Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsony napjainak elosztása....

Karácsony napjainak elosztása. Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Tudom hogy még nagyon korai ez a kérdés, de ez már egy évek óta visszatérő probléma és most újra szóba jött.

Szóval a barátommal idén költöztünk össze.

A mi családunknál a program:

-24. otthon (tesóm még a szüleimmel él)

-25. egyik mama (ide jön a többi unoka, tesó, stb)

-26. másik mama ( ide is )


A barátom családjánál:

- 24. otthon

- 25. jönnek a barátom tesójáék (ők idősebbek, külön élnek gyerekkel, stb.)

- 26. itt nincs semmi családi látogatás


Ez így oké is lenne, de ott van a 25. :/ Mamámnál is kéne lenni és az ő szüleinél is egyszerre. Ő napot felezni hogy ebéd itt, vacsi ott nem szeretné.

Eddig ezt a napot külön töltöttük, de már nem szeretnénk.

Még azt se tudjuk hogy akkor 26-án menjenek hozzájuk a tesójáék mert akkor meg ők mennek máshova.. Elég rossz helyzet ez:/

Azt se lehet hogy 24-én akkor az én szüleimhez menjenek mamámék mert akkor mi lesz a többi unokával?

Elég kilátástalannak látom a helyzetet ezért fordultam már ide :/

Ti hogy oldottátok meg? Esetleg erre a helyzetre ötletek?



2019. szept. 13. 13:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyébként most látom hogy van ez előtt is egy karácsonyos kérdés. :D Nekem ahhoz semmi közöm!! :D
2019. szept. 13. 13:53
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Mi úgy csináljuk, hogy otthon töltjük a szentestét-még nem költöztem össze senkivel, így a szüleimmel töltöm-, 25.-én anyum ágát köszöntjük és vagy ők jönnek hozzánk, mi hozzájuk, ez évfüggő. 26.-án apukám családjához megyünk és változó szintén, hogy ki jön melyik évben.
2019. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég bonyolult 🤔 Azt nem írtad hogy mik a távolságok a helyszínek közt, mert az sem mindegy mennyit kell jönni-menni.

Ahogy én csinálnám:

24. Válasszatok. Majd jövőre mentek a másik családhoz. Vagy esetleg csak kettecskén töltitek az estét, hiszen másnap találkoztok a családotokkal.

25. A barátodnál

26. A mamádnál (a másik mamát látogassatok meg mondjuk 27-én?)

2019. szept. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Közel vannak mindkettőnk szülei, szóval a távolság nem gond.

24-én kettesben leszünk, az a nap rendben is van :)

Mamámhoz megy a többi unoka is szóval ezt velük is meg kell beszélni hogy hajlandóak-e másik nap menni. De nem is rossz ötlet :D köszi:)

2019. szept. 13. 14:13
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan veszed, hogy barátoddal felnőtt módra egy külön háztartást, külön családot alkottok, és közös lakóhelyeteket tekintitek otthonotoknak, akkor a következőt javaslom:


24: Ti kettesben, saját otthonotokban.

25: Egyikőtök szüleinél.

26: Másikótok szüleinél.


Mivel úgy látom, a szüleid szoktak menni a maguk szüleihez, az előbbit úgy kéne módosítani, hogy 25-én mentek a barátod szüleihez (így találkoztok a tesójával is), 26-án meg menjetek a nagymamádhoz. Mivel nyilván a másik mamádhoz is akarnátok menni, őhozzá lehetne 25-én este vagy 26-án este, vagy utána valamelyik nap év végéig. Bár nem értem, a barátodnak miért baj, ha vacsorára már másik vendégségben van.


(Mi egyébként úgy csináljuk, ahogy az elején leírtam, de nálunk már nem élnek a nagyszülők.)

2019. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26. Ai masik mamahoz megy az elso mama meg a rokonok es igy 25 lehet baratodeknal, 26. An meg mentek az egesz csaladhoz
2019. szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Logikus, hogy ő is megy a saját családjához meg te is a tiédhez 25-én. Komolyan mondom, nem értem ezt a nyavalygást. Egyetlen napot kellene külön tölteni, a lényeges napon (24.-e) úgyis együtt vagytok. Ja, csak akkor nem lenne min hisztizni meg feleslegesen problémákat generálni, hónapokkal karácsony előtt.
2019. szept. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
25-én menjetek az egyik családjához,26-án a másikéhoz.Jövőbe majd forditva.
2019. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egész héten munkaszünet lesz, szerintem felnőtt emberek között már megoldható, hogy ne kötelezően 24-25-26.-a legyen a látogatások napja, hanem mondjuk 22., 23., 27., 28... Ajándékozni meg sütit enni másik nap is lehet.

Ha én mindenkivel ebben a 3 napban akarnék találkozni, akkor kb. minden nap 5 helyen kéne lennem egyszerre.

2019. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

24 kettesben

25 baratodeknal

26 a te csaladoddal ahova mennek


Következő év csere!

Majd a többi napon szilveszterig korbejarsz akik kikaradtak ha akarsz... Nem kell ott lenni egesz napokat.

2019. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!