Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házimunka elosztásánál figyele...

Házimunka elosztásánál figyelembe veszitek, hogy kinek van fizikai munkája és ki "ücsörög" egész nap?

Figyelt kérdés

Nálunk pl velem csináltatnak kb mindent, pedig rajtam kívül mindenki a családban irodai ülőmunkát végez, én meg egész napos dobozolás, mosás és békázás után takarítgassak otthon :/

Nálatok hogy van?


2015. júl. 24. 22:38
1 2
 1/19 anonim válasza:
88%
egyszerű a dolog. egyik nap az egyik, másik nap a másik és nincs kifogás
2015. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Aki fizikai munkát végez, jobban hozzá van szokva, mint aki ülőmunkát, és beáll a dereka napi 8 óra üldögéléstől.

Ők is beszállhatnának a házimunkába, és te nem vagy köteles mindenki után eltakarítani, vagy ha bevállalod, akkor sem 1 napba betömöríteni, bár a helyedben csak a saját cuccaimat mosnám el, magam után takarítanék, nekem így sikerült felnyitnom a többiek szemét, igaz egy kis vita kellett..

2015. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
A szellemi munkában is nagyo nel lehet ám fáradni, amúgy meg el kell osztnai, hogy ki mit és melyik nap csinál meg.
2015. júl. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nyilván el lehet fáradni, de én pl tanulás után marha szívesen kiporszívózok, mert agyilag kikapcsol, testileg meg átmozgat :D De most egész napos ugrálás után nem vágyok rá hogy bármi is átmozgasson :D
2015. júl. 25. 00:39
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, szerintem igazad van, ezzel az utolsó mondataiddal nagyon egyet tudok érteni. Ülés után egész jólesik mozogni, fizikai munka után inkább pihenni jó. A párom hazajön 8 óra könnyű fizikai munka után, felbiciklizve a hegyre... Nincs nagy kedve megmoccanni egypár órán át, mostanság még aludni is szokott egyet. Nyilván nem macerálom, amúgy megteszi, amit tud, csak nem akármennyit és nem munka után.


Inkább azt vesszük figyelembe, hogy kinek van hozzá kedve, ereje. Ez nem feltétlenül korrelál a munka fizikai voltával. Ilyen kánikulában egyikünk sem valami fürge, a takarítás határozottan leesett, pedig eddig sem volt valami magasan. Mondjuk most sokat barkácsolok, festek, lakkozok, annak legalább van látszatja, a takarításnak valamivel kevesebb, de majd arra is sort kerítek megint. Nyilván a konyha nem várhat, azt intézem.


De ilyen elvárások, hogy na most csináld, ha fáradt vagy, ha nem, nálunk nincsenek. Alapvetően fel se szólítjuk a másikat semmire, elég rendesek vagyunk ahhoz, hogy megtegyük, ami tőlünk telik. 2 kompatibilis egyenrangú felnőtt volnánk.

2015. júl. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

" irodai ülőmunkát végez,"


Tudod milyen leterhelő és stresszes lehet ?????

1 nap alatt többet öregedhetsz, mint egy laza fizikai munkánál.

2015. júl. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Tessék tanulni, de ugye az nem tetszett.
2015. júl. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Úgy van, hogy NORMÁLIS párt választottam, aki nem háztartási alkalmazottnak tekint, Egyetemi diplomám van, igaz, neki is, de éppen ezért elég értelmes ahhoz, hogy a párját ne cselédnek nézze :))))
2015. júl. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

És vegye észre mindenki, hogy tanulni azért kell, hogy ne találja magát egy nő ilyen primitív és megalázó helyzetben.

De persze, amikor valaki 16-18 évesen szülni akar, akkor ne csodálkozzon.....


Eszem ágában sincs senki utén dolgozni, és nem is vagyok rászorulva. Magam is keresej eleget, senki gyerek pasit nem akarok eltartani és melózni utána.


Lehet lepontozni. Köszönöm. A kis tanulatlan nők és magukat sokra képzelő pasik meg is fogják tenni. Éljen a primitívség...

2015. júl. 25. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Jelenleg tanulok :D 21 évesen nem sok végzettségem van, addig csak ez jut.

Amúgy elhiszem hogy irodai munka is stresszes lehet, de nem FIZIKAILAG fárasztó.

2015. júl. 25. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!