Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha a testvérem már 7 éve...

Ha a testvérem már 7 éve otthon van és nem csinál semmit, akkor valószínűleg ezután sem fog már soha? Ismertél már ilyen embert? Neki mi lett a sorsa?

Figyelt kérdés

20 évesen befejezte a sulit, elvégzett egy 3 év szakma+2 év érettségi képzést. Azóta otthon van 7 éve már és se nem tanul, se nem dolgozik. Kb. egész nap a szobájában van és telefonozik kis túlzással. Elég későn születtünk, apa jövőre megy nyugdíjba 65 évesen, anya már elment tavaly 60 évesen. A tesóm nem fogyaszt sokat, a néhány tízezer forint kaja és a rezsirészt a szüleim állják. Én elköltöztem otthonról 19 éves koromban, szóval el sem tudom képzelni ezt az életet magamnak.


Most hogy a szüleim idősebbek lettek és ennyi év után se változott semmi elképzeltem mi lesz majd, ha ők esetleg lerobbannak (bár abban még segítene nekik, ha már otthon van szóval ekkor még nem is lenne gond), vagy pláne inkább majd ha egyszer meghalnak? Mert lehet mondani, hogy ott lesz a saját lakás, nem kell fizetni hitelt vagy bérleti díjat, de a rezsi és étel költség akkor is legalább egy 100 ezer forintos tétel és akkor még másra nem is költöttünk. Te ismertél már ilyesmi embert? Vele mi történt az élete során?


2022. dec. 24. 14:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem családterápiára is kellene járnia, természetesen oda a szüleiddel közösen.
2022. dec. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
OCDs. Azert ocdvel lehetne dolgozni.
2022. dec. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
OCD sem mid ugyanolyan, van ami alig zavaró az embernek van ami meg tönkreteszi minden napját.
2022. dec. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ismerek ilyet, 40 éves, szülein élősködik még mindig. És ő ráadásul sokat "fogyaszt". Én is kíváncsi vagyok, hogy mi lesz vele a későbbiekben, mi a tervük vele a szülőknek. Hát gondolom, majd el kell mennie dolgozni.
2022. dec. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én bátyámról lenne szó.

Egésznap otthon fekszik a lesötétitett szobában,délig alszik,alig mer kimozdulni a lakásból

Ó már 33 éves 20 éves kora óta nem dolgozik,otthon van a szüleinknél és kb van fél év munkaviszonya összesen.


Ő is mindig ugyanezeket mondja magáról,hogy ő lelkibeteg,kényszerbeteg,

szorong,depressziós stb.

Jah persze, szerintem csak egy idióta,és nem kellett volna fiatalon annyit drogoznia.


Amíg én tanultam,képeztem magamat,dolgoztam kezdtem valamit az életemmel ő szó szerint nem csinált semmit.

Hiába a testvérem én nem tudom sajnálni


Én már régóta külön élek a párommal és a kisgyerekünkkel,hozzám ő nem is jöhet át.

Néha feljön ez a téma,valamikor a párom valamikor ő maga a testvérem kérdezi,hogy mi lesz vele amikor a szüleink nem lesznek.

Hozzánk nem jöhet

Magáról kell gondoskodnia,nem tudom de ami fontos nem is akarom,nem is fogom eltartani.

2022. dec. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Ugyanez van velünk is.

48 éves és anyukám és én tartom el.


Nekem családom van. Tönkretesz mindenkit maga körül.

2023. okt. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!