Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám megbékíteni a...

Hogyan tudnám megbékíteni a testvérem? Hogy kéne kezelnem a viselkedését?

Figyelt kérdés

A nővérem teljesen elszállt magától, már nem tudom mit tehetnék . Folyamatosan bunkó, mindenbe bele szól, örül ha nálunk balhé van. A majdnem 30 éves párját itt zabáltatja minden eggyes nap és még nekem is kell utána elpakolni, elmosogatni. Ketten teljesen kinéznek a saját otthonomból, folyamatosan hergelik a család többi tagját.

A miértjén nem tudok és nem is szeretnék változtatni.Kb fél éve én és a férjem haza költöztünk a családi fészekbe. Nem önszántunkból, édesanyám erőltette nagyon. Azóta is csak miatta vagyunk itt még egy picit, illetve a gazdasági helyzet miatt. Eredetileg már jó ideje albérletben éltünk. A főbérlőim sosem voltak azok a tipikus kedves emberek sokat ellenőrizték a házat. Érthető volt hiszen viszonylag fiatalok vagyunk. 3 hónapos terhes voltam mikor lejárt a szerződés és nem voltak hajlandóak meghosszabbítani a baba miatt. Anyám egyből örült, hogy költözzünk haza átmenetileg. (Ház vásárlásig, nem kell már hozzá sok, örököltem egy házrészt, amint megtörténik az eladás meglesz a pénz rá). A testvérem csőrét a baba böki folyamatosan hisztizik, hogy ő nem akarja ezt a gyereket (28 éves). Az elején többszőr szinte parancsolta, hogy vetessem el mert ő ezzel nem ért eggyet. Nem tudom mit tehetnék vele/a parjával...

Gondolkoztunk elköltözésen, de akkor nem tudnánk ilyen jól félre tenni (ìgy is fizetünk a lakhatásért, az ételért, igazaból mindenért egy kiszámolt összegben), illetve anyám mindig sír rajta hogy akkor egyedül marad ebben az utálatos bandában és rávesz, hogy maradjunk. Mit tennétek a helyemben?


2023. jan. 30. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Az még csak valamennyire beleférne, hogy ott esznek édesanyádnál, ha ö nem szól érte, akkor rendben.

De neked semmi közöd ehhez, nem kell, hogy fözz rájuk, elpakolj utánuk, stb.

2023. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

Hat igen, ezert nem vallalunk gyereket csak ugy pucer fenekre a vakvilagba.


Az egyuttelesbol mindig csak a baj van. Koltozzetek, amint tudtok. Addig meg egyik fuleden be, masikon ki. Nem kell a novered utan pakolni es nem kell anyad erzelmi zsarolasaval se foglalkozni.


Amugy meg te otthon elhetsz, de a novered nem jarhat haza? Akkor most kivel is kiveteleznek? Veled vagy vele? :)

2023. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

"A majdnem 30 éves párját itt zabáltatja minden eggyes nap"

És a te párod hol "zabál", ha egyszer anyádnál laktok?

"és még nekem is kell utána elpakolni, elmosogatni"

Ne pakolj, ne mosogass utána, csinálja meg ő.

"Ketten teljesen kinéznek a saját otthonomból"

A nővérednek talán nem az otthona?

"A testvérem csőrét a baba böki folyamatosan hisztizik, hogy ő nem akarja ezt a gyereket"

Ezzel ne foglalkozz, nem az ő döntése, és nem az ő házában laktok, hanem mindketten ugyanúgy anyátoknál.

"Gondolkoztunk elköltözésen, de akkor nem tudnánk ilyen jól félre tenni"

Hát pedig vagy az elköltözés vagy ez a szép "nagycsaládi" felállás. Ha babát vártok, akkor pláne a saját és a többiek érdekében is jobb külön menni. Anyád siránkozásával se foglalkozz, felnőttek vagytok, természetes, hogy nem az ő nyakán akartok maradni ötvenéves korotokig.

2023. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Tehát ő csak ott "zabáltatja " a párját, ellenben a tiéd a szüleid nyakán lakik, ráadásul oda szülsz. Na ki is pofátlan?
2023. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy ha egy albérletet SEM tudok megoldani, a gyerek eltartását hogy akarjátok?
2023. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A nővérem is itthon él.

Az én párom kifizeti amit megeszik, mint mondtam kiszámoltan fizetünk havonta annyit ami bőven befedi azt amit megettünk. És sokkal többet fizetünk fejenként mint a nővérem.

Elköltözni bármikor eltudunk, az anyagiaktól nem függ.

A háztartás vezetését már megszoktam. Mivel én csinálom az ételt minden nap ezért már megszoktam hogy a testvéremnek is főzök. Nem zavar de az hogy ingyen és bérmentve egy majdnem 30 éves itt zabál minden nap és a tányérját se képes beletenni a mosogatóba az nekem sok. Természetesen le is szarhatnám és otthagyhatnám, de ha nem én akkor édesanyám csinálja meg. Ezért inkább megteszem én mert tudom milyen fáradt.

Természetesen az ő otthona is. De attól még nem gondolnám hogy joga van ahhoz hogy beüljön délután 3-tól a párjával a konyhába és folyamatosan mondja a magáét, sértegessen. Vagy kinézzen...

2023. jan. 30. 19:07
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Míg nem teszik ki addig ez lesz a helyzet.
2023. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

"És sokkal többet fizetünk fejenként mint a nővérem."

A nővéred fizet annyit, amennyi fedezi az ő ottlakását és a párja "zabálását"? Ha igen, akkor nincs probléma. Ha nem, akkor édesanyátok tehetné szóvá.

Ha meg te is ott laksz, nyugodtan megkérheted erélyesen a nővéred párját, hogy Laci, légy szíves legalább a tányért tedd a mosogatóba.

Ha a nővéred sérteget, a habitusodtól függően vagy állítsd le, vagy ignoráld.

2023. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
Gondolom a nővéred borítékolta hogy a büdös életben nem fogtok költözni, ami lássuk be, elég reális meglátás. És ezért az ingerültsége.
2023. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem. Még a sajátját sem fedezi.

Egyszer megpróbáltam de teljesen elborult az agya, üvöltött hogy egy hisztis picsa vagyok és a sörét a földhöz baszta. "Mert én mindig belekötök abba amit ő csinál". Azóta nem merek neki szólni.

2023. jan. 30. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!