Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem fizikailag és...

A testvérem fizikailag és lelkileg is bántalmat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már elég nagyok vagyunk, túl a 10-en. A szüleim ezt csak "mókának" látják. Tanultam harcművészetet de visszaütni nem merek, nehogy komolyabb baja legyen.

2016. dec. 29. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha tanultál harcművészetet, akkor nyilván tanultál olyan fogásokat is, amivel tudsz védekezni. Használd!
2016. dec. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

elég nagy=12? :'D

szólj issza te is neki, ne legyél töketlen, ne hagyd magad.

2016. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sajnos ha védekezni próbálok, azonnal beköp a szüleinknek. Ilyenkor rajtam csattan az ostor, hogy hol az eszem.

14 éves vagyok

2016. dec. 29. 10:27
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Akkor már okkal kapj, csapj oda!
2016. dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kései Sirató ***** válasza:
81%
Szerintem is verd meg jól, 1-2 eset után nem fog bántani.
2016. dec. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Jól el kell verni, és megfenyegetni, hogy ha szól a szülőknek, dupla ennyit fog kapni.

Ha már kikapsz, legyen oka.


Amúgy akár le is foghatod, hogy mozdulni ne tudjon, de utólag látszata ne legyen. Akkor hiába árul be a szülőknek, azt mondod, csak kitalálta. És annál megalázóbb nem kell neki, hogy ki van szolgáltatva neked, mert nem tud mozdulni, csak ha engeded...

2016. dec. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom akkor ő kisebb nálad...Haggyad kárt úgy se tud benned tenni mert ha elfajulna a helyzet meg tud ád fèkezni. Egyèbkènt nem megütni kell hanem ha nagyon nem tudja hol a helye alkalmazz szorító lefegyverző fogásokat. Ekkor nem bántod csak tudatod hogy ne keltse fel az alvó oroszlánt :)
2016. dec. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Figyi 14 éves kérdező. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy és csodálom a türelmed a fiatalabb tesód felé. Elhiszem, mennyire idegesítő és szörnyű ez a viselkedés és hogy tehetetlennek érzed magad, de valójában több lehetőséged van.


Ha harcművészetet tanultál, azt nem kéne használnod, ha nem akarsz nagy bajt. Rosszul is elsülhet.

Az igazán felelősségteljes ember nem azzal van leginkább tisztában, hogy mikor használja ezt a tudást a saját testvére vagy bárki ellen, hanem azzal, mikor NE használja.


Acélozd meg magad és álld a sarat. Azért bosszant így a tesód, mert látja rajtad, hogy ez téged bánt és mélyen érint.

Volt már olyan hogy kinevetted amikor elkezdte a hülyeségeit? Az is egy technika, de nem ezt javaslom először.


Eszedbe jutott már, hogy miért viselkedik így? Miért csinálja ezt? Miért súg be a szüleiteknek?

Megkérdezted már, beszélgettél vele erről, vagy csak elkönyvelted kishülyegyereknek és úgy is viselkedsz vele? Lekezelően, átnézel rajta, nem foglalkozol vele?


Mi van akkor ha bevonod az életedbe őt is? Úgy értem elviszed magaddal edzésre, ha mehet már, kimutatod, hogy büszke vagy rá, hogy ő a testvéred, tanítod őt, foglalkozol vele. Rákérdezel a dolgaira, mi a helyzet a barátaival, az osztályában és ha lehet ne kritizáld. Ha van mód rá dícsérd meg.

Előfordulhat, hogy csak a figyelmedet akarja és nem tudja, hogy fejezze ki ezt feléd.


14 éves vagy, muszáj kezelned ezt a helyzetet a szüleid nélkül.


Van olyan verzió is, hogy visszadobod a labdát neki és hagyod elgondolkodni a helyzeten. Amikor elkezd bántalmazni és szemétkedni, kérdezd meg tőle miért ne verd meg. Gondolja végig, ha amúgy is besúg a szüleiteknek, akkor nem tök mindegy, neked nincs veszteni valód.

Nem azt mondom, hogy tedd meg, hanem azt beszélj vele arról mit csinál. Gondolja végig.


Ha pedig védekezni akarsz fizikailag akkor aikido. Van pár ügyes trükk benne. De a hátulról jövő támadást akkor sem tudod kiküszöbölni.

Javaslok olyan küzdősportot is ami az ütések és verések elviselésében is segít - full contact vagy krav-maga.


Ha csak állod az ütéseket, nem hat meg, nem érint meg, mert tudod, hogy nem tud sérülést okozni neked, vagy csak annyit amennyit te engedsz meg neki, máris felette vagy morálisan erkölcsileg meg mindenhogyan. Értelmét vesztette amit csinál.


Remélem segítettem.

2016. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Testvéreknél normális ha verekszenek, én is csak addig ütöttem az öcsémet, amíg fel nem nőtt, akkor már meg tudott verni, nő vagyok. Ha tényleg rendesen tanultál harcmüvészetet, akkor pontosan tudod, hogy hogyan kell megütni valakit úgy, hogy ne legyen baja. Egyébként a testvéri verekedés nem szokott balesettel végződni, nem kell agyonverni egymást.
2016. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs előző, szerintem nem normális ha a testvérek verekszenek! És nem, az se normális, ha vadidegenek arra buzdítanak gondban lévő tiniket, hogy az erőszak és a verekedés majd megoldás mindenre! Nem az!

Aki már 14 évesen verekszik és ez az egyetlen megoldási sémája valamire, az mit fog csinálni idősebb korában?! A konfliktusok csak szaporodnak felnőttkorban! Nem lehet mindenkit megverni akivel nézeteltérésed támad!


Egyébként pedig, de okozhat nagyobb bajt a verekedés. Kivert fog, betört orr, eltört kar, láb, lábujj és ezek még csak a könnyebb sérülések. Egy rossz mozdulat, beakadt láb a kisszékbe, nekiesés valami keménynek, betörik a feje és máris ottmarad. Elég egy szerencsétlen mozdulat. Ez pedig nem attól függ ki tanult küzdősportot és ki nem. Ez pusztán szerencse vagy annak hiánya.

Kezdem gyanítani, hogy ostoba kiskamaszok vagytok, azt se tudjátok miről beszéltek.

2016. dec. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!