Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozó nagylányom megszakítot...

Dolgozó nagylányom megszakította velem a kapcsolatot, mivel nem fizettem ki számára egy felesleges, OKJ-s tanfolyam félmilliós díját. Miként lehetne helyreállítani a békét? Megkereséseimre ugyanis azóta nem reagál, hiába vált okafogyottá a kérés.

Figyelt kérdés

Lányom anyjától 2007-ben elváltam. Ex nejem és lányom igényes lakáshelyzetének megteremtéséhez, a közös ingatlan engem illető eladási árából kifizettem az előírt gyerektartást bőven meghaladó összeget egyben és előre (beleszámítva az egyetemi éveket is). Sőt exem kérésére még úgynevezett "zsebpénzt" is biztosítottam, ami a mai áron ~ 2,5 millió Ft.

Mindezek ellenére volt nejem folyamatosan hozzám irányította a gyereket, ha valami jelentősebb kiadás volt várható. Természetesen, amíg tanult a lányom, ezeket a költségeket rendszeresen át is vállaltam. (Még a jogosítvány tanfolyami díját is kifizettem, amit soha nem végzett el.)


Amikor felvették az egyetemre, örömömben azt vettem, neki, amit csak kívánt, többek közt egy akkor legerősebbnek számító laptopot, mert azt mondta, az szükséges a tanulmányokhoz.

Január végén tudtam meg véletlenül, hogy félévkor otthagyta az egyetemet és munkába állt.

Ezután anyja tanácsára színész szeretett volna lenni, de nem vették fel. Az utolsó rostán kérdezte tőle valamelyik főszínész, hogy "miért nem akar vágó lenni?".

Vágó... egy olyan akaratos, önfejű gyerek (bak), mint az én lányom? Ebből is látszik, hogy a felvételin azt sem tudják kikövetkeztetni, hogy milyen valakinek a személyisége, nemhogy hasznos tanácsokkal tudnák ellátni. (A vágó munka egyébként 90 %-ban irányított, csupán 10 %-ban ad önállóságra némi lehetőséget.)

De, hogy még bonyolítsák a helyzetet, nem tanácsolták közvetlenül azt, hogy jelentkezzen egyetemi vágó képzésre, hanem inkább végezzen el mindenféle OKJ-s, semmirevaló tanfolyamokat és majd ezután meglátják. Szóval magyarán bolondját járatták a felvételizővel.

A szerencsétlen, összekavart gyerek pedig elment egy kis színházba is "szakmát" tanulni, hátha úgy előbb-utóbb sikerül a felvételi, de ott leginkább csak átneveléssel, ráhatással foglalkoztak.Szerepet azonban csupán egyetlen előadásban kapott. A ráhatás eredményeként viszont akkoriban megtagadott engem, még a Facebookon is letiltott, hogy ne láthassa senki, hogy van egy másként gondolkodó apja.


A 60. születésnapomra ettől függetlenül természetesen meghívtam. Leírtam, hogy az örökösödésről szeretnék beszélni vele. Erre váratlanul pozitívan reagált (valószínűleg anyja utasítására), és két évig ismét ápoltuk a jó viszonyt.

A 62. születésnapom után azonban, amikor hazafelé vittem, az OKJ-s vágó tanfolyam kifizetését erőltette, és amikor én azt elvetettem, a lámpánál kiugrott az autóból és beszaladt egy vasúti területre. Azóta hiába keresem, hiába hívom ünnepeken, hiába köszöntöm névnapján, születésnapján, nem válaszol. Még a vírus legerősebb időszakában sem gondolt rám.

Lányom 30 éves lesz hamarosan. Több éve dolgozik normális, fővárosi bérért. Nyáron a barátaival rendszerint külföldre (tengerpartra) jár nyaralni, de év közben is sokat utazik úgy belföldön, mint külföldön. Divatosan öltözködik, mindig a legújabb iPhone-ja van.

Jómagam viszont már nyugdíjas lettem és egy vidéki községben lakom. A havi nyugdíjam télen a gázszámla kifizetésére (szó szerint) elég. 30 éve nem voltam külföldön, sosem nyaraltam tengernél. Utoljára 2019-ben voltam 4 napos gyógyfürdőkúrán Tiszakécskén. Egész életemben módjával költekeztem, hogy ne kelljen öregségemre másra támaszkodnom. Megelégszem egy Nokia 6700-as, kőkori telóval, amit igen ritkán használok. Mindemellett sokat olvasok, nem iszom alkoholos italokat, nem kávézom, nem dohányzom, nem eszem feldolgozott húskészítményeket stb. (Szóval megpróbálok egészséges és értelmes maradni.)


A leírtak alapján (elnézést a részletességért) felvetődik a kérdés:


- Jogos, hogy az anyja megpróbált a gyereken keresztül a végletekig pumpolni?

- Jogos, hogy a lányom több éve "kitagadással" büntet?



2022. okt. 6. 05:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/122 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem te is érzed, hogy nem jogos, csak a megerősítést várod.

A te szemszögedből nézve persze, nem jogos.


(Itt adnék esélyt arra, hogy meghallgattassék a másik fél is, mert tapasztalatom szerint ilyenkor még érdekes "apróságok" szoktak kiderülni, semmi sem ennyire egyértelmű.)

2022. okt. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/122 anonim ***** válasza:
34%

Az anyjának gondolom nem volt pénze, neked meg volt. A szülő általában jót akar a gyereknek, akkor is, ha te nem így látod, ezért mondta a szerinte jó ötlet színészesdit is neki. Nyilván jobb lett volna, ha magának szerzi be az okjra a pénzt, de az időkiesés ilyenkor nagyon számít, később egyre idősebb lesz, úgy nehéz visszailleszkedni a tanulók közé.


