Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha a férjem húga...

Mit tegyek ha a férjem húga lelkileg bántalmaz?

Figyelt kérdés

A szülés után kicsit krízisbe került a házasságom, mert a párom ok nélkül féltékenykedett. Olyan szinten, hogy az első másfél hónapban ki se mentem sehova a bébivel látogatóba. Mire helyreállt minden, rákezdett a húga. Miszerint azért nem megyünk hozzájuk át, mert biztos bajom van vele. Kérleltem páromat, hogy beszéljen vele. Ez nem róla szól, csak nem indult jól nekünk a kicsi születése utáni időszak. Kértem mondja el neki, hogy nekünk volt bajunk és a húga nem tud róla, így mindent magára vesz. Pedig szószerint nem mentünk sehova, nemcsak a húgához. Hát a férjem halaszgatta a dolgot, én meg megírtam a húgának, hogy semmi ilyenről nincs szó, csak megviselt a szülés és nem mentem sehova. De ez neki nem volt elég. Azt írta, hogy akkor menjen a férjem át a csecsemővel, nekem nem kell mennem. Na ennél a résznél rosszul éreztem magam, mivel pont a férjem miatt zárkóztunk be, miért menne a pici vele. A férjem egyedült ment és itt kezdett rá a húga. Mi az, hogy a férjem nem viszi a csecsemőt magával? Mire lecsitította a férjem, átjött hozzánk a családjával látogatóba, egy óra után felálltak és sértődötten hazamentek. Ekkor csak láttuk rajta, hogy behisztizett, de nem tudtuk még, hogy miért. Másnap anyósom mondta, hogy felhívta őt és azt mondta, hogy én nem beszéltem vele egész idő alatt és emiatt besértődött. Megjegyzem ez nem volt igaz. Én ennél a résznél kezdtem megijedni a férjem húgától, mert már lassan minden amit csináltam, baj volt. Aztán átment a férjem hozzá beszélni, hogy van egy két gond vele, de nekünk semmi bajunk vele. A húg azt mondta, hogy belátja, hogy túlreagált dolgokat, de most kicsit akkor eltávolodik tőlünk és átgondolja a dolgokat. Ez egy napig tartott, mivel utána a whatsappos családi csoportba (amiben benne van a párom apja,anyja,öccse,húga,sógora a párom és én) beírta, hogy sok ember őt megbántotta és kilép a csoportból, mert nem olyan erős karakter, mint ahogy mindenki gondolja. A végére meg odaírta, hogy utálja, hogy egyeseknek olyan "szar és undorító karaktere van" és ezt ő utálja elviselni (rólam írt). Majd kilépett a csoportból. Azt hittem, hogy most már nyugi lesz és le fog állni, de nem így lett. Beszélni akart velem és találkozni akart. Én azt mondtam, hogy csak akkor ha az anyja is jön. Leültünk hárman beszélni és az lett a vége, hogy az anyja fogja be a száját, mert ő manipulatív. Én meg mindegy mit csinálok, nem vehetem el tőle a bátyját, mert ő túl erős ellenfél és én nem tudok közéjük éket vágni. Az újszülött babámmal meg nem fog leállni a kapcsolat kiépítésében, mert ő a nagynénje és nem mond le a gyerekemről.

Én ennél a résznél megijedtem tőle és már egy hete kerülöm.

Mit kellene csinálnom?



#féltékenység #lelki bántalmazás #Beteges sógornő #Szülés utáni első hónapok
2022. nov. 11. 11:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
99%
Semmit. Viszont a férjed viselkedésén elgondolkodhatnál, hogy mennyi esze van egy frissen szült nőt terrorizálni a féltékenységi hisztijével.
2022. nov. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
99%

Itt nem a férjed húgával van gond, hanem a férjeddel, de nagyon.

