Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha a testvérem már 7 éve...

Ha a testvérem már 7 éve otthon van és nem csinál semmit, akkor valószínűleg ezután sem fog már soha? Ismertél már ilyen embert? Neki mi lett a sorsa?

Figyelt kérdés

20 évesen befejezte a sulit, elvégzett egy 3 év szakma+2 év érettségi képzést. Azóta otthon van 7 éve már és se nem tanul, se nem dolgozik. Kb. egész nap a szobájában van és telefonozik kis túlzással. Elég későn születtünk, apa jövőre megy nyugdíjba 65 évesen, anya már elment tavaly 60 évesen. A tesóm nem fogyaszt sokat, a néhány tízezer forint kaja és a rezsirészt a szüleim állják. Én elköltöztem otthonról 19 éves koromban, szóval el sem tudom képzelni ezt az életet magamnak.


Most hogy a szüleim idősebbek lettek és ennyi év után se változott semmi elképzeltem mi lesz majd, ha ők esetleg lerobbannak (bár abban még segítene nekik, ha már otthon van szóval ekkor még nem is lenne gond), vagy pláne inkább majd ha egyszer meghalnak? Mert lehet mondani, hogy ott lesz a saját lakás, nem kell fizetni hitelt vagy bérleti díjat, de a rezsi és étel költség akkor is legalább egy 100 ezer forintos tétel és akkor még másra nem is költöttünk. Te ismertél már ilyesmi embert? Vele mi történt az élete során?


2022. dec. 24. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Most ha ott marad egyedül akkor kénytelen lesz valamit kezdeni vagy max marad a fütetlen, áram és viz nélküli lakásban ha nem fizeti a számlákat.
2022. dec. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
A testvéred egyszerűen lusta és megszokta hogy kiszolgálják vagy bármilyen fogyatéka is van? Az előbbi helyzetben üljetek le a családdal beszélni, mi hogy lesz a jövőre, mert ez az állapot ebben az esetben sürgős változtatásra szorul.
2022. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy marad, csöves lesz belőle ahogy elvitte a bank a ház (házrészt) amit majd örököl.
2022. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2. 4 éve kényszerbetegséget diagnosztizáltak nála. Ez tudod ilyesmi kb. hogy naponta 100x mos kezet, többször fürdik, "fél" olyan dolgoktól, amiktől nem kellene (pl. a házunk előtt lévő zebrától (gyalogátkelőhelytől), vagy bizonyos szavaktól is).
2022. dec. 24. 14:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem. Én.

20 éves vagyok, 2 évig itthon voltam se suli se munka nem volt, nem láttam értelmét semminek, magányos depresszióm van, volt, hogy hetekig ki sem mozdultam szó szerint, mert nem láttam értelmét barátok és szociális élet hiányában. A családom észlelte, hogy valami nem okés de nem foglalkoztak vele túlságosan. Rájöttem, hogy ez nagyon nincs rendben így, illetve ráuntam erre az aszociális életre. Találtam egy új munkát, ahol emberekkel kell foglalkoznom, ami eddig teljesen idegen volt számomra de kezdek belejönni és érzek is némi pozitív változást.

Nekem is volt egy kényszerbetegségem, mégpedig a kézmosás, napi 30x min kezet mostam, kb minden után (ez 1-2 családtag igénytelensége miatt alakult ki), de miután ekcémám lett leálltam vele, vagyis ugyanúgy kezet mosok, de nem minden lényegtelen dolog után.

A testvéred nem depressziós? Vannak barátai? Sajnos nagyon hasonlít az én helyzetemre, sajnos ez egy gödör amiből csak saját akarattal tudsz kimászni.

2022. dec. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Majd ha a fater is meghal, akkor eleve ketten öröklitek a lakást, csak nem vagy tán olyan borjú hogy odaadd neki. El lesz adva és ő megy az utcára. Pápá
2022. dec. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
És jár kezelésre? Van bármi javulás az állapotában?
2022. dec. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kényszercselekvései vannak? Van nekem is ilyen probléma a családomban..
2022. dec. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

5. Nincsenek barátai. A korábbiakat elveszítette a következő 2-3 évben, hogy befejezte az iskolát és nem kezdett el csinálni semmit sem és el sem járt itthonról. Ő hozzád képest annyi, hogy nem is dolgozik egyáltalán és nincs rászorulva vagy rákényszerítve sem. Ő többé-kevésbé 7 éve van ebben, amiben te is benne voltál.


6. Van még egy lakása apukámnak, amit egyedül örökölt pár éve nagymamámtól. Üresen áll a lakás és tesóm akár oda is költözhetne. (Én másik városban élek, ezért nem élek a lehetőséggel.) Tesóm azért sem költözik oda, mert azt hiszi ott szellemek élnek, mert mamánk egyszer azt mondta 10 éve, hogy szerinte ott van papánk szelleme.


7. Néha szedett gyógyszereket, amiket pszichiáter írt fel, néha nem. 7 év után most elkezdett járni egy pszichiátriai csoportba a kórházba, ahová csak nappal kell menni hetente többször. Most a kényszerei talán már csökkentek, pár éve sokkal rosszabb volt. De hogy dolgozzon vagy tanuljon azt most sem tudja elképzelni.


8. Naponta 100x mos kezet (kis túlzással) és kb. 3x fürdik. Fél bizonyos szavaktól, pl. Tesco, Anglia, sajt és ha meghallja ezeket a szavakat, akkor is kezet kell mosnia. Vagy ha bárki más nyitja ki úgy a hűtőszekrényt, hogy ő is ott van akkor is kezet kell mosnia. 1-2 óra hosszás lefekvés előtti készülési és fürdési rituáléja van, 1 óra hosszás étel készítési rituáléja, fél órás víz ivási rituáléja. Ha ezekben megszakítják, pl. bárki ki akar menni a közös részekre, amíg ő fürdéshez készül vagy főz, akkor kétségbe esik, elkezd ordibálni, hogy ne b*@sszanak már ki vele és "visszazavarja" őket a szobájukba.

2022. dec. 24. 17:09
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Ismerek ilyet. Nagyon jól elvan a mamahotelben, esze ágában sincs már változtatni.
2022. dec. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!