérdéssel.

4 évnyi megspórolt pénzem küldtem el édestestvéremnek, mondván vigyáz rá, illetve egy részéből kiköltözik hozzá külföldre a hugunk illetve anyukánk. 4 évig egy csokit, egy chipszet sem vettem magamnak, persze félteni nem kell alkalmanként egy egy üveg pia lecsúszott szigorúan az alsó polcról. Ótvar helyeken aludtam, minden nap máshol, hogy pénzt gyűjtsek illetve inkább csak sétálgattam körbe körbe. Viszont jött egy lehetőség, hogy meg 10x vagy 100x-ozzam azt a pénzt. 80oldal üzleti terv, minden lebeszélve.

Elmondtam neki, hogy most kell a pénz. Majd holnap.. Jaj elfelejtettem, ma utalom. Nem ment át? Pedig elutaltam.. ez ment 2hétig. Mikor elmondta, hogy hát elköltötte, különben hitelt kellett volna felvenni..

Lett egy gyári autó és egy szép kertes albérlet. Meg felhízott 120kgra.

A berendelt maszk, fertőtlenítő, takarítógépek megérkeztek, én meg ott álltam pénz nélkül, raktározási díj meg csak nőtt..

Pénzt néha kaptam fél évente 100eurot kb.

35-40.000euro lett oda..

2022. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
89%
Nálam alapszabály,hogy üzletben nincs barátság.Még hivatalosan,papírozva sem adnék kölcsön.Egyébként szerintem sokan azért kérnek családon belül,mert nincs felelősség,nincs következmény ha mégsem tud fizetni.Vegyen fel személyi kölcsönt,ha azt nem tudja törleszteni nekem sem fog.
2022. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!