Én a helyedben nem számolgatnám át mai összegre a gyerektartást, hogy többnek érezd, mennyit költöttél rá, ez nagyon szánalmas. Egyébként nem tudom, ismered-e a mondást, pénzen nem lehet szeretetet venni. Nem látom felsorolva mennyi programon voltál vele, milyen jókat társasoztotaok közösen, mennyire figyeltél, hogy ne bántsd meg, a megfelelő hangsúlyt és szavakat kerested, mikor vele beszéltél, hogy segítettél apró-cseprő sulis dolgain, hogy nyomonkövetted volna mikor milyen társaságba keveredik..


Az emberek ilyenekre emlékeznek, és ilyesmit értékelnek.


Az életével azt kezd, amit akar, kapcsolatot tartani nem kötelező neki(egyelőre, ki tudja, még miket találnak ki). Most ha jól értem, neked se a gyerek hiányzik, hanem az életszínvonala, hogy megengedhess magadnak egy kis jólétet. Bár szerintem eleve abban élsz, hogy meg tudod válogatni miket eszel, a legtöbb embernél az viszi a pénzt. Én pl voltam luxushotelban idén, de megeszem a párizsit, meg a kenőmájast is(egyébként szeretem is ezeket).

2022. okt. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/122 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom más, hogy van vele de ez a kérdés nekem kamunak tűnik. Valami nagyon sántít a sztoriban.
2022. okt. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/122 A kérdező kommentje:

Mindent nem írtam le persze, mert az már egy kisregény lenne. Az viszont biztos kiderült, hogy nem egy településen lakunk; én vidéken, ő pedig a fővárosban. Sokat így nem tudtunk együtt lenni, mivel neki a jogsi ára is ment az anyja bukszájába. Nekem így minden alkalomkor érte kellett mennem és visszavinnem Pestre.


A kaja megválogatása: annyiban "válogatok" hogy nem eszek drága szalámikat, kolbászokat, csak azt eszem meg amit megfőz a kedves (második) nejem. Ha már füstölt dolgot látok benne akkor elmondom az érveim. Reggelire pedig sajt és vajas kenyér vagy házi lekvár. Semmi glutamát, ízfokozózó, színezék vagy E 234445567.


A összegekről azért írtam, mert akkor meg az lenne a látszat, hogy nem adtam eleget. De olyanra nem szeretek költeni ami felesleges.

Most néztem a lányom Facebook oldalát (már amennyit láthatok belőle), megint BTK-ra jár, tehát nem VÁGÓ és nem színészet... azt csak az anyja szerette volna, mert az a saját gyerekkori álma volt.


A társaságról... így vidékről a társaságot tényleg nem tudtam befolyásolni. Az anyja egyébként sem szerette soha, ha beleszóltam ilyenbe. Az anyja ugyanis pedagógus. A nevelési kérdéseket mindig kisajátította. Ha beszélgettem a lányommal, már hallgatózott az ajtó mögött és valamilyen ürüggyel kihívta a szobából.


Egyébiránt a kérdésem igazából arra irányulna:


"Miként lehetne helyreállítani a békét? Megkereséseimre ugyanis azóta nem reagál, hiába vált okafogyottá a kérés."


Nem pedig arra, miként is volt anno, és miképp lehetne még turkálunk a múltban.

2022. okt. 6. 06:06
 5/122 anonim ***** válasza:
85%

"A 62. születésnapom után azonban, amikor hazafelé vittem, az OKJ-s vágó tanfolyam kifizetését erőltette, és amikor én azt elvetettem, a lámpánál kiugrott az autóból és beszaladt egy vasúti területre "


Picit túl toltad ezt a mesét. Amúgy két éve nem beszéltek. Nem mindegy mar? Ha ennyi ideig nem érdekelted, akkor ez után se fogod

2022. okt. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/122 A kérdező kommentje:
3/4 válaszadónak írom: ez bizony nem kamu. Ennek a történetnek minden részlete valós. Arról nem is akarok írni, hogy mit csinált a válás előtt az ex nejem, mert akkor azt hinnéd, hogy forgatókönyv.
2022. okt. 6. 06:17
 7/122 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon leragadtál ebben a dologban. Van egy felnőtt (!) nő, aki 30 elmúlt és nem akarja veled tartani a kapcsolatot. Ez itt a tény. Az ex nejed meg már ha jól sejtem, évekkel ezelőtt el kellett volna engedned, de nem tetted.


Van egy második feleséged, életed, most már lassan időd is! Töltsd hasznos dolgokkal és olyan emberekkel, akik akarnak téged látni!

2022. okt. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/122 A kérdező kommentje:

5/6-ra válaszolva: Miért tolnám túl?

A reptéri úton álltam a Szemere telepi lámpánál ő pedig kiugrott és átszaladt a vasúti területen, mivel onnan már csak 400 méter a lakása. Ezt csupán azért írtam, hogy nem tudtam utánamenni. Mert ha nem írom le, azzal kötekedne valaki, hogy milyen durva: mért nem mentél utána!

2022. okt. 6. 06:28
 9/122 anonim ***** válasza:
86%
Több éve nem beszéltek, nincs kapcsolat, de azért tudod, hogy a legújabb telefonja van.
2022. okt. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/122 anonim ***** válasza:
85%
Csak szólok, ha valaki letilt a Facebook-on, akkor semmit nem katsz róla. Egészen konkrétan SEMMIT. A profiljat se találod meg. 😘
2022. okt. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!