Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A sógorom kutyájaban nem...

A sógorom kutyájaban nem bízok és nem merem a gyerekeimmel ott hagyni őket. Tenyleg olyan lehetetlen dolog ez?

Figyelt kérdés
Sose szerettem a kutyakat, egy gyerekkori rossz emlék miatt félek is tőlük. Nagy baj szerencsére nem történt, csak rossz emléknek maradt meg. A sógoromék most vettek egy nagy testű kutyust, ami még kölyök, viszont nagyon nem tudják kezelni. Többször volt hogy úgy közelített a gyerekek felé hogy azok megijedtek (2 és 4 éves) kiabáltak és sírtak. Nem veszik észre hogy nem kéne közel engedni hozzájuk a kutyát. Én meg alapból sem értek a kutyákhoz, szóval hiába vagyok ott, nem tudom a gyerekekre + a kutyákra is figyelni. Így meg merem kint hagyni őket az udvarom, mármint a sogoromek felügyeletevel, meg a kutyával együtt. Így en vagyok a gonosz a családban meg aki szethúzza a társasagot mert megkértem hogy ne hozzák el ide. Kívábcsi vagyok ez tenyleg normális hogy nem tartják tiszteletben a kérésem. Egyszerűen nem érzem biztonságosnak főleg hogy nem tudják iranyítani a kutyát (òk is mondták hogy nehezen kezelhető)
2023. jan. 26. 20:45
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
72%

Elhiszem, hogy gond van a sógorodek kutyanevelésével, DE amit csinalsz, az konkrétan a saját félelmed kivetítése a gyerekeidre.

Ha a rettegésre szeretnéd őket nevelni, akkor tökéletes úton jársz. Persze, hogy ordítottak, hisz érezték rajtad is, hogy tragédia közelít...

Ha nem ez a célod, akkor viszont úrrá kell lenned a félelmeden és hagynod kell, hogy barátkozzanak a kölyökkutyával... De akkor neked és a rokonoknak meg kell állapodnotok, hogy mi mehet, mi nem.

2023. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
90%

Termeszetesen soha, semmilyen korulmenyek kozott nem hagyunk felugyelet nelkul gyereket kutyaval. Akkor sem, ha kolyok. Epeszu ember ezen el se gondolkozik.


Ha jol ertem, most az a vita targya, hogy te nem engeded, hogy hozzad elvigyek a kutyat? Nyilvan ez teljesen jogos, te hazad, te szabalyaid.

Viszont ha ti mentek, akkor meg az o haza, o szabalyai vannak.


Mondjuk elore nem kell neked se rettegni, meg a gyerekeket se kene panikoltatni feleslegesen, ha a kutyaval csak annyi a baj, hogy kutya. Mert az, hogy kozelitett felejuk, nekem nem tunik olyan fenyegetesnek, amitol ki kene borulni...😂

Ha jol ertem, nem kozveszelyes. De nyilvanvaloan egyedul soha nem hagyjuk oket.

Ha meg ennyire rettegsz tole, nem kell odamenni innentol kezdve.

2023. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
33%

"Többször volt hogy úgy közelített a gyerekek felé hogy azok megijedtek"

Szerintem ebből érthető, hogy nem a kérdező a hibás.

Én teljesen egyetértek veled. Nyilvánvalóan jogodban áll nem megengedni, hogy ne vigyenek el hozzátok egy kutyát, amivel bánni se tudnak. Az is elég világos, hogy nem a kutya hibája, őszintén szólva én sem bíznék meg így a sógorékban, főleg hogy maguk mondták, nem bírnak vele.

2023. jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nincs gyerekem. Saját magamról szeretnék írni.

Falusi vagyok, sok kutyus volt az utcán, mikor kissebb voltam. Ugye gyalog jártam haza az iskolából és ha kutya volt az utcán nem mertem arra elmenni. Nagyon féltem a kutyaktól, nekünk se volt kutyánk így nem szoktam meg.

Erre egyik nap apa rendezett valamerről egy nagytestű kutyát, de már több mint 1 éves volt. Majdnem akkora, mint én. Úgy féltem tőle, mint a bajtól. Az udvarra is csak akkor mertem kimenni, mikor be volt zárva.

Erre egyik nap azt hittem be van zárva és kimentem. Megláttam hogy ott van és fut felém... Nagyon megijedtem. Felmásztam a kerítésre, de így is elért és megnyalt. Az volt az a pillanat, mikor rájöttem, hogy nem akar ő bántani. Egy kedves aranyos lény, aki a családunk része, nem egy szörnyeteg. Utána már nem féltem a kutyáktól.

Nem a legjobb, hogy még össze rúgod a port a családdal, ahelyett, hogy próbálnál beszélni a gyerekeiddel, hogy ő csak egy játékos kutya. Esteleg fogja meg a gazdi, míg a kicsik megsimogatják. Nem jó az, ha abba nőnek bele, hogy félni kell a kutyától. Nyílván neked van egy traumatikus emléked, de rád se kellene, hogy ez bélyeget nyomjon. Nem minden kutya olyan. Viszont ha így folytatják a gyerekeid ők is félni fognak a kutyától, ami nem jó.

2023. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
51%

1. Jogod van megtiltani, hogy odavigyék hozzád.

2. A 2 és 4 éves gyerek nagyon pici, egy nagytestű kutya, mégha kölyök is, igenis tud komolyabb sérülést okozni.

3. A gyerekek kutyával való összebarátkoztatásának nem az a módja, hogy a bunkó sógor - kérdésedet lexarja, ugye - neveletlen kutyájával összeengedni a gyerekeket. Ez nem egy felelős állattartó viselkedése!

4. Az ilyen kicsi gyerekek gyakran viselkednek úgy, mint egy préda, simán felkeltik bármelyik kutya vadászösztönét, vagy akár játékból úgy nyúlnak a kutyához, hogy az fáj neki, a kutya meg esetleg odakap, nagytestű kutyáknál ez nem vicc, akkor sem, ha a kutya csak laza figyelmeztetés ék szánja, és ugye pár hónap múlva már nem lesz igazán kölyök, de a gyerekek még nagyon is kicsik maradnak.

5. Jogod van nem szeretni a kutyákat, és elvárni, hogy ezt a saját otthonodban tiszteletben tartsák. Nem ettől fog függeni, hogy a gyerekek szeretik-e majd a kutyákat, akarnak-e sajátot. (saját példa)

2023. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
83%
"Így en vagyok a gonosz a családban meg aki szethúzza a társasagot mert megkértem hogy ne hozzák el ide" Már miért kéne más nyakára vinni a kutyát? Alapvető hogy NEM hurcoljuk máshoz engedély nélkül Pláne nem egy neveletlen állatot.
2023. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
70%

A sogornom retteg a kutyáktol valamilyen rejtélyes oknál fogva. Sajnos a lányát is így nevelte, aki most 13 éves. Beteges amit művelnek.


Természetesen nem hagyunk nem családtag kutyát és gyereket egyedül, de ez azért már mégis túlzás.

2023. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
63%
Kicsit tulzásba viszed a félelmet szerintem.
2023. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
41%
Hagy tudja már az adott ember miféle trauma érte egy idióta gazda miatt...
2023. jan. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
62%
NEM hagynám a gyerekemet ott ilyen körülmények között. A kutya sajnos ösztönlény, főleg ha nem nevelik és érzékeli, hogy ki a legalacsonyabb rangú a társaságban, nyilván a 2 és 4 éves ilyen. Egyszerűen zsákmánynak tekinti, vagy féltékeny és ezért megtámadhatja.
2023. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!