Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon morbid a nővérem....

Nagyon morbid a nővérem. Normális ez?

Figyelt kérdés

A nővérem mindig kissé furcsa volt. Nem tudom, mennyire normálisak ezek, lehet csak én gondolom túl. Például nagyon introvertált, családi összejöveteleken alig szól néhány szót, vagy mindig elvonul. Tudtommal barátai se nagyon vannak, talán egyetlen közelebbi barátnője van. Nagyon sok horror/thriller regényt olvas. Szinte csak azokat. Vagy sorozatgyilkosokról, gyilkosságokról szóló könyveket.

Alapvetően melankólikus személy. Nem emo-s vagy ilyesmi. Átlagosan öltözködik. Elmondta nekem, hogy az ősz a kedvenc évszaka, mert hamar sötétedik, (és imádja a sötétet) esős, ködös idő van, és ő ezt szereti. A nyarat viszont utálja.

A humora is elég morbid. A feketehumorban is van egy két jó vicc, de van ami nekem már túl sok. Például ilyen vágódeszkája van:

[link]


És Freddy Krueger poszter van az ágya felett amitől majd összeszarom magam, ha ránézek.

Vannak egyéb morbid szokásai, például rémtörténetekre alszik el. A Psycho zenéjére szokott zuhanyozni. Sokat van fent éjszaka és van, hogy hallom, hogy direkt félelmetes zenéket tesz be. Például karácsony környékén éjszaka ezt hallgatta újra és újra:

[link]


Illetve van hogy éjjelente kisétál a temetőbe egyedül, holott ebben a városban ahol élünk, nincs eltemetve senkink.

Kiskorunkban előfordult, hogy kínozta a háztartásbeli állatainkat. Aztán mindig bántotta, hogy ezt csinálta, de újra és újra megtette. Dührohamai is voltak, például dobverővel lukakat vert a falba, mert valaki felidegesítette. Kb 11 éves lehetett amikor a szüleink ordítoztak egymással - ekkoriban már sokat veszekedtek - és a nővérem folytogatta magát, hogy inkább meg akar halni. Többször is mondta nekem ezt, azt is, hogy hogyan csinálná. Pedig még gyerekek voltunk.

Ha filmet vagy sorozatot néz, az is csak thriller vagy horror lehet. Van, hogy a tévében különböző műtéteket közvetítenek. Én nem bírom nézni, de a nővérem nagyon szereti ezeket a műsorokat akár evés közben is. Általában elég depresszív zenéket is hallgat, a Depeche Mode és a Black Sabbath a kedvence.

A legtöbbször olyan, mintha mindig szomorú lenne, vagy ha valami baj lenne vele. Engem már tényleg kezd megrémíteni. Aggódom érte, sokat dohányzik, sok kávét iszik és az alkoholt sem veti meg. Szerintetek mi baj lehet vele? Egy albérletben lakunk az egyetem miatt. Ő jelenleg 24 éves.



2023. jan. 2. 00:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk az a vágódeszka tetszik!
2023. jan. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
95%

Azért a legtöbb dolog, amit írtál egyáltalán nem problémás. Se a deszka, se a horror, se a zene, szerintem a temető sem.

Az állatkínzás igen, de mivel gyerek volt, erről inkább a szüleiteket kéne megkérdezni, hogy mégis hol voltak, hova figyeltek?

2023. jan. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, megpróbálom valahogy rábeszélni, hogy menjünk el együtt. Úgy talán jobb lenne. Egyébként az empátiahiány nem igaz, a nővérem rendkívül empatikus. Szeret másokon segíteni. Azt mondta, hogy neki is nagyon rossz volt bántani az állatokat és erre visszagondolni is rossz, de nem tudta nem megtenni. Nekem ezt mondta. Mostanában dührohamai sincsenek, de sokszor feszült, mintha valami miatt ideges lenne, pedig nincs rá oka. Lehet, hogy már visszafolyja.
2023. jan. 2. 11:47
 24/27 Metionin ***** válasza:
82%
A nagy részével semmi baj nincs, van aki szereti az őszt, a gyilkosságos dokukat meg a horror regényeket. Ebből sok rám is jellemző, pl. anno a koliban bojkottálták az ébresztő hangomat, mert az az x-akták zenéje volt de nekem az nem félelmetes, szinte azon nőttem fel. Jártam orvosi karra, rendszeresen néztünk műtétekről és boncolásokról videókat. Mégsem lettem/lettünk tömeggyilkosok. Egyvalami zavar a történetben, az pedig az állatkínzás. A dührohamok érthetőek, ha az ember folyamatosan a szülei ordítozását hallgatja, volt benne részem anno sajnos. De ha valaki állatokat bántalmaz, az sosem jelent jót, emiatt az egy dolog miatt tartózkodnék az illetőtől. Lehet, hogy már nem csinálja de ez akkor is fel nem dolgozott traumát takar, aminek a rendezéséhez segítségre van szükség.
2023. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
22%
Miért lett törölve a válaszom? Csak azért, mert leírtam, hogy szerintem egy patkány az, aki állatokat bánt/kínoz! Miféle oldal ez? Egyáltalán milyen emberek jönnek ide fel? Szóval, az rendben van, hogy állatokat bánt? Gondolom, férfi még nem ért a nővéredhez, mert megállt a fejlődésben is! Egy szörnyeteg, semmi több.
2023. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
89%
Az állatbántalmazások gyerekkorukban történtek. Akkor még gyakran csinál olyat az ember, amit nem gondol át teljesen, és nem érzi át a dolgok súlyát. Meg gondolom akkor még nem volt ennyire az állatokat jólétét figyelembe tartó világ. Ma már szinte az is állatkínzás, ha megijeszted az állatot, mivel így traumatizálod. Mi is csináltunk olyanokat a nővéremmel. Hogy a kakas nekünk jött, és erre a nővérem akkorát belerúgott, hogy megsántult az állat.
2023. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
88%

Egy alkoholista, bántalmazó szülő rengeteg traumát tud okozni a gyermekének, ami az egész személyiségére hatással lesz. Aki alapjában véve nem egy erős jellem, azt nagyon maga alá tudja gyűrni a harmonikus családi háttér hiánya. Sajnos az én apám is alkoholista munkakekerülő volt, úgyhogy tudom milyen nehéz lehet nektek.

Az alapján, amit írtál, nem hinném, hogy újra bántana állatokat, viszont egyértelműen súlyos depresszióval küzd, amit a saját érdekében kezelni kell, különben csak egyre mélyebbre csúszik, és nem mindig lesz visszaút.

2023. márc. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!