Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon morbid a nővérem....

Nagyon morbid a nővérem. Normális ez?

Figyelt kérdés

A nővérem mindig kissé furcsa volt. Nem tudom, mennyire normálisak ezek, lehet csak én gondolom túl. Például nagyon introvertált, családi összejöveteleken alig szól néhány szót, vagy mindig elvonul. Tudtommal barátai se nagyon vannak, talán egyetlen közelebbi barátnője van. Nagyon sok horror/thriller regényt olvas. Szinte csak azokat. Vagy sorozatgyilkosokról, gyilkosságokról szóló könyveket.

Alapvetően melankólikus személy. Nem emo-s vagy ilyesmi. Átlagosan öltözködik. Elmondta nekem, hogy az ősz a kedvenc évszaka, mert hamar sötétedik, (és imádja a sötétet) esős, ködös idő van, és ő ezt szereti. A nyarat viszont utálja.

A humora is elég morbid. A feketehumorban is van egy két jó vicc, de van ami nekem már túl sok. Például ilyen vágódeszkája van:

[link]


És Freddy Krueger poszter van az ágya felett amitől majd összeszarom magam, ha ránézek.

Vannak egyéb morbid szokásai, például rémtörténetekre alszik el. A Psycho zenéjére szokott zuhanyozni. Sokat van fent éjszaka és van, hogy hallom, hogy direkt félelmetes zenéket tesz be. Például karácsony környékén éjszaka ezt hallgatta újra és újra:

[link]


Illetve van hogy éjjelente kisétál a temetőbe egyedül, holott ebben a városban ahol élünk, nincs eltemetve senkink.

Kiskorunkban előfordult, hogy kínozta a háztartásbeli állatainkat. Aztán mindig bántotta, hogy ezt csinálta, de újra és újra megtette. Dührohamai is voltak, például dobverővel lukakat vert a falba, mert valaki felidegesítette. Kb 11 éves lehetett amikor a szüleink ordítoztak egymással - ekkoriban már sokat veszekedtek - és a nővérem folytogatta magát, hogy inkább meg akar halni. Többször is mondta nekem ezt, azt is, hogy hogyan csinálná. Pedig még gyerekek voltunk.

Ha filmet vagy sorozatot néz, az is csak thriller vagy horror lehet. Van, hogy a tévében különböző műtéteket közvetítenek. Én nem bírom nézni, de a nővérem nagyon szereti ezeket a műsorokat akár evés közben is. Általában elég depresszív zenéket is hallgat, a Depeche Mode és a Black Sabbath a kedvence.

A legtöbbször olyan, mintha mindig szomorú lenne, vagy ha valami baj lenne vele. Engem már tényleg kezd megrémíteni. Aggódom érte, sokat dohányzik, sok kávét iszik és az alkoholt sem veti meg. Szerintetek mi baj lehet vele? Egy albérletben lakunk az egyetem miatt. Ő jelenleg 24 éves.



2023. jan. 2. 00:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
99%
Az állatkínzás nagyon nem oké
2023. jan. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
14%
Pszichopata a nővéred, ezzel nem lehet mit kezdeni.
2023. jan. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az előttem szólókkal, szerintem legfőképp a dührohamok nem normálisak. Lehet hogy most még egyetem alatt így is elvegetál, de később majd nem nagyon fog találni munkaadót, aki így alkalmazná. Ha talán erről az oldalról közelítenéd meg, finoman meg tudnád győzni hogy a saját érdekében hasznos lenne beszélnie egy pszichológussal.

Az egyetemmel legalább jól halad, le fog majd tudni diplomázni? Ha nem, esetleg az a trauma is majd rátehet egy lapáttal a viselkedésére.

Sok sikert és remélem sikerül majd jobb irányba változnia!

2023. jan. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

Valami erős trauma érhette kiskorában, ezen sem a pszichológus, sem a pszhichiáter nem nagyon tud segíteni.

Pszichoanakitikus kellene neki, hogy ezt kiderítse, de sajnos ez elég drága és eltarthat egy ideig.

Nem te tehetsz róla, de lehet, hogy a te születésed, vagy édesanyád alkoholizmusa volt az ok, de ez csak felétlezés. Ezer más is sokkolhatta annyira, hogy ilyen lett.

Még az is lehet, hogy valami régen elfelejtett dolgot akar megbosszulni a viselkedésével, ha öntudatlanul is.

Ennek pedig a mélyére kell hatolni.

2023. jan. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Bodza879 válasza:
83%
Elhiszem, hogy aggódsz, de az, hogy a horror/thriller filmeket szereti és Depeche Modeot hallgat, azzal nincs semmi baj. Az én kedvenc csatornám az ID (igen, valós gyilkosságokról szól), mégsem vagyok baltás gyilkos (még a muslicákat is kimentem a teámból). Azaz állatkínzás viszont elég durva intő jel.
2023. jan. 2. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%

Empátiahiány, dührohamok, állatkínzás stb, ezek nagyon aggasztó jelek.

Teljesen mindegy "mi volt tinikorotokban", apukád mit mondott, hogy bagatellizálta el ezt, mielőbb szakemberhez kellene fordulnia nővérednek.

Félelmetes.

2023. jan. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
11%
Nagyon szimpi a nővéred így a leírásod alapján, szívesen megismerném ♥️(51/F)
2023. jan. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudnád valahogy elvinni pszichológushoz? Esetleg csinálni egy dealt ha nem akar egyedül menni, hogy te is kivizsgáltatod magad, hogy ne érezze magát egyedül ezzel?
2023. jan. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
94%

Az introvertáltság, temetőbe járás, meg ezekkel semmi probléma, én is ilyen vagyok.

A temetőket pl kimondottan szeretem, mert "szépek" és békések. Csend van, nyugalom, emlékek...


Az állatkínzás ami nem oké.

2023. jan. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
96%

A dühkitörések, álltkínzás bántalmazott gyerekre utalnak. Talán nem véletlen hogy apád nem akarta dokihoz vinni, félt hogy beszél... Egy ilyen csajt ismertem, még extrémebb volt, ott az önbántalmazás, ilynek durvábban mentek, na azt a csajt rendszeresen megerőszakolta az apja mikor kicsi volt. Naná hogy ott se akarta apuci pszichiáterhez vinni, szart tőle hogy lebukik.

Nem állítom hogy a te apád is ilyen féreg, csak azt hogy jó eséllyel valaki\valakik bántották a tesódat(nem feltétlenül családon belül), azért vannak kezelhetetlen érzelmi kitörései.

2023. jan. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!