Akinek az eszébe jut, hogy egy nö, aki nemrég szült, megcsalhatja, az nagyon betegesen féltékeny, az meg, hogy nem enged(ett) ki a lakásból, tipikusan bántalmazó kapcsolat, ez csak egyre rosszabb helyzetbe fogsz kerülni.


Egyrészt a sógornövel meg kell szakítani a kapcsolatot teljesen, (a férjednek is!), a férjeddel meg párterápiára menni. Ha ebbe nem megy bele, az egyetlen megoldás, hogy elválsz töle, magad és a gyerek érdekében.

2022. nov. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

Sógornővel én teljesen megszakítanám a kapcsolatot. Előtte még jó alaposan helyre tenném, nem ücsörögnék le többé senkivel beszélhetni, hiszen eddig se ért semmit.

Babát nélkülem tuti, senki nem vinné sehova, hiszen nagyon kicsi. Majd pár év múlva talán, ha addig rendeződik a viszony, addig menjen a gyámügyre a kapcsolattartási baromságával, ahonnan röhögve elzavarják kb, legalábbis az eredménnyel nem lesz elégedett.

A férj maradhatna, ha befejezi a féltékenységi hisztijeit. Neki is alaposan elmagyaráznám, hogy van ebben az időszakban épp elég probléma, ne tegyen rá, viselkedjen felnőtt családapaként.

2022. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%
Most kell lepattanni ebből a kapcsolatból és a férjed családjától, míg nem késő. A sógornőd szerintem szerelmes a bátyjába.
2022. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
A férjed barom, a húga meg azt hiszi, hogy ő a világ ki****ott közepe, minden róla szól, mindenki rá haragszik, őt akarja bántani, most is a hisztijével magára akarja vonni a figyelmet. Az egész család elég gázos, de már késő lecserélni. És a férjed nem szimplán barom, hanem óriási barom. Mi az, hogy szülés után féltékenykedik? Mi a francot képzel rólad, elmész pasizni? Ha komolyan így gondolkodik rólad, akkor nem is tudom, mit akarsz tőle.
2022. nov. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is eszembe jutott, amit négyes ír. Az ödipusz-komplexus természetes dolog, és időnként megjelenhet a szülőn kívül más ellentétes nemű családtagnál.

Más kérdés, hogy ezt illik kinőni teljesen, és ezt a fajta "csak az enyém, nem veheti el senki" ragaszkodást elhagyni. A sógornővel gondok vannak, ha azt hiszi, a házasság következtében a testvére már nem az övé, kb. egy kategóriába sorolja magát a feleséggel.

Értem azt is, miért pontoznak le egy ilyen választ, ami szerelemhez hasonlítja, hiszen ez nem normális dolog, dehát basszus, sok a nem normális ember, és a kérdező leírása alapján a sógornő se az.

Van vaj a férj füle mögött is, de egy ilyen ember erőszakos nyomulása egy stabil kapcsolatban is zavaró lenne.

2022. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Fuuu, amikor ilyet olvasok, mindíg örülök, hogy nincs "nagycsalád" körülöttem.
2022. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
8%
Hogy ki kinek mit írt, mit mondott, ki nem hívott hova és miért igen, bla bla bla.....
2022. nov. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem elsősorban a férjeddel van a gond,de nagyon.Mi az,hogy a frissen szült feleségére betegesen féltékeny,és miatta be kellett zárkózzatok a kicsivel?Ez egy tipikus bàntalmazó kapcsolat,mi lesz később,ha nagyobb lesz a gyerek,ha majd közösségbe kell járni vele ,oviba ,játszótérre stb,ahol nemcsak anyukák,hanem apukák is lesznek?

A sógornődet szerintem meg pattintsd le,mert fog ő még konfliktusokat generálni.

2022. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Férjeddel nincs problémád? Pedig jellene, és Ő bántalmaz.Mert az is bántalmazás, hogy megmondja mikor, kivel , hova mehetsz!Az már büntetőjogi kategória, ha nem enged ki a házból.
2022. nov. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!