Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miert ennyire elutasító?

Miert ennyire elutasító?

Figyelt kérdés

Van egy 27 éves húgom,elég rossz a férjével a kapcsolata,sosincs otthon a férje,nem foglalkozik vele és a 2 éves kisfiúkkal.Sokat panaszkodik a húgom a férjére. hetente 1-2x meglátogatjuk egymást.Sajnos a szüleink nem élnek és kb 1 rokonunk sincs egymáson kívül.Nekem van egy 9 éves lányom,nagyon szeretik egymást az unokaöccsével.Mi rengeteget visszük a kislányunkat csavarogni,mert nagyon fontosnak tartom a minőségi időt,rengetegszer hívom a húgomat is,de szinte soha nem jön és kb én érzem magam kellemetlenül,hogy könyörgök,hogy jöjjenek el velük, mert az a kisfiúnak is jobb,mint otthon ülni a tv előtt. Nem nagyon kap a férjétől pénzt,neki meg szinte semmi jövedelme nincs,mert gyesen van,de ez se okozhat problémát,mert mindig én fizetek,ha esetleg fél évente egyszer eljonnek és tisztáztuk is,hogy a húgom és segítem.(szerencsére jó anyagi helyzetben vagyunk)

Nem viszi a férje őket sehova kb egy évben egyszer elmennek valahova,pedig a férje is nagyon jól keres. A hétvégén a tropicariumban voltunk és másnap már mondta is a tesómnak,hogy jó lenne,ha egyszer eljönnének velünk a húgom meg szinte lekezelően elutasította,miközben látja,hogy mennyire imádják egymást a kisfiával,ha együtt vannak csak egymással játszanak,aztán búcsúzásnál megy a sírás. Nem értem miért ilyen elutasító,lehet,hogy neki nyűg a programozás,de a gyerekének meg hatalmas élmény.


2023. jan. 17. 13:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Igen, lehetséges, hogy neki egy nyűg a program, mert fáradt és nem nagyon tudja kipihenni magát, ha a párja nem segít semmiben.

Talán az lesz a megoldás, hogy ha majd kicsit nagyobb lesz a gyerek, elviszitek csak a gyereket, a tesód nélkül.

2023. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Ne akard kontrollálni más életét. Értsd meg, hogy nem akar menni. És pont. Tökmindegy miért.
2023. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Depressziós.

Ismerem az érzést, amikor az ember csak a kötelezőket teljesíti jól-rosszul, minden másra nincs kedv és energia. Még az elvileg szórakoztatókra sem.

2023. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Jövőhónapban lesz 3 éves a kisfiú,már simán elvan velünk,de nagyon ritkán engedi el. Az anyósa minden héten 1x megy és nagytakarít,bevásárol,kivasal,megfőzi több napra az ebédet. Nagyon kedves nő és hatalmas segítség a húgomnak. Úgyhogy nem hiszem,hogy annyira fáradt.
2023. jan. 17. 13:38
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Hát nézd, én nem szívesen járkálnék el a minta családot előadó nővéremmel sehova, pláne ha még arra is raszorulnek, hogy ő fizessen....
2023. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
És azt tudod, hogy mire van szüksége? Érzelmi élete rendben van? Ha nem vagy empatikus, hogy egyszer hátsó szándék nélkül végighallgasd, akár órákig, akkor felejtsd el. Mert csak magadat látom a sztoriban. Őt nem.
2023. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem adom elő a minta családot,nyilván nálunk is vannak gondok és ezzel ő is tisztában van. Ezen kívül írtam is hogy rendszeresen panaszkodik szóval megbeszeljuk a problémákat. Tényleg nincs egymás előtt titkunk és mindent megtudunk beszélni.Annyi a probléma,hogy többet szeretnénk programozni a kisfiával,amire ő nem annyira nyitott.
2023. jan. 17. 13:50
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
Akkor ne programozzatok többet. Nem agysebeszet ez
2023. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az sem biztos, hogy csak a férj a hibás. Nem látsz azért ebbe te bele teljesen. Meg az, hogy nektek fontos a program az nem jelenti azt hogy másnak is. Ha szeretnek együtt játszani, miért nem elég az? Az nem elég program?

Te nagyon jó szándékú vagy, de ami neked jó, az nem biztos hogy a húgodnak is jó.

És akkor még nem beszéltünk arról amit többen írtak hogy depresszió stb… anyagi gondok, hiába fizetsz önmagadtól és szívesen, neki ez nem így jön le. Valószínű nem lehúzós tesó, azért nem akarja.

Visszatérve ha nem beteg a tesód akkor ő is tudna tenni az élete javítására. Vagy inkább ő tud csak tenni.

Nagyon rendes tesó vagy de így ne akarj segíteni. Főleg ha nem is kéri. Mert rád fog megharagudni. Nem önmagára aki miatt tart ott ahol van.

Szállj ki ebből. Akkor segíts ha kéri. Akkor hívd ha akar jönni. Szerintem csak hallgasd meg. Vagy ha depis akkor segítsd orvoshoz. De ne akard irányítani.

2023. jan. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
Hagyd már békén! Azt csinál a szabadidejeben, amit akar, nehogy már te mondd meg neki, hogy milyen időtöltés tesz jót a fiának. Anyósom ilyen erőszakos, mint te, azt érte el ezzel, hogy már tényleg nem szeretek sehová menni vele.
2023. jan. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!