Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Örökölt ház elosztása sunyi...

Örökölt ház elosztása sunyi módon,ti mit tennének?

Figyelt kérdés

Van két lánytestvér, az egyik -legyen- Juli a tesóm felesége, és a húga, neki nem adok nevet,hogy könnyebb legyen követni.

Ők ketten örökölték egy kertes házat a nagyszüleiktől, a nagymama már régen a nagypapa nemrég halt meg,

Hirtelen haza költöztek Juli húgáék Németországból ahol dolgoztak pár évet, és eldöntötték,hogy ők be fognak költözni a házba, és neki is álltak felújítani úgy,hogy még semmi sem volt megbeszélve az elosztásról, majd a húg férje kitalálta, hogy hívják el egyik ingatlanos ismerősét, hogy mérje fel az ingatlan értékét, én itt mondtam, hogy azért nem egyik fél haverja kellene felmérje a ház értékét, de azzal érveltek, hogy drága egy ingatlanos, és a haver megcsinálja 100 euróért (euróban beszélek mert nem Magyarországon van), végül el is jött, húgék nagylelkűen ki is fizették a 100 eurót, és fel lett értékelve a ház, kerek 10.000 eurót ér, így Juliék kapnak 5000 Eurót, majd amikor lessz pénzük a húgáéknak, mert most nincs csak a felújításra.

A két-háromszobás lakások 30-40 ezer eurokért mennek el itt, az említett ház legalább 40 ezret ér, de mivel nagy a kereslet így többet is adnának érte.

Juliék albérletben laknak két gyerekkel,azt nem tudom,hogy már beleegyeztek vagy sem az 5000 euróba, de már nagyban megy a felújítás és tervben van a beköltözés, ha most viszakoznának Juliék abból harag volna,úgy a húgáék részéről mint a szülei részéről is akiknek a húg amolyan kiskedvenc, mondjuk ha Bea lenne, még mindig Beácskának hívnák a szülei, pedig már 30 múlt.

Én azt tanácsoltam, hirdessék meg a házat, és amennyi a legnagyobb ajánlat annyit ér a ház, ha annak felét ki tudják fizetni a hugáék akkor jó, ha nem eladni és elfelezni a pénzt.

Ha még mindenáron harag a vége akkor inkább haragudjanak mert korrekt voltam, minthogy én haragudjak mert kisemmiztek, ti mit tennétek ebben az esetben?


2022. nov. 17. 07:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
53%
Nem értem neked mi kozod van ehhez, te nem vagy örökös. Nem kell beleszolnod
2022. nov. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
43%

Lassan mondom, hogy megértsd: semmi közöd hozzá.

Mi az istenért ugatsz bele valamibe, amihez a világon semmi, de semmi közöd nincs?

Juli felnőtt ember, ha megfelel neki, hogy bízik a testvérében és az általa hívott emberben, akkor ez van.

Azért, mert egy lakás 30ezer, egy felújításra szoruló ház még nem feltétlenül. Majd a felújítás után esetleg többet ér, de a jelenlegi állapot szerint illeti a fele Julikát.

2022. nov. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
11%
Egyébiránt egy Magyarországon lévő ingatlan árát miért euróban kell meghatarozni?
2022. nov. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
18%

2-3 szobás lakás 30-40ezer euró???

Hol?

Ez 410-es árfolyammal is 16,4 millió max. Mert ugye az ingatlan Mo-n van. Szeretnék ennyiért venni...

2022. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%
Kedves 3. és 4., értő olvasás: "(euróban beszélek mert nem Magyarországon van)"
2022. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
1%
3. mert kimentek Németbe és azt se tudják már kicsodák.
2022. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Egy ilyen mértékű lehúzás akkor is zavarna ha a szomszédommal történne.
2022. nov. 17. 08:17
 8/35 anonim ***** válasza:
29%

Nekem is vannak anyagi gondjaim, amikhez pont annyi közöd van, mint ehhez, de megengedem, hogy fél napig pattogj rajta.

És pontozd le ezt is, ne is gondolkodj el azon, hogy mindenki hülye, csak te vagy helikopter.

2022. nov. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Én senkit sem pontoztam se fel se le, az nekem is fura,hogy az engem támadó hozzászólások pirosban vannak, és szinte csak azok vannak, akkor mindenki engem támad mégis lepontozzák egymást?
2022. nov. 17. 08:28
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

Hát nézd, oké, hogy gusztustalannak találod, de ez tényleg nem a te dolgod.


Juli szedje össze a tökeit, álljon a sarkára és ne hagyja magát kisemmizni. Az ő dolga megvédeni az örökségét, nem másé.

2022. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!